NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Zelenouha ili zutozelena kornjaca i temperatura vode
#1
Početni član
Početni član


See User information
Ima zeleno uhu ili zuto zelenu kornjacu, ne znam tocno jer sam ju dobio. Uskoro planiram kupiti veci akvarij i stavit grijac u njega. Trenutacno je kornjaca u malom aqua terariju od 20 l u koji ide samo 8 litara vode. Preko dana temp vode je oko 25 C sto je pretpostavljam OK. No problem mi je preko noci kad je temp oko 20. Da li je to prenisko i moze li se kornjaca razobolit. Ne isplati mi se sad kupovat grijac pa onda novi za veci akvarij. K tome ako u ovaj akvarij stavim grijac "pojede" mi pola akvarija.

Pozdrav
Mario

Pisano: 09.10.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zelenouha ili zutozelena kornjaca i temperatura vode
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobrodosao na forum!

Za zdravu kornjacu ne bi trebao biti problem, međutim kako zivotinje od uzgajivaca do kupca putuju i po par mjeseci u losim uvjetima velik broj njih ugine ili dođe u jako losem stanju. Tako da ti sada nikako ne bi preporucio da drzis kornjacu bez grijaca. Kako si nov u hobiju ne znas jos niti posteno prepoznati postoji li problem, kornjacu bi svakako bilo preporucljivo drzati na povisenoj temperaturi 26-27 stupnjeva i kvalitetnoj prehrani da se oporavi. Lampa za grijanje kopna koja povisi temperaturu kopna na 30-35 stupnjeva tijekom dana je obavezna.

Slobodno si mozes nabaviti veci grijac od preporucenog kojeg ces moci koristiti i u buducem akvariju. Danasnji grijaci su opremljeni termostatom koji odrzava zeljenu temperaturu vode, jaca snaga znaci samo da ce grijac obaviti posao brze.

Pisano: 10.10.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zelenouha ili zutozelena kornjaca i temperatura vode
#3
Početni član
Početni član


See User information
Zdravo! :)
Do koje godine se žutouhe mogu prilagodit hibernaciji ako su do tada bile u kući?

Pisano: 20.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zelenouha ili zutozelena kornjaca i temperatura vode
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjace se uvijek mogu prilagoditi hibernaciji, međutim s kornjacama koje po prvi puta hiberniraju treba vrlo oprezno. Zivotinje koje cijeli zivot zive unutra mogu razviti preosjetljivost u slucaju da ih se stalno drzi u jako toplim uvjetima, a također mogu biti bolesne ako su cijele zime bez grijaca. Izuzetno je vazno da je kornjaca dobro uhranjena (pravilno hranjena tijekom godine), te da je u potpunosti zdrava. Takvu kornjacu bi obavezno trebalo odvesti kod veterinara koji je strucnjak za gmazove da procjeni njeno stanje i odredi da li je ta kornjaca sposobna prezivjeti hibernaciju.

Pisano: 22.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum