NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Koliko može izbaciti jaja Trachemys scripta troostii?
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
dali mi netko može odgovoriti?

Pisano: 04.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koliko može izbaciti jaja Trachemys scripta troostii?
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kako na koji naćin dovesti kornjaću u stanje hibernacije? Radi razmnožavanja? I zašto je potrebno da kornjaća hibernira za razmnožavanje?Dali mi neko može reći detalje oko razmnožavanja,.Želio bih pokušati nije bitno koliko love moram uložiti?

Pisano: 04.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koliko može izbaciti jaja Trachemys scripta troostii?
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
za pocetnika je razmnozavanje prekomplicirano i ne bi se trebao upustati u to, muzjak i zenka ti trebaju biti spolno zreli ( to valjda znas;) ), a i zasto bi ih ratmnozavao stopa smrtnosti mladunaca je jako visoka i najcesce ugibaju zbog neadekvatne brige a i kamo ces s malima sa odraslima nece moci bit jer nece uspjet doc do hrane, o hibernaciji imsas na forumu napisano potrazi malo;)

Pisano: 04.09.2008
[url=http://www.kornjace.com/modules/cjaycontent/index.php?id=30]Smje
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koliko može izbaciti jaja Trachemys scripta troostii?
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Broj jaja ovisi o velicini i starosti kornjace. Moja zenka od 20-ak cm stara 7-8 godina obicno snese 5-7 jaja. Kornjaca moze imati jaja vise puta godisnje.
Hibernaciju bas i nije moguce izvesti u akvarijskim uvjetima. U prirodi je to uobicajen proces i priroda se pobrine za sve, ali u zatocenistvu ti moras oponasati prirodu sto nije bas jednostavno. Kornjace moraju biti potpuno zdrave i dostatne tjelesne tezine, nekoliko tjedana prije im treba poceti smanjivati temperaturu i vrijeme osvjetljenja. Treba im polako ukidati hranu kako bi im se organizam u potpunosti ocistio. Ako kornjace uđu u hibernaciju sa hranom u probavi, hrana ce poceti truliti u njima i ubiti ih. Temperatura hiberniranja bi trebala iznositi 4 do 6 stupnjeva iznad nule. To je opisana hibernacija u kratkim crtama, ako zivis u dobro grijanom stanu to je teze izvedivo.

Kornjace koje hiberniraju u prirodi moraju proci hibernaciju (ili zimsko mirovanje) da bi moglo doci do oplodnje. Moje kornjace redovito imaju jaja, ali s obzirom da ne hiberniraju ta jaja nikada nisu oplođena.

Kornjace koje bi ti zelio razmnozavati se "proizvode" na milijune na farmama za kornjace. Iz tog razloga se takve kornjace obicno ne razmnozavaju u privatnim kolekcijama. Moras si postaviti pitanje kuda bi sa tim kornjacama? Odbacenih ljubima ima jako puno, a kornjace je relativno tesko udomiti. Prvo sredi svojim kornjacama pravilan smjestaj, "odgoji" ih pa ces vidjeti nakon 10-ak godina da li jos imas interes za uzgoj.

Pisano: 04.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koliko može izbaciti jaja Trachemys scripta troostii?
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kod nas u Herceg Bosni inspekcije su pokosile šopove i kornjaća trenutno ni za lijeka nema,... ja imam uvjete imam dvije kuće u kojima neživi nitko,...imam trenutno dva akvarija,.. jedan mali 65x40x40 i veći 100x60x60 koji sam skoro sam napravio imam još neki stvarćica dovršiti pa ću poslat fotke da vidite što se sve može sa glinom i kućnom radinosti izvesti,...te kontam napraviti jedan veliki akvarij vani u dvorištu velikih dimenzija 2mx3m,.. već sam iskopao gotovo cijeli bazen dubine 65cm, izbetonirat ću ga te obložiti kamenom i još imam nekih ideja ali da ne gnjavim kada budem završio budem slikao pa vam pokazao....imam već dva frižidera za hibernaciju samo moram nabaviti veče kornjaće koje su spolno zrele.....

Pisano: 06.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum