NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Umjetna trava za kopno ?
#11
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Sada u malom akvariju gdje držim kornjaču imam jedan plastični zeleni grmić i kornjača je stalno u njemu. Baš se onako stisne unutra i skroz je tamo u sjeni. Čak je vidim da se na jednoj grani malo onako ispruži i mislim da uživa. To umjetno zelenilo sam kupila baš u pet shopu, pa mislim da bi trebalo biti ok za akvarije. Ako umjetno bilje koje kupiš u pet shopu nije ok, ne znam onda koje bi bilo ok. Tako da ja nemam baš nešto protiv umjetnog bilja. Ali ok, ukusi su različiti.

Ja sam silikon CS23 veoma lako pronašla ovdje u svom kraju. Ima Baumax po 45 kn, čak CS 26 niti nisu imali. I ima još jedan dućan (Grama u Čakovcu) čak po 33 kn.

Ta rečenica mi je i zvučala malo čudno, ali ajde rekoh Kori zna, pa sam išla odguglati. Kao što sam i rekla, zvuči mi zanimljivo, mogla bih skoknuti pogledati, Baumax sigurno to ima. Hvala.

pozz

Pisano: 19.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Umjetna trava za kopno ?
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Plasticno bilje iz pet shopova bi trebalo biti ok, pogotovo ako se radi o poznatijim proizvođecima iz pet industrije. No budi oprezna jer dosta tog bilja se da rastavljati. Kada ce ti kornjaca odrasti treba paziti da nemas plasticno bilje koje se moze rastaviti na dovoljno sitne dijelove da ih kornjaca moze progutati.

Pisano: 20.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Umjetna trava za kopno ?
#13
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Da, imam umjetno bilje koje se da rastavljati. Sad kad je kornjača mala, ne smeta, ona lijepo sjedi na tim granama i ništa ne dira. Ali i kad se rastavi najkraća grančica nema manje od 3 cm, pa mislim da to ne može odrasla kornjača progutati. Ali dobro, vidjet ću ja kako će biti za vrijeme njenog odrastanja, pa ako će biti problema, lako izvadim to bilje van iz akvarija. A možda do onda već i krenem s pravim biljem. Za sad sam se bazirala samo na podlozi, panjevima, filteru itd. onim osnovnim stvarima za akvarij, a kasnije mogu ubaciti još i bilje (kad malo pročitam teme ovdje o tome). Evo dvije slikice moje male kornjačice u tom bilju .

Dodaj datoteku:



jpg  k1.jpg (66.73 KB)
2213_514a0ff97e280.jpg 415X312 px

jpg  k2.jpg (73.23 KB)
2213_514a100480335.jpg 415X312 px

Pisano: 20.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Umjetna trava za kopno ?
#14
Meni ovo bilje odlicko izgleda. Bar na slici je kao pravo

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Umjetna trava za kopno ?
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Bojanack28
Da, imam umjetno bilje koje se da rastavljati. Sad kad je kornjača mala, ne smeta, ona lijepo sjedi na tim granama i ništa ne dira. Ali i kad se rastavi najkraća grančica nema manje od 3 cm, pa mislim da to ne može odrasla kornjača progutati. Ali dobro, vidjet ću ja kako će biti za vrijeme njenog odrastanja, pa ako će biti problema, lako izvadim to bilje van iz akvarija. A možda do onda već i krenem s pravim biljem. Za sad sam se bazirala samo na podlozi, panjevima, filteru itd. onim osnovnim stvarima za akvarij, a kasnije mogu ubaciti još i bilje (kad malo pročitam teme ovdje o tome). Evo dvije slikice moje male kornjačice u tom bilju .


Komad od 3 cm je jos velik, plasticne biljke koje oponasaju vodenu kugu i Cabombu znaju imati komadice od kojih 5 mm promjera, na takve treba paziti.
Odoratusi znaju imati gadnu naviku nagrizati prave biljke i ostaviti ih, tako da sto prije stavis pravo bilje manje su sanse da ce ih kornjaca kasnije iz dosade unistavati. Ne moras nista saditi, jednostavno ubaci vodenu lecu, vodenu kugu ili rogolist da plutaju po akvariju.

Pisano: 21.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Umjetna trava za kopno ?
#16
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Sad kad završim akvarij, što se tiče osnovnih uvjeta, i "pustim ga u pogon", pročitati ću malo teme o tom bilju, pa... vidjet ću kaj ću ubaciti.

Pisano: 22.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum