NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Zutouha kornjaca i Malawi ribice
#1
Početni član
Početni član


See User information
Lijepi pozdrav. Vec neko vrijeme imam akvarij od 250 litara, u kojem imam Ciklide naziva Malawi. Mogu kazati da imam poprilicnog iskustva sa njima, od drzanja i odrzavanja, do uspjesnog mrijesta itd.

Nedavno sam na poklon dobio malu zutouhu kornjacu, koja je trenutno smjestena u zasebnom malom akvariju, sa suhim dijelom i vodom, koja se mijenja svakih nekoliko dana, te je svakodnevno izravno izlozen suncu. Nadam se da su na ovaj nacin minimalni uvjeti kornjace zadovoljeni.

Pretrazujuci internet, a u zelji da kornjaci pruzim sto bolje zivotne uvjete, na moje iznenađenje, naišao sam na brojne primjere suživota vodene kornjace i Ciklida iz jezera Malawi. S obzirom na veliki akvarij, iskustvo i uvjete koje imam u njemu, ta ideja mi se ucinila izvanrednom, a ujedno i zanimljivom za mene.

No, unatoc brojnim pretragama interneta, jos uvijek u HR nisam uspio dobiti kvalitetan savjet za ovo moje pitanje, kao ni primjer nekoga tko takvu stvar konkretno ima u praksi.

Da rezimiram i ne duzim, moja ideja je staviti kornjačicu u akvarij od 250 litara, koji je grijan na cca 25 stupnjeva tokom cijele godine. Filtracija akvarija postoji i to je, po mom misljenju relativno dobra. Ne radi se o kupovnom filteru, vec o DIY filteru sa staklenim pregradama i vecom kolicinom filter materijala, za koji smatram da bi bio dovoljan. Na vrhu filtera bih napravio suhi dio, koji bi bio gotovo neogranicene povrsine, sa napomenom da njegova visina ne bi bila izrazito velika (cca 10 cm).

Molim vasa misljenja o ideji opcenito, sa posebnim osvrtom na visinu suhog dijela, koja po mom misljenju mozda ne bi bila idealna. OSim toga, ukoliko naiđem na pozitivna misljenja sa vase strane, molim i konkretne savjete vezane za rasvjetu i UV spektar koji je neophodan za kvalitetan zivot kornjace.

Mozda kao napomena, za one koji ne znaju previse o Malawi ribama, radi se o izrazito brzoj i agresivon vrsti, koja se skriva u rupama u kamenu, tako da mislim da necu imati prevelik problem sa potencijalnim napadima od strane kornjace prema ribama.

Lp,
Ivan

Pisano: 28.08.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum