NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
20 korisnika su online (18 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 20

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


gnojivo i kornjača
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
smeta li kornjači gnojivo za biljke?

Pisano: 08.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: gnojivo i kornjača
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako pitas za standardno gnojivo sa mikroelementima (npr. EasyLife Profito, Nutrafin Plant Gro, JBL Ferropol, Sera Florena...) u preporucenim dozama ne smeta.

Pisano: 09.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: gnojivo i kornjača
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
da, profito koristim... jel mogu gnojivo umjesto jednom tjedno, dozu podjeliti na sedam djelova pa svaki dan po malo jer vodu mjenjam svaka 3 dana pa i gnojivo sa njom ode

Pisano: 09.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: gnojivo i kornjača
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mozes podijeliti dozu.

Da li u akvariju imas filter i koliko ti je velika kornjaca?

Pisano: 09.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: gnojivo i kornjača
#5
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
imam filter i grijač, oko 4 i pol cm je velika.

Pisano: 09.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: gnojivo i kornjača
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da li si upoznata sa osnovama akvaristike i pojmom bioloske filtracije? Po mom iskustvu bi uz pravilno odrzavanje akvarij trebao izdrzati barem tjedan dana bez ciscenja. O kojem se filteru tocno radi i kakvu podlogu imas u akvariju?

Pisano: 10.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: gnojivo i kornjača
#7
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Procitala sam dosta na forumu o akvaristici tako da sam najvise tamo i naucila. Vodu sam mjenjala svakih tjedan dana jer nisam htjela previse uznemiravati kornjacu, pogotovo na pocetku kad je bila jos u soku od novog akvarija, ali prije 2-3tjedna mi se voda pocela pjeniti na povrsini (vjerojatno amonijak)i uginula mi je ribica a jedna je dobila upalu skrga (sad imam 3 gupija i 2 molija u akvariju sa kornjacom) pa me bilo strah da i kornjaca ne dobije kakvu upalu. Na akvarij.net su mi je rekli da bi bilo dobro da mjenjam vodu svaka 3 dana jer kornjaca dosta oneciscuje vodu. Inace u vodu stavljam gnojivo, ffm i vitamine za ribice. Voda cisto i bistro izgleda, ali na dnu bude podosta izmeta kad usisavam akvarij. Filter je Aqua Szut super mini 360l/h, a podloga je sljunak oko 5mm

Pisano: 10.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: gnojivo i kornjača
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Onda znas da nikada ne smijes promijeniti cijelu vodu, filter materijal peres samo u staroj akvarijskoj vodi itd. Pisem jer su to najcesce greske...

Bilo bi svakako lakse kada bi imala malo veci filter, mala spuzvica u tom filteru nazalost nema bioloski kapacitet da razgradi dovoljne kolicine otpada u manje stetne spojeve prije nego se otpad nagomila. Jedino sto bi mogla probati da izbjegnes dva puta mijenjati vodu je nakon tri dana u akvarij ubaciti jos jednu dozu FFM-a da ti pokupi stetne spojeve.
Jos jedna opcija ti je da si kupis veci filter kojeg ces moci koristiti i u buducem smjestaju za kornjacu pa ga instaliras u ovaj mali akvarij i smanjis protok.

Pisano: 12.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: gnojivo i kornjača
#9
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
voda se pjeni kad je puna organskih spojeva, znaci da je ta prljava dosta..to najbolje pokupit zlicom i odsraniti iz aq. a mulj na dnu bi trebalo sisat svaki puta kada se mjenja voda, ako ne sav bar koliko se covjeku da..ionako je koncetracija otrova veca na dnu nego povrsini pa je veci efekat zamjene. -nasa vodovodna voda je vec sama po sebi prilicno prljava i puna svakavih otrova, uz veci bioloski filter trebalo bi koristiti i kemijske medije, aktivni ugljen i odstranjivac fosfata.. a za sami amonijak je najbolje stavit zeolit, moze sluzit i kao bioloska filtracija ako se samo po pola medija mjenja odjednom, to je i preporucljivo u dovoljno velikom filteru jer bakterije imaju odmah 'zaglavljen' amonijak. a kad se razvije dobra bioloska fil. aktivni ugljen u dovoljnoj kolicini ce puno pomoci za odstranjivanje otrovnih teskih metala i organskih spojeva. smanjit ce se proizvodnja nitrata a njih ionako vec ima puno, previse, u nasoj preljepoj 'najciscoj' vodi na europskom kontinentu ako ne i sire u zg-u oko 30-50mg/l, mislim da ni ostatak zemlje nije previse razlicit. imho, kemijska filtracija je jednako, ako ne i vaznija od bioloske filtracije preko medija.

-jos ako se ta spuzvica pere u vodovodnoj a ne akvarijskoj vodi, bakterije se ni nece moci razviti + 10x vise ih ima u sljunku nego u tom filteru,jos kad ga kornjace nebi raskopavale... a takav mali filter vise pomogne oksidiranju vode i djelomicnom mehanickom prociscavanju nego za bilo koji drugi oblik filtracije. sta god nam drugo trgovci tvrdili

Pisano: 28.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: gnojivo i kornjača
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sve stoji, ali kornjace nisu toliko osjetljive da je kemijska filtracija nuzno potrebna i cak vaznija od dobre bioloske filtracije. Kornjace se bez problema mogu drzati u vodovodnoj vodi uz dodavanje sredstva za pripremu vode koja neutraliziraju klor/kloramin i teske metale.
Kemijski mediji se moraju redovito mijenjati cega se realno gledano rijetko tko strogo pridrzava kroz duzi period. Redovita zamjena kemijskih medija je također poprilicno skupa i pokazalo se da je isplativije uloziti novac u dobar vanjski filter sa jakom mehanickom i bioloskom filtracijom nego kroz godine trositi novac na kemijsku filtraciju. Kornjace su najosjetljivije na amonijak, to je glavni uzrocnik bakterijske upale ociju, bioloska filtracija je najucinkovitiji i najjeftiniji nacin da se rijesis amonijaka i nikada ne moras razmisljati o promjeni medija.

Pisano: 29.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum