NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4) 5 6 7 »


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#31
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Iz onoga što sam čitala, mislim da tu nije u pitanju navika, već da starija brani svoju teritoriju, pa ti nema pomoći. Zašto bi je stavljala u teglu? Kakva ideja... Ako je grize, skroz ih razdvoji... Kažeš da ti je stalo, onda joj pomozi. Nemoj biti sebična. Tebi se ne razdvaja od nje, pa da je izmučiš... Svašta... (ništa lično, samo ne vidim razlog za maltretiranje kornjače)

Pisano: 21.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#32
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kada se kornjace ne slazu mala je vjerovatnost da ce se ikad slagati, eventualno u ogromnom smjestaju (vanjskom jezeru). Ja sam te lijepo upozorio, morat ces ih razdvojiti.

Pisano: 21.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#33
Početni član
Početni član


See User information
e, cao, ljudii...Reko da vam se javim...Kupila sam novi akvarijum i spojila sam kornjace, i slazu se...*:) kako je to moguce? Koliko je vremenski potrebno da se izleci upala pluca? Kupila sam grejac.. PoZz...

Pisano: 16.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#34
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Obje kornjace su sada na novom teritoriju, ako je vec bilo problema lako je moguce da ce ih opet biti. Jedna kornjaca ce biti dominantnija od druge i mogla bi je maltretirati, moras pripaziti.
Koliko je velik taj novi akvarij?
Da li imas lampu za grijanje, UVA-UVB rasvjetu, filter?
Koja je kornjaca bolesna?

Da bi kornjaca ozdravila temperatura vode mora biti 28-29 stupnjeva, i jos vaznije temperatura kopna i zraka kojeg kornjaca udise oko 35 stupnjeva! To postizes lampom za grijanje (u tu svrhu moze posluziti i obicna stolna lampa ako dovoljno grije). Akvarij ne smije biti izlozen propuhu. Kada navecer ugasis svjetlo pokrij akvarij necime da se zrak previse ne ohladi. Jedan dio akvarija (1/4) ostavi otvorenu da kornjace imaju zraka!

Pisano: 16.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#35
Početni član
Početni član


See User information
ne znam, otprilike 50 litara..Imam grejac i obicnu lampu... Toplo je na kopnu... Manja kornjaca mi se razbolela pre nego sto sam kupila novi akvarijum i grejac, pa zelim da znam koliko je potrebno da ozdravi? Moze li se to znati? PoZz veliki...

Pisano: 17.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#36
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ne mogu ti reci kada ce ti kornjaca ozdraviti. Ako sve radis kako treba kornjaca bi trebala biti sve bolje. Uzmi termometar i provjeri da li je temperatura vode i kopna u granicama koje sam ti napisao. Drzi se toga, pravilno ih hrani i nadaj se najboljem.

Pisano: 17.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#37
Početni član
Početni član


See User information
EE, cao, ljudi.. Opet ja.. I opet treba pomoc.. Kornjacama su sad 5 puta bolji uslovi za zivot, nego pre... ALI, opet su bolesne.. Kaka im je mekana i crne je boje.. STa to znaci?? Ja znam da treba da bude bele boje.. Molim vas , pomozite..=;)

Pisano: 15.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#38
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pa vidis da nisu bolji...losa hrna moze biti...moze biti i uslovi...ma svasta...neko iskusniji ce ti to odgovoriti...to mi se nije dogodilo i nadam se da nece

Pisano: 15.11.2009
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#39
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: TinChe
EE, cao, ljudi.. Opet ja.. I opet treba pomoc.. Kornjacama su sad 5 puta bolji uslovi za zivot, nego pre... ALI, opet su bolesne.. Kaka im je mekana i crne je boje.. STa to znaci?? Ja znam da treba da bude bele boje.. Molim vas , pomozite..=;)


Opisi uvjete u kojima ih trenutno drzis. Koja je temperature vode i kopna? Koliko cesto mijenjas vodu? Sa cime ih sve hranis?

Od kud ti podatak da bi izmet trebao biti bijele boje? Boja ovisi o hrani koju je kornjaca jela.

Pisano: 17.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#40
Početni član
Početni član


See User information
Drzim ih u akvarijumu od oko 50 litara..Temperature vode je 29 stepeni, a kopna malo niza. Menjam vodu na svakih 5 dana.. A hranim ih razno..Pomozite mi, molim vas.. Sve sto ih bolje odrzavam one sve bolesnije,,*:(

Pisano: 26.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum