NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4) 5 »


Re: nega kornjaca
#31
Početni član
Početni član


See User information
Bila sam kod veterinara. Sikce zato sto ima upalu gornjih disajnih puteva, nije nimalo jednostavno naneti joj mast na kapke, a za filter sam se stvarno zeznula. Inace vet. jos kaze da je velicina terarijuma od 5 litara sasvim dovoljna za neko vreme, pogotovo sto je ona zaista mala. Kaze da je najbitnije toplo svetlo jer joj od toga zavisi metabolizam. Ne bi bilo lose da imamo nekog vet. za konsultacije jer ovako svako prica svoju pricu, ne kazem da je on sasvim u pravu ni da vi niste,ali bilo bi lepo kad bi imali nekoga strucnog da pitamo sve sto nas interesuje. Bez uvrede, ne potcenjujem nicije znanje i savete samo zelim najbolje za svoju kornju.

Pisano: 25.03.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nega kornjaca
#32
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: pa_juka
Bila sam kod veterinara. Sikce zato sto ima upalu gornjih disajnih puteva, nije nimalo jednostavno naneti joj mast na kapke, a za filter sam se stvarno zeznula. Inace vet. jos kaze da je velicina terarijuma od 5 litara sasvim dovoljna za neko vreme, pogotovo sto je ona zaista mala. Kaze da je najbitnije toplo svetlo jer joj od toga zavisi metabolizam. Ne bi bilo lose da imamo nekog vet. za konsultacije jer ovako svako prica svoju pricu, ne kazem da je on sasvim u pravu ni da vi niste,ali bilo bi lepo kad bi imali nekoga strucnog da pitamo sve sto nas interesuje. Bez uvrede, ne potcenjujem nicije znanje i savete samo zelim najbolje za svoju kornju.


Svaku rijec koju bi ovdje dao kao odgovor, bila bi uzaludna ...

Pisano: 25.03.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nega kornjaca
#33
Početni član
Početni član


See User information
Dobro ja se izvinjavam ako ste vi zaista strucni, nije mi namera da se svadjam i prepirem, svi smo mi ovde iz istog razloga. Izvini!

Pisano: 25.03.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nega kornjaca
#34
Početni član
Početni član


See User information
Ja zaista ne znam zasto si na ovom forumu ako ne verujes u strucnost nekih starijih clanova, imaju uzasno puno iskustava i to bas sa KORNJACAMA, neko cak i odlazi na seminare i prosiruje znanje! Veruj mi, vise znaju od "nekih" veterinara o KORNJACAMA, cast izuzetcima, ako ih ima!
Zato ako zelis najbolje za svoju kornju Mitu, veruj mi, procitaj bas ovde savete!
PROCITAJ STA JE TITO NAPISAO:
BOLEST VODENIH KORNJACA-ZATVORENE NATEKLE OCI, poslednji post!Na svako tvoje pitanje mozes naci odgovor, samo malo proburlaj po forumu!

Pisano: 26.03.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nega kornjaca
#35
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
TITO ni ne bi otvorio ovu stranicu i forum da nije bio 100% siguran u svoje znanje o kornjačama.Ali bez svađe,trebamo da pomognemo našem članu a on da prihvati naše savjete jer tu smo da pomognemo sa svojim znanjem.POZZZZ

Pisano: 26.03.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nega kornjaca
#36
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo ipak, reda radi (i u najboljoj namjeri).

Citiraj:

Pisano od: pa_juka
... Inace vet. jos kaze da je velicina terarijuma od 5 litara sasvim dovoljna za neko vreme, pogotovo sto je ona zaista mala....
5 Litara "terarijum", to je ono sa "palmicom" predpostavljam. To nije dovoljno i u tome se ne treba drzati kornjaca. To je toliko puta vec na raznim stranicama navedeno da bi u medju vremenu trebalo biti jasno svima.
5 Litara za novo izlegnuto je (teoretski) dovoljno. I ja drzim svoje mlade (novo izlegnute) prve tjedne u plastikama (cetrvtastim) dok se nepriviknu na hranu itd. Ali zato je potrebno da je temparatura okoline dovoljna jaka da temparatura vode moze bez grijaca dostici potrebnu visinu. Kornjace iz Petshopova, su davnih dana narasle dovoljno velike da ih se drzi u (privremeno malom) akvarijumu (standardni mali akvarijum 60x30x30 primjer). Zato se jedan veterinar sa takvom izjavom odmah diskvalificira u samom pocetku.

Citiraj:

Pisano od: pa_juka
Kaze da je najbitnije toplo svetlo jer joj od toga zavisi metabolizam.
Tocno. Ali savjet nije potpun. Temparaturu mozes postici i sa obicnom spotsijalicom. Za prvu ruku i jeste u redu. Ali ispravno bi bilo da ti savjetuje UV rasvjetu, jer je to vazno za (ukrasnu = Trachemys, Pseudemys, Chrysemys) kornjacu.

Citiraj:

Pisano od: pa_juka
Ne bi bilo lose da imamo nekog vet. za konsultacije jer ovako svako prica svoju pricu, ne kazem da je on sasvim u pravu ni da vi niste,ali bilo bi lepo kad bi imali nekoga strucnog da pitamo sve sto nas interesuje.
Pa u pravu si, nebi bilo lose. Ali ja ne vjerujem da ima neki veterinar u HR koji je specijaliziran na kornjace. Jedna veterinarka iz Hr koja je navodno strucna u gmazove, diagnozirala je kod jedne mekooklopne obicnu ogrebotinu kao gljivice. Nisam tu zivotinju jos vidio u zivo ali mi je dovoljno bilo po slici da vidim da se radi o ogrebotini. Druga jedna veterinarka navodi zivotni vjek obicne cancare od 50 godina. Ima jos dosta drugih slucajeva koja sam citao na Hrvatskom i Srpskom netu. Ali ne samo na Hrvatskoj (i ostalim bivsim prostorima zajednicke drzave) ima takvih "slucajeva". I Austrija, Njemacka imaju te svoje veterinare koji greske prave u diagnozama kod kornjaca. Osobno sam dozivio da jedan veterinar (iz Austrije) koji na zidu ima neke certifikate o gmazovima, naziva jednu Emyduru kao mekooklopnu ...
Da me se ne shvati pogresno. Ne zelim ni najmanje podcijenivati, vrijedjati, ili negativizirati veterinarstvo. Nedaj Boze.
Ali je cinjenica da gmazovi nisu toliko "vazni" kao sto su na primjer sisavci. I ljudi (veterinari) se vise tome obracaju.

Niti zelim drzace i uzgajivace kornjaca iznad tih ljudi staviti.
Ali je cinjenica takodjer da netko tko se bavi tim dugi niz godina, ima jednostavno vise znanja nego netko tko je samo povrsinki prosao temu kornjace. Ja sam zadnji put (9. mejesec '07) konzultirao jednog poznatog i iskusnog veterinara (za kornjace!!!) iz njemacke kada se radilo o jednoj rijetkoj mekooklopnoj koja nazalost bila presuta gljivicama. A i to je slucajno bilo jer sam ga sreo na izlozbi u Italiji.

Citiraj:

Pisano od: pa_juka
Bez uvrede, ne potcenjujem nicije znanje i savete samo zelim najbolje za svoju kornju.
Ne radi se o uvredi. Ali je meni osobno dosadilo pisati duge textove koji u sebi sadrzavaju poruku:
bavim se tim dugo. Stvarno Dugo. (Od djetinstva).
U krugu sam ljudi koji su Autori raznih knjiga te tematike, koji su priznati u citavom svijetu. Znam o cemu pricam, ako naidje nesto sto neznam, imam sigurno vezu da i to pouzdano razjasnim.
Mozes vjerovati sto ti pisem


Prestao sam se "pravdati". Tko hoce neka skrene paznju, tko nece nemora, siroko mu polje.

I zbog toga sam napisao "uzalud bi bilo ista odgovarati".
Jasno mi je da nije bila namjera nekoga uvrijediti ili podcijeniti.
Ali treba samo malo pogledati tko, sta pise i zasto pise, i onda se moze zbrojiti 2+2, i onda znas dali netkome vjerovati, ili dali netko samo gluposti pise koje samo na prvi pogled izgledaju strucne/tocne.

Ostalima zahvaljujem na podrsci

Pisano: 26.03.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nega kornjaca
#37
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:
Ok, proslo je vec neko vreme,a Mita se ne mice kad je u pitanju zdravlje.


Moraz znati da se kornjaca koja ima upalu ociju (eventualno kao u tvom slucaju) ili bilo koju drugu bolest, ne ljeci preko noci.... Moras biti strpljiva i pruzati joj potrebnu njegu...i ispravljati greske koje su te dovele do bolesti...

Sve ti je vec odgovoreno, prelistaj malo forum o bolestima i prati upustva koja su drugi dali.

Pisano: 29.03.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nega kornjaca
#38
Početni član
Početni član


See User information
Nisam imala internet neko vreme pa nisam mogla pisati. Kornjaca je i dalje nikako. Sama ne mogu da joj stavljam mast jer je prilicno komplik. Vet. kaze da treba da se maze na unutrasnju str. kapka,ne mogu to sama da uradim, nisam toliko precizna,a i boji se da joj ne povredim oko. Kupam je i dalje u kamilici, i dalje jede. jedino je bolje kad je u kamilici, pa sam htela da vas pitam da li bi smela da je drzim duzi deo dana u kamilici jer jedino tada otvori oci bar malo?

Pisano: 02.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nega kornjaca
#39
Početni član
Početni član


See User information
E samo sam htela da javim da je mojoj kornji sve gore. Vise ni ne jede. Ima sve uslove kojhe ste naveli kao neophodne, ali joj nije nista bolje. Oci su joj i dalje zatvorene i natekle bez obzira sto je kupa i mazem svaki9 dan. Ne moze da dise na nos pa sikce kroz usta,a evo od danas ni ne jede.

Pisano: 05.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nega kornjaca
#40
Početni član
Početni član


See User information
Nisam mislila svaki 9. dan vec svaki dan, greska u kucanju

Pisano: 05.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum