NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 5 »


bolest ociju-pomoc
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
pozz svima
Ja sam se danas uclanio a od pre 2 dana imam kornjacu i imam problem, kupila mi cura na vasaru kornjacu i odmah je kornjaca dobila neki problem sa ocima.
Citao sam vase clanke i kupio dexametazon-neomicin kapi koje joj dajem ali sam hteo da postavim ovo za svaki slucaj da vidim kako i sta da radim.
Ona jedno oko otvara a drugo joj je skroz zatvoreno, ovo sto otvara ne otvara cesto i ima malu skramicu koja se cini mi se povlaci pod dejstvom kapi ali me brine to sto ne jede uopste i drugo oko je bilo prvo zute boje a sad je pomalo i belo + prvi dan se nadulo kao da ima mehur u oku dok je sada malo splasnulo. drzao sam je u kamilici ali nije pomoglo pa sam uzeo kapi i sad se brinem kako i sta dalje i kakvi su simptomi napredovanja i da li postoji neki znak da kapi deluju ili ne jer se plasim da mi kornjaca ne izgubi oko ili jos gore ugine.
Da dodam da ima i nesto belo kao neku kost ili sta vec izmedju nosa i usta tvrdo je kao kamen i ima neki mali plih ispod na bradi i nemam pojma ni to sta je

Pisano: 08.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: bolest ociju-pomoc
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao!

Za pocetak opisi u kakvim uvjetima drzis kornjacu. Koliko je velik smjestaj, da li imas filter, grijac, UVA-UVB rasvjetu...?

Ako uvjeti nisu kako spada kornjaca se nece moci oporaviti. Procitaj ovu temu, unutra ces pronaci dosta korisnih informacija: LINK

Ako mozes bilo bi najbolje da postavis sliku da vidimo o cemu se radi, ovako mogu samo nagađati.

Pisano: 08.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: bolest ociju-pomoc
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
evo par slika kornjace i terarijuma a imao sam ribice pa znam dosta ali ne znam kako to radi na kornjacama a ne bih da eksperimentisem to su ipak ziva bica :)

Dodaj datoteku:



jpg  Image031.jpg (500.65 KB)
952_4a55f0426bc95.jpg 1600X1200 px

Pisano: 09.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: bolest ociju-pomoc
#4
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
evo i druge slike

Dodaj datoteku:



jpg  Image030.jpg (571.74 KB)
952_4a55f0c223335.jpg 1600X1200 px

Pisano: 09.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: bolest ociju-pomoc
#5
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
i kornjaca

Dodaj datoteku:



jpg  Kornjaca.JPG (52.29 KB)
952_4a55f0f15b3df.jpg 640X480 px

Pisano: 09.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: bolest ociju-pomoc
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Akvarij je jako malen i brzo ce ti trebati veci. Trenutno ti nedostaje pravilna rasvjeta. Za pocetak iznad kopna postavi obicnu stolnu lampu da grije kornjacu. Procitaj ovu seriju clanaka, ovdje ces pronaci sve sto je potrebno za sloziti posten smjestaj: LINK

Da li je ovo kopno napravljeno od stiropora? Stiropor je jako opasan za kornjace, ako ga pojede mogla bi uginuti. Preporucam ti da ga zamjenis nekom drugom vrstom kopna.

Sa cime sve hranis kornjacu?

Pisano: 10.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: bolest ociju-pomoc
#7
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Kornjacu za sada hranim samo sa racicima susenim ali nece da ih jede ni u vodi ni na suvom, jos ni jedanput nije jela od kako je kod mene ako imas neki savet sta jos mogu da joj dajem napisi + imam ja veliki akvarijum od 100 litara od ribica i njega cu da preuredim kasnije samo sto mi ovde nemamo neki veliki izbor za opremu za kornjace i kakv panj ili drvo mogu da ubacim kornjaci kao kopno da izbacim stiropor za svaki slucaj a vec sam porucio u jednoj prodavnici da provere kod dobavljaca za svetlo sa uva-uvb zracima i javice mi sutra da li ima i cenu ako mozes konkretno da mi kazes da li postoji mozda neka OSRAM-ova sijelica sa tim zracima posto ova zena sto drzi rasvetu posluje samo sa njihovim stvarima. kod nas ne mogu da se nadju ova kopna za umetanje kao sto ima slika ovde pa cu morati da se snadjem trebalo bi za max 3-4 dana da joj sredim terarijum da bude kako treba ako imas neku primedbu na izgled i nedostatke slobodno mi ukazi na to jer mi je prevashodno bitno da joj obezbedim dobre uslove za zivot bez obzira na izgled.
hvala na dosadasnjoj pomoci :)

Pisano: 10.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: bolest ociju-pomoc
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
OSRAM ti ima spot lampe, to znam jer ju ja imam sad sto se tice UVB i UVA spektra to neznam

Pisano: 10.07.2009
[url=http://www.kornjace.com/modules/cjaycontent/index.php?id=30]Smje
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: bolest ociju-pomoc
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Gonrok
Kornjacu za sada hranim samo sa racicima susenim ali nece da ih jede ni u vodi ni na suvom, jos ni jedanput nije jela od kako je kod mene ako imas neki savet sta jos mogu da joj dajem napisi + imam ja veliki akvarijum od 100 litara od ribica i njega cu da preuredim kasnije samo sto mi ovde nemamo neki veliki izbor za opremu za kornjace i kakv panj ili drvo mogu da ubacim kornjaci kao kopno da izbacim stiropor za svaki slucaj a vec sam porucio u jednoj prodavnici da provere kod dobavljaca za svetlo sa uva-uvb zracima i javice mi sutra da li ima i cenu ako mozes konkretno da mi kazes da li postoji mozda neka OSRAM-ova sijelica sa tim zracima posto ova zena sto drzi rasvetu posluje samo sa njihovim stvarima. kod nas ne mogu da se nadju ova kopna za umetanje kao sto ima slika ovde pa cu morati da se snadjem trebalo bi za max 3-4 dana da joj sredim terarijum da bude kako treba ako imas neku primedbu na izgled i nedostatke slobodno mi ukazi na to jer mi je prevashodno bitno da joj obezbedim dobre uslove za zivot bez obzira na izgled.
hvala na dosadasnjoj pomoci :)


Pogresno hranis kornjacu, popravi prehranu sto prije. Po simptomima se najvjerojatnije radi o bakterijskoj upali. Kapi bi trebale djelovati u roku od nekoliko dana ako ih pravilno nanosis (i sredis ostale uvjete sto sam naveo u onoj temi). Ako kapi za oci nece pomagati vjerojatno se radi o nedostatku vitamina A.
Provjeri jos da li kornjaci ide bijela sluz na usta, da li hvata zrak, da li ispusta piskutave zvukove, pliva (pluta) u koso?
Jako je vazno da je sada utoplis, povisi temperaturu vode na 28-30, iznad kopna stavi lampu koja ce grijati kopno na temp. do 35 stupnjeva.

Probaj joj ponuditi slatkovodnu ribu, goveđe srce, pileca jetrica i srca. Sada joj treba jaca prehrana za oporavak.

Koliko cesto mijenjas vodu?

Ako ne uspijes nabaviti neonku probaj kontaktirati http://www.nsexotics.net/

Javljaj kako kornjaca napreduje, nadam se da ces je uspjeti izvuci.

Pisano: 10.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: bolest ociju-pomoc
#10
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Sredio sam malo akvarijum, nabavio sam joj lampu i osvetljenje za grejanje, napravio sam ostrvo od stakla i imam i deo za pesak-sitno kamenje stim da ostrvo mogu da joj stavim tek sutra ujutru dok se silikon lepo osusi i dok prodje 24h, da jede nece dao sam joj belog mesa nije ga ni omirisala izgleda da dok ne ozdravi od hrane nema nista. Drugar mi rekao da bih mogao da joj ubacim AD kapi u vodu zbog vitamina A a videcu da joj kupim i UVA-UVB neonku samo moram da se preracunam da vidim da li cu da imam dovoljno posto izgleda da kosta oko 20 evra a ja sam trenutno ostao skoro bez para
Pusticu sutra sliku akvarijuma kad ubacim i sredim ostrvo pa ako imate neke primebde postavite.
Kornjaci je stanje nepromenjeno osim sto je zivahna sa okom nema nekih promena a kod mene pada kisa te nema ni sunca pa nisam mogao da je iznesem danas na sunce a obicno je bolje posle suncanja, probacu da nadjem neki bolji aparat pa da slikam i kornjacu da se lepo vidi oko

Pisano: 11.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum