NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






upala pluca ili sta...?
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Treba mi jedan savet, vase misljenje, pisem u ime moje devojke, ima crvenouhu kornjacu i sve uslove kao i ja, filter, grejac, uva/b lampu, spot, akvarijum od 50l, e sad kornjaca se ponasa delimicno cudno, kad treba da jede sva je srecna, jede, pliva, juri ribice, ali drugi deo dana spava, kija, sisti dok dise, pa me zanima kako da znamo da li je upala pluca ili obicna infekcija? citao sam da treba koso da pliva, e sad jel se pod tim misli kad se gleda kornjaca da je npr. leva strana u odnosu na desnu zakosena ili se misli ondnos rep-glava? I sta raditi dalje...?

Pisano: 19.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upala pluca ili sta...?
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
znas kako kornjaca pliva kad je zdrava..pa uporedi ima li razlike....neznam to mi je nesto cudno pravo...kako moze jedan dio dana biti sretna a drugi ne ....vjerovatno je neki problem sa disnim organima...ali neko iskusniji ce ti bolje reci

Pisano: 19.10.2009
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upala pluca ili sta...?
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav,
malo mi je neobicno da se kornjaca u pravilnim uvjetima razbolila.
Kihanje i ispustanje zvukava je znak respiratorne infekcije, moguce i upale pluca. Kada kornjaca ima upalu pluca u plucima joj se stvara sekret i zato je nakosena u lijevu ili desnu stranu.

Predpostavljam da je do ovoga doslo zbog nedostatka poklopca, odnosno propuha.

Bez obzira na to sto ima grijac i spoticu mora termometrom provjeriti da li su temperature odgovarajuce. Temperatura vode mora biti oko 26 stupnjeva (sada neka je povisi na 28-29) i jos vaznije temperatura kopna i zraka kojeg kornjaca udise mora biti barem 35 stupnjeva! Ta spotica mora biti dovoljno jaka i postavljena na pravilnu udaljenost da postignes tu temperaturu!

Preko neci, kada je svjetlo ugaseno akvarij je potrebno prekriti necime da se zrak previse ne ohladi. Neka prekrije samo 3/4 akvarija da kornjaca ima zraka.

Prilikom provjetravanja prostorije u kojoj je akvarij ne smije dopustiti da se temperatura zraka u akvariju spusti. To je vjerovatno i uzrokovalo ovu upalu.

Neka pripazi na navedeno i neka hrani kornjacu sto bolje (kvalitetnije) i kornjaca bi se trebala oporaviti. Ako ce temperatura zraka biti pre niska ili kornjaca izlozena propuhu stanje ce se samo pogorsavati!

Pisano: 19.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum