NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Upomoc - kornjaca me pokusava ubiti
#1
Početni član
Početni član


See User information
Evo pisem vam s s lijevom rukom koja krvari jer me je moja kornjaca ugrizla i to zestoko

imam je od srednje skole ali otkako sam pocela studirati prije tri godine vidjam je samo po ljeti

tako sam pred tjedan dana dosla doma i danas joj krenem cistiti akvarij kad me odjednom agresivno ugrizla... jedva sam je uspjela otkinuti s ruke.... nakon toga je bijesno napala crijevo s kojim sam namjeravala prebaciti vodu iz akvarija u kantu....

Kornjacu dakle imam vec 6 godina, nikad u zivotu me nije ugrizla niti pokazala ikakve znakove agresivnosti...

Je li moguce da je se premalo hrani? Je li joj akvarij premali (sto ne bi trebao biti jer je prosle godine dobila novi, ne znam tocne mjere) ali tata i ja smo ga radili sami....

svjetlo ima, grijac ima, filter ima, kamencice ima, hranu ima one skampe za kornjace, nekad joj damo meso, povrce jos ignorira...

hranim je jednom dnevno...

Sto nije u redu? Cesce hraniti, vise je hraniti, kako je oraspoloziti

Iskreno malo me strah sad uopce gurnuti ruke pa ne znam ni kako nastaviti ciscenje akvarija :D

Ubacila sam joj sad dosta hrane pa nek se najede, a ja cu pricekati da prestanem krvariti...

usput bili se trebala sto posebno zanemarivati ok rane? bolesti i slicno?

Pisano: 27.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upomoc - kornjaca me pokusava ubiti
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla!

Koliko je velika kornjaca? Koje je vrste? Kojeg je spola?

Greska je sto si je cupala sa ruke, tada kornjace jos jace stisnu. Moguce je da ju je krv potakla na daljnju agresiju.

Kornjace su jednostavno takve zivotinje, one te poznaju samo kao nesto sto im donosi hranu...grabe sve sto misle da je jestivo, u ovom slucaju je to bila tvoja ruka. Nemoj to shvatiti "osobno" : ) To je jednostavno gmaz. Ubuduce moras vise paziti.

Koliko je velik akvarij? Da li imas UVA-UVB rasvjetu za gmazove?
Malo se bolje raspitaj o prehrani. Odraslu kornjacu nije potrebno hraniti svaki dan i glavna hrana ne smije biti hrana iz pet shopa!

Pisano: 27.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upomoc - kornjaca me pokusava ubiti
#3
Početni član
Početni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Pozdrav i dobro dosla!


hvala iako nije prvi put posto dodjem tu svaki put kad me nesto muci ali uvijek zaboravim nick i pass :D

Citiraj:
Koliko je velika kornjaca? Koje je vrste? Kojeg je spola?


crvenouhi korni.... koliko je velika... oklop jedno 18 cm pa sad jos ruke, noge, glava rep....

Citiraj:
Greska je sto si je cupala sa ruke, tada kornjace jos jace stisnu. Moguce je da ju je krv potakla na daljnju agresiju.


ma onako sam je otresla jer nisam znala sto bih... priznajem da sam skoro pocela plakati... :D :D

Citiraj:
Kornjace su jednostavno takve zivotinje, one te poznaju samo kao nesto sto im donosi hranu...grabe sve sto misle da je jestivo, u ovom slucaju je to bila tvoja ruka. Nemoj to shvatiti "osobno" : ) To je jednostavno gmaz. Ubuduce moras vise paziti.


a valjda sam navikla da je buci muci uvijek i da je mogu gladiti po glavi i cetkati i mazati po oklopu bez da se previse buni... ali bas ste pogodili... shvatila sam ovo upravo osobno i bas sam sad ljuta na nju :D :D

Citiraj:
Koliko je velik akvarij? Da li imas UVA-UVB rasvjetu za gmazove?
Malo se bolje raspitaj o prehrani. Odraslu kornjacu nije potrebno hraniti svaki dan i glavna hrana ne smije biti hrana iz pet shopa!


55X55X19 (do tu je voda... iznad toga je jos odmaraliste i ostalo)

mislim da ako je ne hranim svaki dan da bi me zbilja pojela :D :D

sta onda vecinom meso i to?

Pisano: 27.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upomoc - kornjaca me pokusava ubiti
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ajd molim te zapamti u buduce svoj pass i nick,
nije fora za svaku posjetu novi nick praviti.
Ako zaboravis, koristi kontakt fporumlar gore desno,
mail ce doci meni i ja cu ti poslati novu lozinku.

Filip ti je objasnio vec najvaznije stvari, ali taj akvarij je mali za tu kornjacu. Kornjaca se uvjek mjeri po oklopu, noge, ruke,
glava, nos, usi, rep, kosa i mobilni se nebroje.
Sto te je ugrizla nemora imati veze sa kolicinom hrane.
Ili te je ugrizla sto brani svoj teritoriji, ili je stvarno pozdrljiva da grize radi gladi (ima i toga) ali ako to radi onda je pozdrljiva
i nikad joj nije dosta. Zakljucak, pazljivo oko svoje kornjace.

Pisano: 27.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upomoc - kornjaca me pokusava ubiti
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dobro, mislio sam da imas neku vecu i agresivniju vrstu. Ugriz odrasle crvenouhe inace nije ugodan, ali nije niti tako "opasan".
Imas pogresan odnos prema kornjaci, to nije zivotinja za maziti, to je gmaz koji treba svoje uvjete i mir.
Akvarij je jako malen za kornjacu te velicine. Potreban joj je smjestaj 150 cm duzine, opremljen grijacem, filterom, lampom za grijanje i UVA-UVB rasvjetom. Detaljnije o svemu imas ovdje: LINK

Ovdje mozes pronaci sve potrebne informacije o prehrani: Prehrana kornjaca (popis)
Nadam se da cu uskoro stici malo prepraviti taj clanak i postaviti ga na stranicu.

Pisano: 27.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upomoc - kornjaca me pokusava ubiti
#6
Početni član
Početni član


See User information
Sumnjam da je "mazenje i pazenje" prema bilo komu ili cemu pogresan... nije bas da se cuddlamo u krevetu samo hocu reci da me nikad nije bilo strah gurnuti ruku u akvarij i namjestiti filter ili nesto drugo....


ovaj popis hrane i potrebnih stvari za akvarij sam procitala vec 100 puta pa nije da mi je nesto novo no

prob 1. - nepostojanje bilokakvog pet shopa a da se ne radi o hrani za pse iz konzuma u blizini od 100km (ne salim se), a bas ne mogu svaki put kad dolazim doma donijeti 100injak ribica da ih prozdire, a ove morske nesmije jesti :D jedino piletina i puretina... jedno vrijeme sam lovila cvrcke i zrikavce ali ne mogu ja toga naloviti toliko da se ona najede.... a onda opet sto po zimi?

prob 2. - velicina akvarija bila je nadugacko raspravljana u obitelji i zakljucak je bio da mjesto na koje se moze staviti veci akavarij od ovoga ne postoji u nasem stanu i dok god ja nebudem imala svoj stan i novaca za napraviti novi akvarij ona ce morati biti u ovome...

Pisano: 27.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upomoc - kornjaca me pokusava ubiti
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Vla
Sumnjam da je "mazenje i pazenje" prema bilo komu ili cemu pogresan...
E tu odmah nastaje ... ako da kazem ..."problem". Pod prvo: nemoj brkati loncice.
Jedna stvar je "mazenje" druga stvar je pazenje.
Paziti moramo svi na svoje zivotinje, to je normalno.
A ako te ja sada (ili netko drugi) mora ubjedjivati,
ne samo uciti, nego doslovno ubjedjivati, kakav se odnos treba imati prema kornjacama, ili opcenito prema gmazovima
i vodozemcima, onda ... sta da kazem. Tko hoce neka se nateze stobom, ja to nemam volje, a nemam volje ni predugo citati neke nebuloze.

Pisano: 27.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upomoc - kornjaca me pokusava ubiti
#8
Početni član
Početni član


See User information
LoL

"Problem" nastaje kada se odmah dolazi s pretpostavkom da sam malo bijesno dijete koje je ful htjelo kornjacu i sad je drzi u malom lavoru, mijenja vodu 3-4 puta godisnje i hrani je cokoladom :D .... a nije prvi put sto nailazim na takav stav na ovom forumu... (mozda zato uvijek podsvjesno zaboravljam nickove i passove)

Znam da se smatrate strucnjacima za kornjace i da ih vjerojatno imate puno i da znate sto pricate... no ni ja ne pricam "nebuloze"... stovise smatram da nisam ovdje napisala niti jednu glupariju.... sam naslov je trebao ukazivati na to da sam vrlo opustena osoba sklona zezanciji, te u svojoj komunikaciji koristi velik broj smajlica bas zato jer se volim zezati a ponekad me se krivo shvati... ili cak uvrijedi na moje komentare

Odgajam svoju kornjacu s puno ljubavi, paznje, pa da i maznje (omg upucajte me, pomazila sam kornjacu) i onoga sto smatram da je u njenom najboljem interesu ali s financijskim i prostornim sredstvima koji su mi dostupna... i mislim da 6 godina bez ikakve bolesti, prehlade, upale ociju, nezgode ili iceg drugog dokazuje da mi uspijeva... a to je upravo zato jer sam onog dana kad sam dobila kornjacu otisla upravo na ovaj site i isprintala apsolutno sva upustva pocevsi od smjestaja pa do prehrane.... iako sam imala samo 15 godina... (pa eto i zahvala na dobrim uputstvima)

Smeta me samo sto ako nesto nemam, ne mogu priustiti ili izvesti zato jer zivim na otoku a ne u sredistu Pet Centra okrivljuje me se za nebrigu i idiotizam kao da sam kornjacu zavezala za straznje noge i sad mi visi iznad akvarija kao S/M figurica

Pisano: 27.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upomoc - kornjaca me pokusava ubiti
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vla, ti si meni simpa

Pisano: 27.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upomoc - kornjaca me pokusava ubiti
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Vla
LoL

"Problem" nastaje kada se odmah dolazi s pretpostavkom da sam malo bijesno dijete koje je ful htjelo kornjacu i sad je drzi u malom lavoru, mijenja vodu 3-4 puta godisnje i hrani je cokoladom :D .... a nije prvi put sto nailazim na takav stav na ovom forumu... (mozda zato uvijek podsvjesno zaboravljam nickove i passove)


Oprosti ako smo te uvrijedili, ali moras razumijeti da je nama odgovaranje na ovakva pitanja vec rutina i da nazalost u vecini slucajeva dolazimo u kontakt s ljudima koji svoje kornjace tretiraju kao pse. Zato kad cujemo da netko mazi svoju kornjacu odmah nam padne mrak na oci...jer obicno ispadne da kornjaca i hvata loptice po kuci : ) A s obzirom da tu inzistiramo na pravilnoj brizi i ozbiljnom pristupu to je jako zamarajuce i kontraproduktivno.

Citiraj:

Pisano od: Vla

Znam da se smatrate strucnjacima za kornjace i da ih vjerojatno imate puno i da znate sto pricate... no ni ja ne pricam "nebuloze"... stovise smatram da nisam ovdje napisala niti jednu glupariju.... sam naslov je trebao ukazivati na to da sam vrlo opustena osoba sklona zezanciji, te u svojoj komunikaciji koristi velik broj smajlica bas zato jer se volim zezati a ponekad me se krivo shvati... ili cak uvrijedi na moje komentare



Nitko od nas ovdje nije stucnjak jer nemamo zavrsene skole na tu tematiku, ali određeno znanje posjedujemo, narocito o drzanju kornjaca u zatocenistvu. A naslove i upite svakakve dobivamo...s obzirom na mane internet komunikacije mi ne mozemo znati da li je to sala, glupiranje iz dosade ili provociranje. Jer ljudi znaju biti pokvareni ono...vidi dvije budale se trude, ajmo ih prcat.
U principu ako postavis na normalan nacin pitanje dobit ces normalan odgovor - simple as that. Mi nemamo toliko vremena da sad procjenjujemo kakav je tko nego samo odgovaramo na pitanja.

Citiraj:

Pisano od: Vla

Odgajam svoju kornjacu s puno ljubavi, paznje, pa da i maznje (omg upucajte me, pomazila sam kornjacu) i onoga sto smatram da je u njenom najboljem interesu ali s financijskim i prostornim sredstvima koji su mi dostupna... i mislim da 6 godina bez ikakve bolesti, prehlade, upale ociju, nezgode ili iceg drugog dokazuje da mi uspijeva... a to je upravo zato jer sam onog dana kad sam dobila kornjacu otisla upravo na ovaj site i isprintala apsolutno sva upustva pocevsi od smjestaja pa do prehrane.... iako sam imala samo 15 godina... (pa eto i zahvala na dobrim uputstvima)



Ti mozes imati kakav god hoces stav prema svojoj kornjaci...mozes joj ispred akvarija postaviti plocu i ucit je matematiku : ) ...sala na stranu, mozes vjerovat sto hoces sve dok kornjaca ima svoj mir i uvjete - to je ono glavno sto gmaz trazi. Isto tako moras uzeti u obzir da ljudima svasta uspjeva, pa i drzanje kornjace u lavoru 20 godina. Takve kornjace prezive, ali to nije zivot nego prezivljavanje. I onda takvi ljudi tu dođu i kazu da mi blebetamo gluposti. Iz tog razloga ljudi koji unistavaju nas rad i trud nisu dobro dosli ovdje (pod time ne mislim na tebe, samo ti objasnjavam situaciju i zasto reagiramo kako reagiramo). Necemo dozvoliti da netko omalovazava nas trud i slobodno vrijeme.

Citiraj:

Pisano od: Vla

Smeta me samo sto ako nesto nemam, ne mogu priustiti ili izvesti zato jer zivim na otoku a ne u sredistu Pet Centra okrivljuje me se za nebrigu i idiotizam kao da sam kornjacu zavezala za straznje noge i sad mi visi iznad akvarija kao S/M figurica


Nitko tebe za nista ne okrivljuje, mi samo obavljamo nasu funkciju ovdje - educiramo o pravilnom drzanju kornjaca. Ja ne mogu znati kako ti drzis kornjacu, da li sam ti vec rekao kako i sta, da li ti vec moji savjeti i pitanja idu na usi (sto je slucaj ovdje : ) ). Nitko nikoga ne osuđuje zato sto nije u mogucnosti pruziti bolje, ali to ne znaci da nema potrebe za time i da to ne treba napomenuti. Jer onda moze doci neki novi clan, citati nas razgovor, vidi da ti drzis ogromnu kornjacu u malom akvariju i pomisli "Aha, to je ok tako". Iz tog razloga se to toliko naglasava, nije sad da ti namjerno solimo ranu sto nisi trenutno u mogucnosti.

Imaj malo razumijevanja za nas jer ima upita 24/7 i mali smo tim. I naravno, nema ljutnje I nemoj zamjeriti Titu, on ima krace zivce od mene za ovakve stvari s obzirom da je u hobiju 25+ godina...

Pisano: 27.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum