NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4)


Odg.: Molim za pomoć
#31
Početni član
Početni član


See User information
Mene isto zanima sva ta prica o UV lampama, mislim ok potrebna za sintezu vitamina D, ali ni covjek nije u stanju da zadovolji svoje potrebe, a to je minimalno pola sata svaki dan. Takodjer vezano za ove podatke da za odraslu kornjacu potrebna velicina akvarija 300-400 L, mislim stvarno, ok da se razumijemo i meni bi trebala ako nista moja soba, al je dijelim sa bratom, salim se naravno. Svakako velika zahvala svima vama koji odgovarate na razna pitanja i upucujete nas sta i kako, ali eto ja bih voljela neke konkretne informacije o nekom minimumu uslova za normalan rast i razvoj moga Pere :) Kornjaca

Pisano: 12.02.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#32
Moderator
Moderator


See User information
Dobra rasvjeta je prijeko potrebna za akvarijske kornjače, tu nema dileme.
Isto tako uređenje akvarija ovisi o tvojim mogućnostima.

Ovisno koju vrstu kornjače imaš i kako kornjača raste tako ljudi prilagođavaju akvarije. No činjenica je da bi trebala dužina akvarija biti bar 4-5 duljina kornjače radi plivanja, odnosno minimum 120 litara po jedinki vode + suhi dio.
Najbolje bi bilo za 2 kornjače + ribe imati 300-400l. Ne zaboravimo da kornjača u zatočeništvu može živjeti i 40 god.

Pisano: 14.02.2015
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#33
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Pozdrav svima...navikli smo se na akvarijum i kornjacu. Skontali smo sve oko filtera, grejaca, hrane, menjanja vode...
Ipak imam jos par pitanja - prvo oko vode...spominjali ste mi aquasafe...pitao sam u basi pet shopovima i niko nije cuo za to a kao sredstvo koje ponistava hlor iz vode mi nude nekakav aquatan! Da li nekom zvuci poznato?
Nisam jos nabavio UV lampu, koliko je to hitno?
I sto je najvaznije - primijetio sam danas kornjaci na oklopu nek bjelicastu skramu koja se ljusti? Sta je to? I da li to predstavlja problem?
Rado bih postavio sliku ako mi objasnite kako?
Hvala

Pisano: 22.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#34
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Umjesto aquasafe-a, mozes i od easy life ffm (filter fluid media). Pretpostavljam da je i aquatan nesto slicno, ali od drugog proizvodjaca (koliko sam googlala od sere). To sto se ljusti po oklopu je vjerovatno zbog toga sto kornjaca raste. Po kozi se zna vidjet stara koza kako visi, a oklop se ljuska. Bas nisam 100% sigurna u znacenje rijeci skrama pa ti ne mogu tocno odgovorit.
UV lampu sto prije nabavis, to je bolje za normalan kornjacin razvoj. Pa i dijete moze rast u podrumu bez svijetla, ali to ne znaci da mu je dobro i da se dugorocno nece odrazit na zdravlje.

Pisano: 23.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#35
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Hvala na odgovoru!
To sto je visilo, sad je otpalo...i sve izgleda OK osim sto je šara oklopa na tom mestu sada malo drugacija! Kornjaca se potpuno normalno ponasa, non stop trazi da jede...cim se neko mrdne u sobi odmah dopliva do prednjeg stakla akvarijuma i pomoli nos da bi dobila da jede! Dajemo joj 2-3 puta dnevno one suve racice/ribice iz Pet shopa ili komadice zive piletine ili pastrmke.
Sto se tice vode, uvek sam do sada sipao obicnu vodu posto odstoji minimum 24h! Nisam je nikad tretiraoctim aquatanom.
Sta je jos bitno da dajem kornjaci - mislim vitamini i slicno? Dali su mi pet shopu i neku malo bocicu (kao kapi za nos) - zove se kornjamin - to su kao minerali i vitamini za kornjace! Ukapa se odredjeni broj kapi u akvarijum prema litrazi!

Pisano: 24.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#36
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Soery sto upadam u raspravu..jel to nije previse da se kornjaca hrani 2-3 puta na dan? Ja sam mislila 1 na dan da treba...i da je bitno davati i bilje/povrce a ne samo mesnu prehranu....

Pisano: 25.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#37
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Ja sam procitao na vise mjesta da su ove zutouhe/crvenouhe kornjace i pocetku, dok su male - mesojedi (pa svi oni fabricki preparati iz pet shopa su racici/ribice - to je meso!) i da se dok rastu hrane tako i to 2-3puta dnevno a posle, kad poraste treba ih prebaciti na povrce i to jednom na 2-3dan!

Pisano: 26.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#38
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Slazem se s Carpediem, ja bi isto malo reducirala tu prehranu. Probaj je sad neko vrijeme (mozda 15 dana) drzat na 2 obroka i onda to reduciraj na 1 na dan. Dovoljno ce joj biti. Sto se tice ishrane ja sam isto svoju crvenouhu hranila mesom dok je bila mala jer nista biljno nije ni htjela mada bi bilo dobro da je se privikava s nekim malim biljnim udjelom u obroku. Nadji clanak o ishrani, tamo ti je objasnjeno kako.

Pisano: 26.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#39
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Pa evo šta piše, ovdje na sajtu..."Mlade kornjače je potrebno hraniti svaki dan, najmanje dva puta dnevno. Možete im npr. ujutro davati živu hranu, slatkovodnu ribu ili meso, a navečer granule (provjerenih/poznatih proizvođača). Prehrana mladunaca bi se uglavnom trebala sastojati od proteinske hrane koja je ključna za zdrav rast i razvoj. Također im možete ponuditi i biljnu hranu, ali većina mladih kornjača je odbija. Nemojte forsirati mlade kornjače ako ne žele jesti biljnu hranu.
Kada kornjače navrše godinu dana hranite ih svaki drugi ili treći dan, jednom dnevno. U toj dobi bi bilo dobro naviknuti kornjače na biljnu hranu.

Pisano: 31.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum