NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






zanimalo me...
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
mozeli mi neko reci koji su simptomi i kako prepoznati kada je kornajca "trudna" i gdje bi mogla da snese jaja


hvala :)))

Pisano: 24.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zanimalo me...
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
cao Jasmina :D
vidjet ces tako sto ce ona poceti zadnjim nogama gurati kopati pijesak..to jeste zakopavati...cudno ce se ponasati

Pisano: 25.01.2010
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zanimalo me...
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ja nemam pjesak u aq cula sma da nije dobar za oci kornjaca

hvala punooo :)

Pisano: 27.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zanimalo me...
#4
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Da, ali to kad je pesak u vodi ali tebi treba deo kopna sa peskom u koje ce on sneti jaja a taj deo sa peskom mora biti minimalnih dimenzija 30x30x20 (DxŠxV)

Mada i ako snese jaja veoma male šanse su da ce se izleci jer na tom mestu gde ona snese jaja temperatura mora biti 30°C i vlažnost oko 80-90% a to je teško dostii bez inkubatora.
Inkubatori na Balkanu se teško nalaze a i dosta su skupi (preko 150€)

Meni je 10.01.2010 snela jaja, sad se nadam da ce nešto biti od toga, uslove sam improvizovao najbolje što sam mogao.

Sad tu postoji problem u tome ako ti imaš samo ženku onda nemam šanse da se izlegnu kornjace jer moraš da imaš i mužjaka koji bi oplodio ta jaja, ja imam mužjaka pa nadam se da je on odradio posao...

Pisano: 27.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zanimalo me...
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: jasmina
ja nemam pjesak u aq cula sma da nije dobar za oci kornjaca

hvala punooo :)

trebas staviti pijesak u akvarijum...i u vodi i na kopnu....pogresno si cula...pijesak nema nikakve veze sa ocima,neko te je slagao

Pisano: 28.01.2010
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zanimalo me...
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ok tnx ja neznam jeli moja kornjaca "trudna" nema nikakvih naznaka ali me zanimalo ako se to desi sta da radim ja imam i muzijaka :)

Pisano: 29.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zanimalo me...
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjače naravno ne mogu biti plodne ako ne idu u hibernaciju svake godine!

Pisano: 30.01.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zanimalo me...
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: jasmina
mozeli mi neko reci koji su simptomi i kako prepoznati kada je kornajca "trudna" i gdje bi mogla da snese jaja


hvala :)))


Pozdrav,
da bi kornjaca uopce mogla nositi jaja mora biti dovoljno velika i spolno zrela.
"Simptomi" koje mozes uociti je pojacana aktivnost (trazenje mjesta za polaganje jaja), kopanje straznjim nogama po kopnu, polaganje glave na kopno (mjerenje temperature potencijalnog mjesta polaganja bradom) i ponekad odbijanje grane.
Kornjacu je također moguce oprezno popipati u supljine gdje uvlaci straznje noge i osjetiti da li ima jaja. To treba jako oprezno izvesti!

Citiraj:

Pisano od: LordWereWolf
Da, ali to kad je pesak u vodi ali tebi treba deo kopna sa peskom u koje ce on sneti jaja a taj deo sa peskom mora biti minimalnih dimenzija 30x30x20 (DxŠxV)

Mada i ako snese jaja veoma male šanse su da ce se izleci jer na tom mestu gde ona snese jaja temperatura mora biti 30°C i vlažnost oko 80-90% a to je teško dostii bez inkubatora.
Inkubatori na Balkanu se teško nalaze a i dosta su skupi (preko 150€)

Meni je 10.01.2010 snela jaja, sad se nadam da ce nešto biti od toga, uslove sam improvizovao najbolje što sam mogao.

Sad tu postoji problem u tome ako ti imaš samo ženku onda nemam šanse da se izlegnu kornjace jer moraš da imaš i mužjaka koji bi oplodio ta jaja, ja imam mužjaka pa nadam se da je on odradio posao...


Posuda za polaganje jaja bi trebala biti prostranija od navedenih dimenzija, barem povrsine 40x50, ako ne i vise. Iznad jednog kuta te posude je potrebno postaviti lampu da grije na 30-35 stupnjeva. U tom slucaju kornjaca primicanjem ili odmicanjem od lampe bira temperaturu gnijezda.

Sto se tice inkubatora, on se moze vrlo jednostavno sloziti u manjem akvariju sa obicnim akvarijskim grijacem, evo ti primjera u privitku.

Sve kornjace koje u prirodi hiberniraju moraju hibernirati kako bi uopce moglo doci do oplodnje sto je vec spomenuto.
Druga stvar, crvenouhe, zutouhe i ostale kornjace koje se na milijune razmnozavaju na farmama kornjaca nema smisla razmnozavati, stovise nepozeljno je jer ih i ovako vec ima previse bez doma.

Dodaj datoteku:



jpg  643.jpg (91.23 KB)
427_4b6d024f34658.jpg 828X628 px

Pisano: 06.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zanimalo me...
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
hvala punoo :)

Pisano: 22.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum