NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
35 korisnika su online (33 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 35

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Kornjacin strah
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Interesuje me dali postoji neki metod da se kornjaca oslobodi straha, da nema bojaznost prema meni..Znam da to obicno vreme ucini i da se oslobodi ali mislim da ova moja nije tog tipa..Imam je vec oko godinu i po, ali kad god da joj pridjem ona se bas plasi. (naravno najsigurnija je i najslobodnija u vodi )

Pisano: 30.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjacin strah
#2
Regularni član
Regularni član


See User information
Kako misliš da te se plaši!?
Ja kad priđem akvariju, kornjača ak se sunča uopće ne trza! A ako nije zauzeta sunčanjem, onda bude znatiželjna! Gledamo se kroz stako, čak mi i treperi :D
Pošto spavam kraj akvarija a jastuk mi se nalazi pored desne strane, morao sam na tu stranu da zaljepim bijeli papir da me ne vidi! Jer inaće onda cijelo jutro banči na toj strani di spavam, lupa po kamenju i sl!

Pisano: 30.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjacin strah
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Strahinja1094
Interesuje me dali postoji neki metod da se kornjaca oslobodi straha, da nema bojaznost prema meni..Znam da to obicno vreme ucini i da se oslobodi ali mislim da ova moja nije tog tipa..Imam je vec oko godinu i po, ali kad god da joj pridjem ona se bas plasi. (naravno najsigurnija je i najslobodnija u vodi )


Sasvim je normalno da te se kornjaca boji i da se baca u vodu sa kopna svaki puta kada te vidi. Tu ne mozes nista napraviti osim biti strpljiv, mozda se jednog dana navikne. Imam jednu kornjacu koju mogu cak i dodirnuti kada je na kopnu bez da pobjegne, a imam jednu koja se lansira ko torpedo s kopna cim cuje da netko prilazi. Kornjace su vec 10-ak godina zajedno kod mene, jedna se opustila, druga nije i pitanje je da li ce ikad.

Pisano: 31.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjacin strah
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa da tacno je to,znam.. Nego imam osecaj da sve to zavisi od toga koliko provodis vremena sa njom..Meni npr zao da je "zlostavljam" kao sto vecina ljudi radi pa ih "mazi pazi" i slicne stvari..Ja sam ovoj mojoj tako napravio da ima svoj mir cak sam joj obezbedio da me ne vidi kad se setam po sobi...pa mislim da je razzmazena i da nece da se navikne..Desi se nekad (najcesce uvece) da i ja mogu njoj da dodirnem oklop kad je na ostrvu...Samo kad je npr izvadim iz akvarijuma i stavim na krevet onda "sisti" ,zbog toga je retko i vadim :)

Pisano: 31.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjacin strah
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjace su gmazovi koji zahtijevaju svoje uvjete i mir, svako bespotrebno vađenje iz akvarija i navlacenje po rukama je za njih jako stresna situacija. To jednostavno nije ljubimac za mazenje i igru nego za promatranje.

Pisano: 31.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjacin strah
#6
Početni član
Početni član


See User information
recimo moja kornjaca dok je bila pored mene, tj mog radnog stola i svaki dan sam bio par sati pored nje nakon nekog vremena nije uopce bjezala od mene i najnormalnije se suncala dok sam bio tu.. a otkad je u drugoj sobi gdje ima svoj mir, cim me vidi ili cuje bilokakav zvuk odma bjezi i skace u vodu..

Pisano: 31.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjacin strah
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da, slazem se da nisu za mazenje i pazenje kao sto sam naveo gore...Mnogi to ljudi ne shvataju...Imao sam priliku na fb neka grupa za kornjace sto ima, da devojka napise da njena kornjaca "mnogo voli da se mazi sa njom" i da spava sa njom u krevetu .Na moje pitanje kako je uspela da "nagovori" kornjacu da spava sa njom u krevetu onda mi je napisala: "pa lepo zamotam je u cebe i ona tako spava" ..Mislim totalni debilizam...
Ja moju kornjacu mozda izvadim jednom mesecno ,cisto da joj ocistim oklop.. Ali mislim da im je potrebno i da setaju i po suvom..posto u akvarijumu nemaju toliko veliko ostrvo da mogu da se krecu i slicno..A sto se tice posmatranja kornjace, iskreno da vam kazem meni je to dosadilo toliko dugo sam je posmatrao da tacno znam sta radi i kad se i koliko krece :)) mozda bi trebao da joj napravim bolji prostor (posto u akvarijumu nema skoro nista od onih "zezalica" ima samo pesak i jedan kamen ) mnogo je nemirna..

Pisano: 01.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjacin strah
#8
Regularni član
Regularni član


See User information
probaj je rucno hraniti sa pilecim mesom tako su se i moje bojale ali kad sam ih rukom hranit poceo vise nisu :D

Pisano: 12.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum