NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
21 korisnika su online (20 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 21

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Pomoć oko uredjenja terarija
#1
Početni član
Početni član


See User information
Imam kornjacu od oktobra 2008 godine, bile su dvije ali je jedna uginula od upale pluca. Do sada sam bila ubjedjena da je ova sto je imam zenka, ali sad nisam sigurna jel ima debeo i dug rep a kloaka joj je negdje na sredini repa. Sadašnja duzina oklopa joj je preko 8 cm, raste nenormalno brzo, mozda je stvarno puno hranim, kako rece Kori,(2x na dan-jednom granule i jednom meso, povremeno joj ubacim ljusku jajeta ali je pojede za sat pa me strah da joj ne bude puno). Ako neka ima musku crvenouhu kornjacu te starosti i dimenzija da bi je poklonio a zivi blizu Tuzle rado cu je udomiti-ima akvarij od 100l, grijac, lampu, filter uvb lampu-ukratko sve uslove. Imam jedan problem. Koju god joj biljku posadim pojede je skupa sa korjenom. Drzim ribe i imam dosta bilja, ali mi je ona vec napravila vecu rupu u biljnom svijetu. Postoji li ikakva biljka da je nece pojesti, nekako mi je terarij pust bez bilja?
Selma

Pisano: 30.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć oko uredjenja terarija
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Super, ako jede biljke! Hrani je stim, to je bitno. Mislim nema biljke koju nece smazati ili izcupaiti! Nek jede billje, biljke su jedan dio o nihove izhrane.

U prirodi rastu kornjace vecinom 1-4cm u godini. Nije uvjek do izhrane - i ako je po mome 2x na danu hranenje pre puno. Dobro zavisi koliko dajes tacno.
Druge faktore o pre brzim rastu su temperature. Ako kornjaca cjelu godinu (i u noci) nonstop zivi kod temperatorama vode oko 27°C, onda nesto nestima. Izkluci makar grijac u noci.
Probaj joj vise davati blijke i pusti je i ponekad dan postiti.

Jer ako kornjaca pre brzo raste mogu organe i kosti oboliti. Tempo o rastu je pre brzo i nemogu stignit. Dodatno dolazi do deformacija o oklop-a.

Citiraj:
Ako neka ima musku crvenouhu kornjacu te starosti i dimenzija da bi je poklonio


To nebi ja preporucila. Musko i Musko u jedan akvarij, to neide nikako!

Pisano: 30.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć oko uredjenja terarija
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Drago mi je Selma da u Tuzli ima još Ljubitelja kornjaća,...i ja sam iz tuzle,....Nije dobro što ih hraniš dva puta na dan....ja svoje hranim jednom svaki drugi dan,,,i napreduju tri do četri milimetra mjesečno...Samo se mladje kornjaće hrane tak često....

Pisano: 30.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć oko uredjenja terarija
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjace do sest mjeseci starosti je zbog pravilnog razvoja i oporavka od losih uvjeta u pet shopu pozeljno hraniti 2x na dan, samo se ne smije pretjerivati. Ako je kornjaca tako brzo narasla ocito joj dajes previse hrane, smanji kolicine.
Kornjaci je moguce dati previse hrane i ako ju hranite svaka dva dana, vazno je paziti na kolicinu.

Kornjaca je za sada pre mala da bi joj mogla odrediti spol. Bolje nemoj uzimati jos jednu kornjacu jer ces i onako u roku od godine dana za ovu morati uzeti veci smjestaj. A postoji velika vjerovatnost da se dvije kornjace nece slagati kad spolno dozriju pa ces ih morati drzati odvojeno. Lijepo je udomiti kornjacu, ali samo ako si mozes priustiti 2 akvarija od 300-400l.

Pisano: 31.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć oko uredjenja terarija
#5
Početni član
Početni član


See User information
Moze li mi neko reci po ovim slikama je li musko ili zensko, stvarno me zivo zanima, navikla sam da mislim da je zensko-zove se Marica, pa je ono da trazim muzjaka mozda greska a mozda i nije.

Dodaj datoteku:



jpg  020109113539.jpg (414.34 KB)
713_4985be7ad7701.jpg 1600X1200 px

jpg  020109113559.jpg (447.66 KB)
713_4985bf5cf0053.jpg 1600X1200 px

Pisano: 01.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć oko uredjenja terarija
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vrlo je teško u ovoj dobi kornjaće,...a i veličini odrediti njen spol...
Ja imam stariju i veću kornjaću i još nemogu sa sigurnošću odrediti spol,....

Pisano: 01.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum