NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (6 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


ponasanje
#1
Početni član
Početni član


See User information
Dobar dan pozdrav svima iz Rijeke!!!
ja sam novi ovdje i prvi puta imam kornjacu procitao sam dosta o svemu tome na netu i sad imam par pitanja jer me malo moja kornjaca zbunjuje sa ponasanjem pa me i zanima malo zasto i kako.
Dakle imam zutouhu kornjacu staru cca (od kad je dosla iz ducana) god dana i ima oklop nekih 5-6 cm odokativnom metodom jer mi je se ne da maltretirat previse za neka mjerenja uglavnom mislim da sam joj zasada zadovoljio sve uvjete sta se tice velicine akvarija kopna rasvjete vode, prehrane inace imam i akvarij s ribicama pa eto nesto sam i od prije znao o tome i sad me zanima njeno ponasanje, svaki puta kad netko pridje akvariju ona se sa suncalista zaleti u vodu i nasloni na staklo i pedalira ko blesava i tako dok god se ne maknem ali neki puta dok tako pedalira na staklu kao da fali brzinu i samo odleti u rikverc koliko je to sve normalno?
E i dosta je agresivna kad joj stavim prst na staklo me hoce ugristi za njega a i u akvarij ako stavim ruku isto tako.
E i sad jos par pitanja za temperaturu u akvariju posto je malo vode dosta se brzo grije pa sam i pustio grijac neka drzi 27 stupnjeva i preko noci ali se vani kako gore lampe temperatura popne i do 32-33 stupnja je to ok jer mi se cini da mu ne smeta previse ona i dalje izlazi i sunca se normalno.
e i negdje sam procitao da mogu jesti puzeve tako da sam i ostavio one stetocine iz ribljeg akvarija pa ih je i pojeo, one koje je mogao a ostatk mu se sakrio po akvariju pa sad kako naleti ako uspije pojede p.s. nisam ni siguran da je on ili ona...
pa evo ako netko ima strpljenja i volje da mi malo to sve pojasni

Pisano: 21.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ponasanje
#2
Početni član
Početni član


See User information
ovo sto bjezi u vodu kad netko naidje je normalno ponasanje, a ovo sto oce grist, jedna moja bi me uvijek, a druga samo kad misli da imam hranu tako da nije to nista cudno kolko znam jer nevole one bas drustvo..

sad preko ljeta u principu i netreba grijac ako nema bas velikih oscilacija temperature, no ovih 32-33 sto spominjes je ipak malo previse..

za puzeve sam negdje procitao da moze jest al to bolje neka iskusniji odgovore..

o odredjivanju spolova imas po forumu dosta tema vec pa potrazi malo, iako je jos mala al moze se pretpostaviti kojeg je spola..

Pisano: 21.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ponasanje
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav
Da ne otvaram novu temu,a spada u ponasanje.Nisam nikad imao problema sa suncanjem,uglavnom to reguliram temperaturom.
Primjetio sam u posljednjih nekoliko dana,kad je malo zatoplilo da ne izlazi na kopno suncati se.Temperatura vode je 24,kopna 33,34.
Mislim da je to sve u redu.
Hvala

Pisano: 05.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ponasanje
#4
Moderator
Moderator


See User information
Ne znam zašto je to tako, ali moj mužjak koji je specifičan po tom sunčanju i obaveznom spavanju na suhom, po nekoliko dana opće se ne penje gore i spava u vodi.... a nije mu ništa.
Star je oko 8-9 godina.

Kod ljudi bi se reklo: Sto ljudi, sto ćudi

Pisano: 05.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ponasanje
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Goran007
Pozdrav
Da ne otvaram novu temu,a spada u ponasanje.Nisam nikad imao problema sa suncanjem,uglavnom to reguliram temperaturom.
Primjetio sam u posljednjih nekoliko dana,kad je malo zatoplilo da ne izlazi na kopno suncati se.Temperatura vode je 24,kopna 33,34.
Mislim da je to sve u redu.
Hvala


Si mozda mijenjao lampe?

Pisano: 05.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ponasanje
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nisam mijenjao lampe,samo zarulju jer mi je bila pregorila.
Mozda joj je vruce na kopnu,pokusat cu odmaknuti lampu.

Pisano: 05.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ponasanje
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Primjetio sam i da se cesto drzi suprotne, tamnije strane od lampe.
Neobicno.

Pisano: 06.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ponasanje
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Napisi o kakvoj se zarulji konkretno radi (da li je rijec o obicnoj zarulji ili posebnoj za gmazove iz pet shopa), koliko ima watta i koliko je cm udaljena od kopna? Imas li poklopac ili je akvarij otvoren? Jesi li ikad mjerio temperaturu kopna?

Pisano: 06.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ponasanje
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Napisao sam da je temperatura kopna oko 34,temperaturu vode i kopna nije problem izmjeriti.
Imam improvizirani poklopac,nije skroz otvoren.
Za grijanje je spot lampa 40 watta,udaljena 24 cm od kopna.
Druga zarulja je Repti Glo 26 watta,udaljena 35cm.
Ne razumjem zasto je to bitno ako je do sada sve funkcioniralo ok?!

Pisano: 06.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ponasanje
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Oprosti, zaboravio sam da si napisao u prijasnjem postu.
Niti ja ne vidim u cemu je problem, moguce da je zbog zatopljenja vremena temperatura kopna visa nego prije pa joj je pre toplo. Ako imas mogucnost malo odmaknuti lampu svakako to napravi.
Također postoji mogucnost da se intenzitet zracenja UVA-UVB zarulje smanjio, koliko je stara i koliko u prosjeku gori dnevno?

Pisano: 06.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum