NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
4 korisnika su online (4 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 4

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 4 (5) 6 »


Re: par pitanja od pocetnika
#41
Početni član
Početni član


See User information
Hvala na brzom odgovoru.

Pisano: 17.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par pitanja od pocetnika
#42
Početni član
Početni član


See User information
pozz. molim vas recite mi sve za ove kornjace https://www.facebook.com/photo.php?fbi ... 3184646929&type=1&theater¬if_t=like dali je barska kornjaca? koliko zivi? sta da jede? kakav terarij joj treba? kakve vitamine? u kratkim crtama zelim da znam sve sto je najbolje za nju. kako i to kako da odredim koji je spol?

Dodaj datoteku:



jpg  969360_435147359934748_1591789788_n.jpg (40.26 KB)
427_51f92ca154379.jpg 537X720 px

Pisano: 25.07.2013

Editirano od Kori on 31.07.2013 17:26:29
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par pitanja od pocetnika
#43
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Da, ovo djeluje kao barska kornjaca, jedino mi je straznji dio malo cudan, oklop i rep su jako svijetle boje. Ako mozes uslikaj rep i straznji dio oklopa da vidimo o cemu se radi. Stavi i jednu sliku trbusnog dijela (plastrona).

Inace barske kornjace su strogo zasticena vrsta zivotinje u svim drzavama Europe, ako si ovu kornjacu uzela iz prirode trebala bi je vratiti nazad od kuda si je uzela. Postoje brojne "egzoticne" vrste kornjaca koje vlasnici poklanjaju i besplatno ih mozes udomiti ako zelis kornjacu.

Zivotni vijek Emysa moze biti i do 120 godina, uz uvjet da se kornjaca drzi u pravilnim uvjetima. Osnovne informacije mozes pronaci u sljedecem clanku:

Europska barska kornjaca

Sto se tice prehrane ova kornjaca je uglavnom mesojed, pogotovo mladunci. Iako je sljedeci clanak pisan za crvenouhe kornjace bez problema mozes primijeniti "mesnati" i "zivi" dio prehrane na svoju kornjacu:

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Po pitanju smjestaja ovu vrstu ne bi trebala drzati unutra, to je kornjaca koja bi trebala boraviti u vrtnom jezercu pod pravim suncem. Od opreme u akvariju moras imati grijac, lampu za grijanje kopna, UVA-UVB rasvjetu za gmazove i filter. Ovdje imas sve sto trebas znati o unutarnjem smjestaju, no napominjem, to nije trajno rjesenje za ovu vrstu:

Smjestaj za vodene kornjace

Po pitanju velicine mladunci trebaju smjestaj barem 60x30x30 cm, dokodrasle 150x50x50 cm. Spol je mladim kornjacama koje nisu ni pocele sa spolnim razvojem nemoguce odrediti, to ce tek biti moguce sa par godina starosti.

Procitaj navedene clanke i ako ti nesto nije jasno slobodno pitaj!

Od kuda se javljas i gdje si nabavila tu kornjacu?

Pisano: 26.07.2013

Editirano od Kori on 26.07.2013 14:25:23
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par pitanja od pocetnika
#44
Početni član
Početni član


See User information
da sutra cu da stavim i druge slike. hvala vam puno. a ja sam iz Makedonije a kornjaca nisam je nasla vec sam je kupila iz pet shopa i nisam znala da su ove vrste zasticene sve dok niste mi vi rekli a od kad sam zaznala da je ova vrsta vratila sam u pet shopa da pogledam i duge kornjace, ova koja sam ja kupuli biila je najmanja al bile su tamo i jos tri druge kornjace, dve od njih bile su mnogo velike i iste su bile kao i ove na slici (sto su zastitena vrsta) i jednja manja od njih. neznam od gde su ih uzeli u pet shopa a neznam ni dali uopce znaju da su zasticena vrsta jer ih prodavaju kao i sve drugo, nisu bili sakrvinei ili nesto tako. a pet shop je u Albaniju jer tamo zivim. hvala vam jos jednom. i ako moze sta vi mislite??? sada treba li da ja vratim u prirodi??? mislim da se nece snaci tamo sama jer je ona vec uzeta od tamo. volim je puno i zelim da joj pruzim sve sto joj treba i ne zelim da joj bude lose.

Pisano: 30.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par pitanja od pocetnika
#45
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da su te barske kornjace koje se prodaju u pet shopu iz legalnog uzgoja sa papirima cijena bi im se kretala 50-100 eura. Tako da su najvjerojatnije ilegalno uzete iz prirode i stavljene u prodaju. Pitanje je da li su uopce u pet shopu svjesni da se te zivotinje ne smiju uzimati iz prirode i da li se uopce itko u tvom kraju od vlasti obazire na to. Ispravna stvar koju bi trebala uciniti je obavijestiti policiju da u tom pet shopu ilegalno prodaju zasticene zivotinje.
Ako ne znas tocnu lokaciju s koje su kornjace uzete nije ju pametno vracati u prirodu, također treba vidjeti sto je sa straznjim dijelom oklopa i repom. Ako zelis da ta kornjaca prezivi trebat ces izdvojiti dosta novaca i vremena da joj sredis postene uvjete. Dugorocno za barsku kornjacu nije opcija da zivi cijeli zivot u akvariju pod umjetnom rasvjetom. Pravilni uvjeti za drzanje ove kornjace je izgraditi vrtno jezerce ako imas vrt. Ili barem neki drugi oblik smjestaja pod pravim suncem npr. umjetnu baru na balnonu, prozorski akvarij: LINK

Opisi uvjete u kojima trenutno drzis kornjacu da vidimo sto se sve da napraviti.

Pisano: 31.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par pitanja od pocetnika
#46
Početni član
Početni član


See User information
tako mi je zao za ovo.... a mislim da i oni neznaju sta prodaju (kao sto nisam znala ni ja) da prijavim u policiju ja sumljam da bih one nesto uradili, bar ja tako mislim, neznam sta da radim. a zasto ste napisali da vidimo sta je sa repom i straznji dio?? kako kod da je danas cu da vam posaljem slike uslikacu je ponovo. isto da vam kazaem ja nemam vrt, ja zivim u stanu. ako znate na koje mesto da je vratim ja bih je vratila, zelim da bude srcena a ne tuzna. a te druge u pet shopu su velike otprilike koliko dlan od muskaraca i mislim da su uzete iz prirode jer kad vude da im se neko priblizi rade neki zvuk kao da se brane (sto ukazuje na to da ni su prirvknute na ljudi) a kako tek ih tamo cuvaju :( u jedan mali akvarij, a one su velike i nisu u mogucnost ni da se okrenu sa jednu na drugu stranu. jadne zivotinje. ova moja kornjaca je manja i za sada kje cuvam u ove akvariume sa palmom na sredinom dok joj ne bude gotov veliki akvarij. neznam sta da radim kako da pomognem na one druge kornjace u pet shopu.......

Dodaj datoteku:



jpg  1006023_439034932879324_1255396637_n.jpg (78.26 KB)
427_51f92feaad77f.jpg 717X960 px

jpg  970429_439034972879320_603842657_n.jpg (79.66 KB)
427_51f92ffd22a36.jpg 717X960 px

jpg  1012263_439035009545983_409849225_n.jpg (87.66 KB)
427_51f93011c9a43.jpg 717X960 px

jpg  999176_439035092879308_1884043099_n.jpg (68.50 KB)
427_51f9302036fa9.jpg 717X960 px

Pisano: 31.07.2013

Editirano od Kori on 31.07.2013 17:41:23
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par pitanja od pocetnika
#47
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Na onoj prvoj slici mi se cinilo da je zadnji dio oklopa skupa s repom bijel, no sada vidim da je problem na toj prvoj slici bio sto su oklop i rep bili uronjeni u vodu pa je djelovalo da su bilele boje. Sve je ok po tom pitanju.

Svoju kornjacu ne mores nastaviti drzati u posudi s palmom. Toj kornjaci treba puno vise vode za plivanje. Sada za pocetak dok akvarij ne bude gotov kornjacu mozes preseliti u neku vecu plasticnu posudu (npr. plasticnu kutiju za stvari, lavor, kadicu za djecu...). Tu posudu napuni s barem 10-ak cm vode i na sredinu postavi jedan veliki kamen na koji ce kornjaca moci izaci van i suncati se. Iznad tog kamena mozes postaviti lampu za radni stol koja ima obicnu zarulju koja ce grijati to kopno. Na taj nacin ces kornjaci osigurati neke minimalne uvjete dok ne nabavis potrebnu opremu.

Ako u tvom kraju postoji neka udruga za zastitu zivotinja ili ekoloska udruga probaj popricati s njima i vidjeti sto bi se dalo napraviti po pitanju ostatka zivotinja u pet shopu.
Koliko ti uopce imas godina?

Pisano: 31.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par pitanja od pocetnika
#48
Početni član
Početni član


See User information
heh ja imam 25 godina nisam djete, i uvek sam sa zivotinjama jesam i zavrsila vet skola, al po pitanje kornjaca nisam imala bas info sada znam i hvala vam. (pre sam imala kornjace al su bile od ove sa crveno na glavom. isto takao da vam kazem da uvek joj je ostavljam sa jedan dio akvarija na sunca pa se tamo uvek sunca mislim da to njoj prija :) ako ima sunca mora li da ima i lambu ili nije to potrebno? heh hvala vam jos jednom bas ste me nasmijali sa ovo koliko ti uopce imas godina, hehe osetila sam se kao neka mala devojcica koja jedva zna da si kaze i ime hehehe.

Pisano: 31.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par pitanja od pocetnika
#49
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ok, bez uvrede, zbog razlika u jezicima mi je bilo tesko procijeniti. A vazno je da znam da li pisem odrasloj osobi ili djetetu jer djeci od 10-ak godina cesto nisu jasni svi pojmovi na ovoj stranici pa treba prilagoditi pristup ili ukljuciti roditelje. Ja inace imam 23 godine i ne moras mi se obracati sa "Vi"

U Hr. je za slucajeve ilegalne prodaje zasticenih zivotinja zaduzeno Ministarstvo zastite okolisa i prirode pa pokusaj pronaci slicnu instituciju u Albaniji.

Po pitanju sunca/rasvjete je najvaznije da znas sljedece. Zivot tvoje kornjace ovisi o direktnom suncevom zracenju. Zahvaljujuci toplini i UVB zracenju sunca kornjaca probavlja hranu i vrsi metabolizam kalcija (sintezu vitamina D3 koji omogucuje upijanje kalcija u kosti). Ako kornjaca nema pristup UVB zracenju razbolit ce se od metabilicke bolesti kostiju (rahitisa), oklop ce postati mekan, kosti savitljive i tada je kornjaca gotova.
Iz tog razloga se u zatvorenim akvarijskim uvjetima koristi posebna UVA-UVB rasvjeta za gmazove i lampa za grijanje kopna.
Ti akvarij mozes drzati na pravom suncu i tada mozes izbjeci koristenje posebne rasvjete. No treba imati na umu da kornjaca od suncanja preko zatvorenog prozora ili akvarijskog stakla nema nikakve koristi jer staklo filtrira svo potrebno UVA-UVB zracenje. Dakle, u akvarijskim uvjetima je po zimi kada ne mozes imati otvoren prozor nuzno potrebno imati posebnu rasvjetu.
Kod stavljanja akvarija na sunce postoji jos jedna opasnost - pregrijavanje. Kornjace su ektotermne zivotinje i temperatura tijela im ovisi o temperaturi okoline. Ako kornjacu stavis u malu posudu na direktno sunce postoji opasnost da se pregrije i dozivi srcani udar. Prema tome za drzanje kornjace pod pravim suncem je potrebna sto veca kolicina vode koja je u hladovini da se kornjaca ima gdje rashladiti i skloniti kada joj je dosta suncanja.

Kako bi dodatno smanjila opasnost da tvoja kornjaca oboli od metabolicke bolesti kostiju u prehranu bi bilo pametno ukljuciti i granule za kornjace koje sadrze kalcij i vitamin D3 kao npr. Tetra ReptoMin, JBL Agil, Sera Raffy P itd.

Pisano: 01.08.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par pitanja od pocetnika
#50
Početni član
Početni član


See User information
ok hvala TI puno, uradico ovo. i nisam se uverdila heh samo mi je bilo smjesno. pretpostavljam da ima greske u ovo sta pisem jer kako sto sam rekla sam od drugoj drzavi, al razumemo se :) heh. hvala ti opet. danas sam pocela da joj dajem malo ribe na moja kornjaca i voli da jede to :) ona ce da zivi bar jedno 100 godina heh :) pozdrav

Pisano: 01.08.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum