NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Umjetna trava za kopno ?
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pozdrav!

Što se tiče izrade mog novog akvarija, sve ide prema kraju : postolje je izrađeno, akvarij je postavljen, staro osušeno granje vinove loze nabavljeno (moram ga još samo prokuhati), podloga spremna, filter je tu, samo me još muči kopno. Polijepila sam ga kamenčićima sanitarnim silikonom, pa sad moram to očistiti i krenuti iznova. A i s obzirom da kamenčići lijepljeni silikonom nisu baš trajno rješenje za kopno, što mislite o tome da stavim umjetnu travu na staklenu policu?

Koliko sam uspjela vidjeti po forumu, bila su pitanja samo o takvoj podlozi za suhi dio, ali ja bih umjetnu travu koristila na staklenoj polici koja će mošusnoj kornjači služiti kao plićak za odmaranje pod vodom.

Kako se umjetna trava ponaša u vodi? Da li je trebam nečime zalijepiti za staklo? Palo mi je na pamet da samo staklenu policu prekrijem umjetnom travom i gore stavim kamen ili dva te manju, ali deblju granu vinove loze koja će sprečavati umjetnu travu da pluta (ako ona uopće pluta). Da li je to dobra ideja?

Pisano: 17.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Umjetna trava za kopno ?
#2
Ja se izvinjavam ali stvarno ne znam sta je umjetna trava, mi ne kazemo tako. Guglovao sam I daje mi stadione neke a to je valjda obicna trava:) jel to ona plasticna trava koju koriste npr u izlozima ili tako nesto? Ako imas sliku link. Pomoglo bi.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Umjetna trava za kopno ?
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Da, to je takva trava. Trava koja se može kupiti u Bauhaus-u, Baumax-u, Pevecu itd.. Koristi se za nogometne terene i slično. Ne znam niti da li se može uopće kupiti u tako malim dimenzijama (25 x 50 cm), tj. da li prodaju manje od kvadratnog metra. Samo stavi pod google slike umjetna trava i izbaciti će ti slike.

Pisano: 18.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Umjetna trava za kopno ?
#4
Pa onda bi moglo. A za pricvrscivanje mozes koristiti cerezit cs26.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Umjetna trava za kopno ?
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Bojanack28
Pozdrav!

Što se tiče izrade mog novog akvarija, sve ide prema kraju : postolje je izrađeno, akvarij je postavljen, staro osušeno granje vinove loze nabavljeno (moram ga još samo prokuhati), podloga spremna, filter je tu, samo me još muči kopno. Polijepila sam ga kamenčićima sanitarnim silikonom, pa sad moram to očistiti i krenuti iznova. A i s obzirom da kamenčići lijepljeni silikonom nisu baš trajno rješenje za kopno, što mislite o tome da stavim umjetnu travu na staklenu policu?

Koliko sam uspjela vidjeti po forumu, bila su pitanja samo o takvoj podlozi za suhi dio, ali ja bih umjetnu travu koristila na staklenoj polici koja će mošusnoj kornjači služiti kao plićak za odmaranje pod vodom.

Kako se umjetna trava ponaša u vodi? Da li je trebam nečime zalijepiti za staklo? Palo mi je na pamet da samo staklenu policu prekrijem umjetnom travom i gore stavim kamen ili dva te manju, ali deblju granu vinove loze koja će sprečavati umjetnu travu da pluta (ako ona uopće pluta). Da li je to dobra ideja?


Za umjetnu travu koja je napravljena od materiala koji je vise nalik tkanini ne mozes znati da li sadrzi nesto otrovno, da li ce se u vodi polako otapati boje kojom je obojana ta tkanina, da li ce kornjaca cupati i jesti takve travke itd.

Eventualno bi mogla staviti travu koja je od cvrste plastike, koja ne sadrzi nikakve najlone i tkanine, mislim na ovako nesto:

Smanjena slika

Ali iskreno ja tako nesto nikada ne bi stavio u akvarij, sto zbog sigurnosti, sto zbog estetike. Jer svaka plastika koja bas nije namijenjena za akvaristiku ili za prehrambene potrebe (ugraviran znak vilice i noza na dnu) potencijalno moze ispustati otrovne spojeve u vodu, prisjeti se samo igracaka iz Kine prije par godina koje su ispustale otrovne spojeve u dodiru sa kozom i slinom.
Ta trava ce ti se s vremenom i mazati, po njoj ce rasti alge tako da ako ces ista od toga stvaljati unutra mora biti jednostavno za ciscenje.
Po meni postoje puno bolja rjesenja, npr. staviti stakleni prag na rub kopna pa ga ispuniti sljunkom, staviti veliku keramicku plocu kore koja izgleda kao kamen ili ono sto sam ti vec prije predlozio.

Citiraj:

Pisano od: Pavle
Pa onda bi moglo. A za pricvrscivanje mozes koristiti cerezit cs26.


Zasto CS26 kada postoji bas posebni siguran silikon za akvarije Ceresit CS23?

Pisano: 18.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Umjetna trava za kopno ?
#6
U Srbiji se bar deset puta lakse nalazi cs26 dok je dvadeset trojku uglavnom nauka naci. Ne znam kakva je tamo situacija. 26 je isto jako kvalitetan i bezbedan za akvarijum. Provereno i iskustveno i tako kazu ljudi koji se razumeju. Po mom misljenju potpuno je svejedno, samo ne univerzalac ili sanitarac :)

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Umjetna trava za kopno ?
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za akvaristiku se uvijek koriste staklarski silikoni na acetatnoj osnovi, ovaj kojeg navodis je na alkoholnoj osnovi. Ne znam da li to ima neke veze, ali tehnicki list od CS26 specificno navodi da se taj silikon ne smije koristiti za ljepljenje akvarija jer sadrzi fungicide: LINK

CERESIT CS26 should not be used:
• For construction or glazing of fish tanks and
aquariums – contains fungicides
• On natural stones – they may be stained in contact
with sealant
• In contact with some organic elastomers
(neoprene) – sealant may be discoloured

Mogu ti ljudi imati iskustva koliko hoces, no ako proizvođac kaze da je stetno na temelju laboratorijskih testiranja, stetno je. U slatkovodnom akvariju organizmi nisu do te mjere osjetljivi da bi ih takvi otrovi ubili, ali definitvno utjecu na zdravlje i zivotni vijek, na biolosku stabilnost akvarija itd. Jer i bakterije za biolosku filtraciju su isto osjetljive na takve stvari. Da morski akvarij zalijepis takvim silikonom vjerojatno bi svi organizmi unutra pougibali u kratkom roku.
Ako nije dostupan CS23 dostupni su drugi silikoni: LINK, samo je problem sto su ljudi pre skrti dati toliki novac za profesionalan silikon pa uvjere sebe i sve oko sebe da je nesto otrovno cisto ok.

Pisano: 18.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Umjetna trava za kopno ?
#8
E vidis dobro je sto si mi skrenuo paznju posto sam razbio akvarijum pa moram raditi opet. Meni je on preporucen kao naj naj za akvarijume od ljudi koji se godinama time bave. Al ako proizvodjac kaze, u pravu si, ne moze staklorezac znati bolje on Henkela.
Hvala za informacije, i izvinjavam se zbog pogresnog saveta. Ko radi taj i gresi :)

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Umjetna trava za kopno ?
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Vidjela sam u jednom komentaru da Kori ne voli vidjeti ništa umjetno u akvarijima, znala sam da će biti ovakva reakcija, he he. Ali ok, dobila sam jasno objašnjenje zašto ne umjetna trava (tamo u onom postu to nije pisalo), što ubiti i ima smisla (puštanje boje, nakupljanje algi, otrovna plastika itd.). Mislim da odustajem od nje.

Hvala na info o silikonu jer sutra poslije posla baš idem pogledati gdje ima za kupiti silikon za akvarije, pa mi ova informacija o CS23 super dođe .

A što je to keramička ploča kore? Pokušala sam preko google-a, ali ne izbacuje mi ništa pametno. Mogu li dobiti neku sliku i info gdje to mogu nabaviti/kupiti (možda Baumax, Pevec) ? Zvuči mi zanimljivo.

Hvala na svim informacijama i idejama !

Pisano: 18.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Umjetna trava za kopno ?
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kao akvarist bas ne volim kic u akvariju, no svatko ima svoj ukus. Za kornjacu je u akvariju definitivno bolje imati makar i plasticnu biljku iza koje se moze skrivati i odmarati nego nista. Tako da ako odlucis na plasticne dekoracije nema nista lose u tome ako su sigurne za tvoju kornjacu. Vecina amerikanaca tako uređuje akvarije i sadrzajno su jako interesantni za kornjace.
Ovdje u Zg. se uvijek lagano nađe Ceresit CS23 po nekih 40 kn. Ali i da ga ne nađes u svom kraju za manje radove ti moze posluziti i obican staklarski silikon na acetatnoj osnovi, cesto ga zovu i Silikon A. Mozes i naruciti: LINK
Sto se tice keramicke ploce to je tipfeler, sorry :) Trebalo je pisati "staviti veliku keramicku plocu gore", a ne "staviti veliku keramicku plocu kore"! Dakle, podne keramicke ploce sa uzorkom imitacije kamena, na to sam mislio.

Pisano: 18.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum