NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Totalni (prisilni) početnik
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav,

zovem se Sanja, iz Zagreba sam i imam par pitanja vrlo bitnih.

Naime, dobila sam kornjačicu na cuvanje od sestre na tri tjedna, ugpavnom radi se o vodenoj kornjaci, neznam tocan naziv vrste ali kupljena je u pet shopu i sto se izgleda tice, iza oka ima tri žute šare-crte, pa pretpostavljam da je poznatija vrsta.
Da napomenem da o kornjacama neznam nista, nije moja, ovo je drugi put da je na cuvanju pa sam pretpostavila da ima sve sto joj treba.
Medutim kako je ona vec narasla od zadnjeg puta kad je bila tu i kako primjecujem da ipak nema sve sto joj je potrebno jer sam pocela citati po internetu o njima,imam.par.pitanja.
Dakle, nemam ni grijalicu ni lampe nikakve jer mi.moji to nisu donjeli sa njom ako su i imali.
Voda se brzo hladi kad ju zamjenim i bojim se da joj nije dobro unutra i da zato hoce van jer grebe non stop po akvariju.
Citam da im trebaju svakakva cudesa od lampi i svega
Pa vas molim, za pocetak dok je ona kod mene a nastojat cu svakako da je preuzmem za stalno jer vidim da nema odgovarajucu brigu, sto je najhitnije da joj uzmem?
Moram napomenuti da za tjedan dana odlazim iz firme i zbilja trenutno nemam financije za sve sto sam vidjela da joj treba.
Najvise me brine temperatura vode jer sam citala ako joj cesto budem.mjenjala i stavljala topliju da ce joj zbog klora u vodi omekaniti oklop.
Znaci temperatura vode me najvise brine, i sto bi jos bilo najhitnije da uzmem?
nemam trenutno iznose od par stotina kuna za prvu ruku pa vas molim pomoc posto je situacijna trenutno takva.
Ako nekome treba slika kornjace, mogu je poslati na mail.
Hvala!

Pisano: 06.08.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Totalni (prisilni) početnik
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav Sanja,
molim te pogledaj ovaj link i reci mi jeli to vrsta koju imas?
Ako nisi sigurna, mozda mozes sliku postaviti, pa cemo dalje.
http://kornjace.com/modules/publisher/item.php?itemid=54

Pisano: 08.08.2016
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Totalni (prisilni) početnik
#3
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav,

slike mogu poslati vama privatno ako treba jer su prevelike za forum a ja sa mobitela pisem i neznam ih smanjiti i tisucu komplikacija oko stavljanja slika.
Uglavnom mislim zapravo sigurna sam da se radi o zutouhoj kornjaci, nije definitivno ova sa slike,nema takve ni strafte ni oklop.
Kupila sam joj JBL Reptil Day halogenu zarulju od 50W,to sam zapravo i jedino mogla posto je akvarij premalen za grijac,okomito nikako ne moze a vodoravno citam da nije pametno.
Pa sam tako kalkulirala sto i kako i ova halogena mi se cinila skroz okej prvim odabirom jer joj je fakat radila super toplinu.
Medjutim valjda nemam dobru lampu jer se nakon par sati pocelo cvrljit sve skupa, doduse tek sam kasnije vidjela da ova lampa podnosi 40W pa je to valjda bio razlog neugodnog mirisa gorenja.
Tako da ju sad kolko tolko grijem obicnom zaruljom dok ne nadjem ili lampu koja podnosi jacu zarulju ili se za halogenu zarulju mora kupovati posebna lampa?
Ako.moze odgovor sto prije jer sutra idem u nabavku lampe ili uzimam zarulju od 30W u pet centru al onda ce mi biti zao jer se bojim da ju nece toliko grijati i bla bla..uzasno puno nedoumica.

Pisano: 08.08.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Totalni (prisilni) početnik
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Klikni ovdje, tu ti je sve ljepo objasnjeno.

Pisano: 09.08.2016
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Totalni (prisilni) početnik
#5
Početni član
Početni član


See User information
Sve sam to vidjela,ne pomaze mi puno jer joj to sve ne mogu omogucit zasada.
Moje pitanje je samo dali za halogene zarulje trebaju posebne lampe nekakve ili mogu kupitu obicnu lampu za obicne zarulje koja podnosi jacinu halogene?

Pisano: 09.08.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum