NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Donji deo oklopa crvenkaste boje
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Čitala sam negde, sad ne mogu da nađem, da to može biti znak trovanja ili neke druge bolesti. Hranim je svežom piletinom, pilećom džigericom i srcima (koje jede i moje dete, piletina je uvek proverenog kvaliteta i sveža), ribom (koju takođe dajem i svom detetu), od suve hrane dajem joj Tetra ReptoMin i Sera Raffy I. Od žive hrane pojela je samo dva skakavca i to ne baš skoro, nismo još smogli snage da joj dajemo žive ribice, gliste i crve, jedva smo i ovo preživeli... Normalno jede, pliva, ponaša se, ima normalne uslove. Takođe me zbunjuje to što je za nekoliko meseci koliko je kod nas porasla 2,5cm, sad joj je oklop dugačak 7,5cm Preko leta je bila viša temperatura vode, pa možda zbog toga, non-stop se ljuštila, ali baš toliko da poraste ne znam da li je normalno...

Smanjena slika

Pisano: 05.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Donji deo oklopa crvenkaste boje
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Crvenilo moze biti znak trovanja ili upalnog procesa u tijelu, ali ne bih rekao da je to ovdje slucaj. Mislim da je to upravo povezano sa brzim rastom kornjace. Ako je kornjaca brzo rasla brzo je i ljustila plocice oklopa, brze nego sto je trebala. Posljedica toga je tanji i transparentniji oklop, a s obzirom da je plastron svjetle boje vidi se prokrvljeno tkivo ispod.
Upoznata si sa simptomima najcescih bolesti kornjaca, ako kornjaca ne pokazuje nikakve druge znakove ne moras brinuti.

Vecina kornjaca u akvarijskim uvjetima jako brzo raste zbog idealnih uvjeta sto se hrane i temperature tice, ali to nije dobro za unutarnje organe. Smanji kolicinu hrane i sada preko zime nemoj grijati vodu vise od 25 stupnjeva.

Pisano: 05.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Donji deo oklopa crvenkaste boje
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala puno! Kornjača na dijeti od sada...

Pisano: 06.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Donji deo oklopa crvenkaste boje
#4
Početni član
Početni član


See User information
Moja kornjaca ima 6 meseci.Kada sam je kupio imala je nekoliko cm, sada ima 12. Jede dobro ima malo crvenilo oko ociju. Ono sto me brine jeste to sto joj se na vrhu oklopa pojavila crvena boja. Moze li mi neko pomoci oko toga. Hvala

Pisano: 27.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Donji deo oklopa crvenkaste boje
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: dacha
Moja kornjaca ima 6 meseci.Kada sam je kupio imala je nekoliko cm, sada ima 12. Jede dobro ima malo crvenilo oko ociju. Ono sto me brine jeste to sto joj se na vrhu oklopa pojavila crvena boja. Moze li mi neko pomoci oko toga. Hvala


Pozdrav i dobro dosla na forum!

Tvoj post mi je nekako promaknuo, nisam ga na vrijeme vidio.
Napisi o kojoj vrsti kornjace se radi i ako mozes postavi sliku, ovako napamet je tesko reci o cemu bi se moglo raditi.

Pisano: 06.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Donji deo oklopa crvenkaste boje
#6
Početni član
Početni član


See User information
Musko sam. I zovem se Danilo . Hvala ti. Iz Beograda sam tako ako ti neka rec ne bude bila jasna slobodno me ispravi. Resio sam taj problem verovatno sam ih mnogo hranio. Hteo sam da te pitam da li svetlo treba Kornjacama da gori i nocu ili samo preko dana. Menjam redovno vodu i imam sve potrebne uslove. Kornjaca mi povremeno ispusta piskav zvuk ali je aktivna i dobro jede. Hvala

Pisano: 08.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Donji deo oklopa crvenkaste boje
#7
Početni član
Početni član


See User information
Ako bi mogao da mi odgovoris. Posto u Srbiji nema ovakav Sajt

Pisano: 08.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Donji deo oklopa crvenkaste boje
#8
Citiraj:

Pisano od: dacha
Ako bi mogao da mi odgovoris. Posto u Srbiji nema ovakav Sajt

Bok,
Budem ti ja odgovorio pošto vidim da Koria nema,a pitanje shvaćam kao "hitniju" situaciju.
Da,kornjačama se po noći mora gasiti rasvjeta jer tako simuliraš uvjete kao u prirodi,odnosno preko dana je svjetlost,a preko noći mrak.Više o rasvjeti imaš ovdje na dnu članka.
U Srbiju nema identična stranica ali ima puno korisnih,za to služi Google
Pozdrav.


Editirano od josip333 on 09.12.2011 13:33:42
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Donji deo oklopa crvenkaste boje
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: dacha
Musko sam. I zovem se Danilo . Hvala ti. Iz Beograda sam tako ako ti neka rec ne bude bila jasna slobodno me ispravi. Resio sam taj problem verovatno sam ih mnogo hranio. Hteo sam da te pitam da li svetlo treba Kornjacama da gori i nocu ili samo preko dana. Menjam redovno vodu i imam sve potrebne uslove. Kornjaca mi povremeno ispusta piskav zvuk ali je aktivna i dobro jede. Hvala


Oprosti, tvoj nick mi je dao drugaciji dojam. Na ovoj stranici imamo clanove sa podrucja cijelog Balkana, kolega aministrator je isto iz Srbije tako da podrijetlo na ovoj stranici nema nikakve veze ako volis kornjace. Ovo je balkanska stranica za kornjace ;)
@josip333 ti je vec dao odgovor, po noci se sva rasvjeta gasi, kornjaca isto mora imati period dana i noci.

Pisano: 09.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Donji deo oklopa crvenkaste boje
#10
Početni član
Početni član


See User information
Hvala ti. Ako bi jos mogao da mi kazes za to sto ispusta piskav zvuk. Nije cesto ali kao da joj je nesto stoji u grlu ili kao da se gusi.To me malo brine. Inace je aktivna i sve drugo je u redu. Jedino sto ima teranje ili kako se to kaze polni nagon pa me interesuje ima li to veze sa tim. Govorim o drugoj kornjaci. Ima 3 godine i muskog je pola.

Pisano: 09.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum