NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 4 »


Odg.: Molim za pomoć
#11
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Uginula nam je bolesna kornjača :(

Pisano: 03.02.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#12
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Uginula nam je bolesna kornjaca...dosao s posla i zatekao je nepomicnu :(

Pisano: 03.02.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zao mi je, na koji nacin si ju pokusao lijeciti? Kolika je sada temperatura vode i kopna kod druge kornjace?

Pisano: 04.02.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#14
Moderator
Moderator


See User information
Napomenula sam to u svom gornjem postu kao mogućnost.

Na žalost, ta mala stvorenja su osjetljiva i na transport do pet shopa, na neadekvatan smještaj, propuh, hladnu vodu, neadekvatnu prehranu, pa se takve stvari događaju.

Niste vi krivi, odmah se osjetilo da nešto ne štima s tom kornjačom.

Pokušajte ovoj drugoj pružiti dobre uvjete, pa ćete imati dugovječnog kućnog ljubimca.

Dodaj datoteku:



jpg  download (1).jpg (5.56 KB)
935_54d2076eb5a7f.jpg 185X102 px

Pisano: 04.02.2015
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#15
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
I dalje je drzim u posudi iz pet shopa - trudim se da voda bude 25 stepeni a vazduha oko 30 stepeni! Procitao sam da tako treba. U nedelju mi stize akvarijum sa svom opremom. Ona deluje skroz OK, zivahna je, fino i jede...

Pisano: 04.02.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#16
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
I da...jos ovo da vas pitam...stize mi akvarijum od 100L. Znam da se pominje da treba i veci jer ce, nadamo se, kornjace porasti ali pitam se da li da kupujem drugu kornjacu ili da ostanem na ovoj jednoj. Klinci kaz da vole da oboje imaju po jednu, sad znam puno vise o njima i nadam se da se umiranje kornjacica vise nece desiti ali, opet, da li su kornjace zaista drustvene zivotinje?
Sta da prevlada?

Pisano: 04.02.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#17
Aktivan član
Aktivan član


See User information
to je i mene mucilo jer sam se uvijek bojala da kad je jedna kornjaca da joj je dosadno (i sad mi ga je nekad zao sto je sam u akvariju..) uglavnom i ja sam pocetnik i tu sam sve saznala sto treba i evo godinu dana imam kornjacu i za sad je sve super.

imam isto zutouhu (bilo bi dobro da nam okacis slikicu da ti se ipak potvrdi da li je to tocna vrsta na koju mislis)

meni je receno da nije dobro staviti 2 iste vrste jer ce se tuci, a nije dobro ni jednu zensku sa jednim muzjakom jer ce je stalno naganjati nego da bi opcija bila jedan muzjak na 2-3 zenke...(tu onda moras paziti da imas dovoljno veliki akvarij da imaju mjesta).

koliko sam ja iz svega shvatila zutouhe kornjace mogu biti same u akvariju.

ako sam sto krivo rekla admini ce me vec ispraviti

Pisano: 05.02.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#18
Moderator
Moderator


See User information
Nekako je uvriježeno mišljenje da svaka životinja mora imati par. no mi kada nabavljamo kornjače bebe ne možemo znati kojeg su spola skoro pa i do godinu dana starosti.

Ako se dogodi da su dva mužjaka neće biti dobro jer će se boriti za teritorijalnu pripadnost, ako su dvije ženke, e to već ide ,ali ženke vrste Trachemys mogu narasti poput moje do 2,5 kg, onda trebaš 300 l akvaij. A ako dobiješ mužjaka i ženku, on može (u malom postotku ne mora) ganjati ženku do besvjesti, jer se oni non stop žele pariti, a ženke imaju svoje cikluse pa se u tom slučaju preoručaju dvije ženke na jednog mužjaka. I naravno još veći akvarij.

Treba o tome dobro razmisliti.

Još nešto, treba razmišljati da većoj kornjači npr. god. dana kada počnu obilježja i odredi se spol, nije preoručljivo u akvarij stavljati kornjaču bebu. Može se toj odrasloj kornjači dodati kornjača ali iste veličine - udomljena ili sl.


Pisano: 05.02.2015
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#19
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Ljudi, stigao mi je akvarijum...sad tek krecu pitanja...molim ljude koju imaju iskustva da mi pomognu?!
Covek koji mi je sve ovo napravio mi je u kompletu poslao i grejac i filter pumpu!
Prva pitanja - grejac mora ceo biti potopljen u vodu zar ne? Na njemu podesim 25 stepeni? Moram nabaviti i neki termometar da to proveravam?
Filter pumpa ide polozeno jer akvarijum necu puniti skoz kao za ribice nego do pola? Otpilike sam shvatio kako to radi. Ima unutra taj filter? Ne znam koliko cesto to moram cistiti? Koliko on zaista moze povuci prljavstinu iz vode? Ovaj sto sam ja dobio se lako rastavlja...vidljiv he taj spuzvasti filter i propelercic koji valjda pokrece usisavanje vode. Preko njega se medjutim nalazi mali crni poklopac za koji mi j prodavac rekao da ne diram mada je meni logicnije da ga treba skloniti???
Sa ovom opremom mi je napravio ineku scenografiju - koja treba da koristivi kornjaci za suncanje... Medjutim kad napunim vodu, nivo se mora podesitivda ona lako izadje?
Sledece - procitao sam da ove kornjace noc provode u vodi ali ocigledno negde plitko da bi mogle izviriti i disati, zar ne? Moram joj i takvu konstukciju napraviti?
Cime da pokrijem dno akvarijuma? Neki kamncici sa lokalne reke mogu odraditi posao?
I jos ovo - akvarijum je lepljen silikonom kao i ova scenografija - moze li to otrovati kornjacu?
Prodavac mi je rekao da akvarijum sa vodom, pumpu i grejac moram pokrenuti da radi nekoliko dana pa tek onda ubaciti kornjacu! Da li je to stvarno potrebno i zasto?
Hvala i molim za razumevane i pomoc

Pisano: 09.02.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim za pomoć
#20
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ne znam kako da krenem, a da pomognem. Vecina grijaca je predvidjena da bude skroz potopljena u vodi, cak i onaj dio di se namjesta temperatura s kabelom tako da mozes slobodno to postavit vodoravno, malo iznad dna. Bilo bi pozeljno da to bude na mjestu di je cirkulacioja vode dosta jaka, dakle di ti filter pumpa gura vodu van. Ne znam kakva je filter. ali pretpostavljam da je to kutijica u kojoj se nalazi spuzva i pumpa. Mozes je stavit i vodoravno ako zbog visine vode ne mozes okomito. Tu spuzvu za sada, dok je kornjaca mala i neces imati nesto potrebe cesto cistiti, ali kako kornjaca bude rasla, vjerovatno ti taj filter i nece biti dovoljan pa ces morat nabavit neki s malo vise filter materijala. Za sad bi ga ja na tvom mjestu cistila jednom tjedno, eventualno svakih 15 dana ako vidis da se ne zakrca puno. To je najbolje napravit u akvarijskoj vodi iz razloga da s vodom iz spine ne ubijas one dobre bakterije koje obicno odrzavaju sustav u akvariju. Najbolje ti je kod promjene 30% vode (koju bi trebalo radit jednom tjedno) staru vodu s crijevom izbacujes u neku kantu i u toj kanti oprat spuzvu. Plastiku ako je potrebno mozes oprati i pod spinom, ali najcesce i nije potrebno ako ne dozvolis da se filter jako zaprlja. Malo je tesko ovako davati savjete s obzirom da nismo vidjeli slike akvarija i filtera pa nekako pisem na pamet jer mogu samo pretpostaviti o kojem se filteru radi. Neka stoji skroz potopljen u vodi, eventualno ako ima neki zglob na cijevi gdje izbacuje vodu van mozes to usmjerit prema povrsini vode jer bi bilo dobro da se povrsina mreska.
Sljunak mozes staviti rijecni, najbolje bi bilo 1-2 mm, mozes i malo krupniji ovisi sta ti je dostupno iako ja imam 0.8-1,2 i meni je OK jer mi se taj sitniji vizualno vise svidja. Bilo bi dobro da bude tog pijeska 5 cm debljine jer se osim samog filtera ciklira i podloga u akvariju pa je dobro da je ima. A mozda budes htio probat i posadit kakvu biljku dok je kornjaca mala pa ti onda ta debljina sljunka omogucava da se biljka dobro zakorijeni. Kad kornjaca malo poraste zaboravi da ce bilo sta od biljki opstat jer ce raskopat ili polomit ili pojest. Kod mijenjanja 30% vode usisaj s crijevom dno. Za sada dok nemas sljunak ce ti to biti jednostavno, ali kad stavis sljunak ces morati malo prilagodit da ne usisas i pijesak. Ja imam napravljen "usisavac" od medicinske sprice od 60ml, znaci onaj vanjski dio sprice kojem je otpiljen onaj dio predvidjen za prste. Na to mi je nabijena cijev koja je dimenzija taman da se nabije na vrh od sprice. Dakle, napunis cijev s vodom u lavandinu i kad je ona puna dio sa spricom uronis u akvarij, a drugi dio u kanti koja je ispod akvarija i tada pustis da voda slobodnim padom tece. Sto je veca razlika u visini izmedju kante i akvarija, to ce ti lakse povuci necistoce s dna. Lagano po sljunku prolazis s tom spricom i povlacis necistoce s dna akvarija. Ako ti nije jasno probat cu ti onda malo detaljnije objasnit.
Sto se tice stajanja vode bilo bi dobro da odstoji onih 24 sata ako nemas FFM ili Aquasafe ili neko drugo sredstvo za pripremu akvarijske vode. Kasnije ti je dovoljno na tjednoj bazi promijenit jednu veliku kantu od farbe za zidove uz usisavanje dna, s tim da tu istu kolicinu vode pripremis ranije da ti odstoji. Ja sam znala pustit samp preko noci i nije bilo problema.
Sada sam se i ja malo pogubila u tim pitanjima i ne znam da li sam ti sve uspjela odgovorit. Ako sam sta preskocila pitaj, vrlo rado cu ti probat pomoci.

Pisano: 10.02.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum