NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Novi smeštaj,stres?Veličina kornjače od 4 meseca?Podvodni filter?
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav, dragi ljudi.
Registrovala sam se na ovaj forum jer sam videla da ima mnogo dobrih ljudi sa iskustvom u gajenju kornjača.
Ja imam Akija (pravo ime Ali, ne znam je li muško ili žensko) već 4 meseca. Kupila sam ga u petšopu i bio je najživahniji od svih kornjačica koje sam tog dana videla. Brzo se privikao na mene, kupila sam mu crviće, po savetu u toj radnji. Kupila sam mu najmanji akvarijum i grejač od 50W. Elem, prošlo je tri meseca (hranila sam ga triput dnevno tim račićima) a on je porastao možda 1 cm. Svakoga dana u vodu sam mu stavljala AD kapi. Otkad sam počela da istražujem i da čitam sve vaše savete, videla sam da možda ne može da raste jer mu je hrana neadekvatna i jer mu je akvarijum premali. Dužina oklopa mu je 5 cm, nisam merila, otprilike. Juče sam mu kupila veliki akvarijum od 50 litara, pokupila sam s Ade kamenje, prokuvala ga, kupila mu pozadinu (u koju stalno pokušava da otpliva). Iznosila sam ga uvek na sunce da se sunča, izbegavala promaju i sve ostalo. Pre neki dan sam mu dala rendanu šargarepu, jedva sam ga namolila da je pojede. Ne bih rekla da je oduševljen, ali jede.
Ono što mene brine je to što uopšte ne raste. Od pre neki dan sam počela da mu dajem meso i povrće, jer sam shvatila da mora da se hrani raznovrsno. Kupila sam mu hranu juče (neku za bebe, na bazi bilja) i kupila sam mu sušene skakavce (čini mi se da je jedan skakavac veći od njega, malo je ugrizao, pa pobegô).
Brinem se jer otkad sam ga ubacila u novi akvarijum, neće da se skloni od grejača, neće da izađe na kopno, boji me se, beži od mene i slično. Drži zatvorene oči kad je pored grejača, samo spava.
Kupila sam pre neki dan i podvodni filter, ali on je toliko jak da se kornjača mnogo plaši. Zato sam ugasila filter, ne znam šta da radim.
Pročitala sam da kad grebe staklo da je to znak stresa. Mislila sam da neće da se sunča, ali kad sam ušla u sobu slučajno, on je pobegao s kamena u vodu. Davala sam mu tikvice neće da jede.
Kad je bio u manjem akvarijumu, stalno se radovao kad me vidi, kako se sklonim, on juri po akvarijumu da vidi na kojoj sam strani. Iznosila sam ga svaki dan da se sunča, ali izađe na kopno, ponavljam, samo kad mene nema.
U novi akvarijum može da stane 50l, ali sam mu ja sipala manje od 15 (jer ne znam kako da napravim kopno da bude visoko, pa može neki savet). Zasad mu je kopno njegov kamen iz starog akvarijuma.
Ljudi, pomozite mi da pravilno odgajam svoju kornjaču.
Šta se događa s mojim Akijem?
Hvala.


P.S. Upravo je pojeo neku bubu koja mu je upala u akvarijum.

Pisano: 16.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi smeštaj,stres?Veličina kornjače od 4 meseca?Podvodni filter?
#2
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: hulahopka
Pozdrav, dragi ljudi.
Registrovala sam se na ovaj forum jer sam videla da ima mnogo dobrih ljudi sa iskustvom u gajenju kornjača.
Ja imam Akija (pravo ime Ali, ne znam je li muško ili žensko) već 4 meseca. Kupila sam ga u petšopu i bio je najživahniji od svih kornjačica koje sam tog dana videla. Brzo se privikao na mene, kupila sam mu crviće, po savetu u toj radnji. Kupila sam mu najmanji akvarijum i grejač od 50W. Elem, prošlo je tri meseca (hranila sam ga triput dnevno tim račićima) a on je porastao možda 1 cm. Svakoga dana u vodu sam mu stavljala AD kapi. Otkad sam počela da istražujem i da čitam sve vaše savete, videla sam da možda ne može da raste jer mu je hrana neadekvatna i jer mu je akvarijum premali. Dužina oklopa mu je 5 cm, nisam merila, otprilike. Juče sam mu kupila veliki akvarijum od 50 litara, pokupila sam s Ade kamenje, prokuvala ga, kupila mu pozadinu (u koju stalno pokušava da otpliva). Iznosila sam ga uvek na sunce da se sunča, izbegavala promaju i sve ostalo. Pre neki dan sam mu dala rendanu šargarepu, jedva sam ga namolila da je pojede. Ne bih rekla da je oduševljen, ali jede.
Ono što mene brine je to što uopšte ne raste. Od pre neki dan sam počela da mu dajem meso i povrće, jer sam shvatila da mora da se hrani raznovrsno. Kupila sam mu hranu juče (neku za bebe, na bazi bilja) i kupila sam mu sušene skakavce (čini mi se da je jedan skakavac veći od njega, malo je ugrizao, pa pobegô).
Brinem se jer otkad sam ga ubacila u novi akvarijum, neće da se skloni od grejača, neće da izađe na kopno, boji me se, beži od mene i slično. Drži zatvorene oči kad je pored grejača, samo spava.
Kupila sam pre neki dan i podvodni filter, ali on je toliko jak da se kornjača mnogo plaši. Zato sam ugasila filter, ne znam šta da radim.
Pročitala sam da kad grebe staklo da je to znak stresa. Mislila sam da neće da se sunča, ali kad sam ušla u sobu slučajno, on je pobegao s kamena u vodu. Davala sam mu tikvice neće da jede.
Kad je bio u manjem akvarijumu, stalno se radovao kad me vidi, kako se sklonim, on juri po akvarijumu da vidi na kojoj sam strani. Iznosila sam ga svaki dan da se sunča, ali izađe na kopno, ponavljam, samo kad mene nema.
U novi akvarijum može da stane 50l, ali sam mu ja sipala manje od 15 (jer ne znam kako da napravim kopno da bude visoko, pa može neki savet). Zasad mu je kopno njegov kamen iz starog akvarijuma.
Ljudi, pomozite mi da pravilno odgajam svoju kornjaču.
Šta se događa s mojim Akijem?
Hvala.


P.S. Upravo je pojeo neku bubu koja mu je upala u akvarijum.
sačekaj korija, on će ti sve objasniti ipak ga ja zovem *kralj vodenih kornjača*

Pisano: 16.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi smeštaj,stres?Veličina kornjače od 4 meseca?Podvodni filter?
#3
Početni član
Početni član


See User information
Važi. Čekam. Ako treba, poslaću i sliku. Očajna sam zbog Akija, mnogo me se plaši i ugasila sam pumpu, bojim se da ga ne usisa.

Pisano: 16.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi smeštaj,stres?Veličina kornjače od 4 meseca?Podvodni filter?
#4
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: hulahopka
Važi. Čekam. Ako treba, poslaću i sliku. Očajna sam zbog Akija, mnogo me se plaši i ugasila sam pumpu, bojim se da ga ne usisa.
svakako pošalji sliku!!! i sliku akvarija!!!

Pisano: 16.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi smeštaj,stres?Veličina kornjače od 4 meseca?Podvodni filter?
#5
Početni član
Početni član


See User information
Ovo je hrana. Ono iza je privezak koji Akiju pravi društvo.

Dodaj datoteku:



jpg  DSC00600.JPG (149.63 KB)
1704_4e4ac15de0416.jpg 640X480 px

Pisano: 16.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi smeštaj,stres?Veličina kornjače od 4 meseca?Podvodni filter?
#6
Početni član
Početni član


See User information
Ovo je akvarijum.

Dodaj datoteku:



jpg  DSC00599.JPG (140.75 KB)
1704_4e4ac1a7c9698.jpg 640X480 px

Pisano: 16.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi smeštaj,stres?Veličina kornjače od 4 meseca?Podvodni filter?
#7
Početni član
Početni član


See User information
I najzad, ovo je Aki. Spavao je, pa se probudio kad sam ga slikala. Danas je hteo da jede račiće dok sam mu ih stavljala u vodu, ali krušku, tikvicu ili šargarepu nije hteo da okusi. Smo hoće raćiće. Ovaj kamen na sredini je bezveze rešenje, pa mi trebaju vaše ideje.

Dodaj datoteku:



jpg  DSC00598.JPG (153.43 KB)
1704_4e4ac20463dd3.jpg 640X480 px

Pisano: 16.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi smeštaj,stres?Veličina kornjače od 4 meseca?Podvodni filter?
#8
Početni član
Početni član


See User information
Zar nikoga nema da mi pomogne?
Kupila sam mu neku lampu (pisalo je za reptile) i vazduh iznad lampe je beličast. Štp?

Pisano: 17.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi smeštaj,stres?Veličina kornjače od 4 meseca?Podvodni filter?
#9
Početni član
Početni član


See User information
Da li je normalno da grejač "cvakne" kad se pali i kad se gasi? Ovaj od 100W mi je mnogo čudan, onaj od 50W nikad se ranije nije čuo tako. Bojim se da ne eksplodira, a juče sam ga kupila.
LJUDI, JA NE SPAVAM ZBOG AKIJA I JER ČEKAM SAVETE.
Takođe sam primetila da na oklopu ima malo (na nekim delovima) kao ljigavo, zeleno. Pročitala sam da to može biti nedostatak vitamina A.

Pisano: 17.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi smeštaj,stres?Veličina kornjače od 4 meseca?Podvodni filter?
#10
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: hulahopka
Da li je normalno da grejač "cvakne" kad se pali i kad se gasi? Ovaj od 100W mi je mnogo čudan, onaj od 50W nikad se ranije nije čuo tako. Bojim se da ne eksplodira, a juče sam ga kupila.
LJUDI, JA NE SPAVAM ZBOG AKIJA I JER ČEKAM SAVETE.
Takođe sam primetila da na oklopu ima malo (na nekim delovima) kao ljigavo, zeleno. Pročitala sam da to može biti nedostatak vitamina A.
http://www.kornjace.com/modules/cjaycontent/index.php?id=2 možda ti može pomoći, ali budi strpljiva i sačekaj korija!!! ja mislim da je kornjača pod stresom od naglog premiještanja!! ali ja sam samo obični početnik :(!!!

Pisano: 17.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum