NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: inteligencija
#11
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
ma mosusnu diram samo na muss, ona se jadna sama sebe boji. ali crvenouha mi se dala i maziti i po vratu i po nogama, tak da ne mislim bas da se osjecao kao plijen. hmm, al ako tako kazes, onda ok, ocito znas vise...

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: inteligencija
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: darx
Evo moja zamjedba.
Npr. znao sam kopnenu staviti na stol i promatrao sam je.
Dođe do ruba stola i vrati se nazad i kruži, ali neće se baciti dole., dok vodene pojure...

Također kopnene nisu toliko plahe kao vodene.

Mislim da su kopnene inteligentnije... (ali i šeprtljavije)


Konjacama koje zive na kopnu je za razliku od vodenih urođen taj osjecaj i strah od visina, ja bi prije to nazvao uvjetom za prezivljavanje nego inteligencijom. Zar su cancare i ostali pravi kopnenjaci npr. manje inteligentni sto ne znaju plivati i sto ce se utopiti stavis li ih u vodu?
Cinjenicu sto kopnene nisu plahe kao vodene mozes objasniti na sljedeci nacin. Kada je kopnena kornjaca na suhom ona se nalazi u svom prirodnom habitatu. Kada s druge stranevodenu kornjacu izvadis iz vode, njenog prirodnog habitata gdje se ona osjeca zasticeno naravno da ce se vise bojati nego kopnenjak.
Ne mozes toliko generalizirati da su kopnene inteligentnije od vodenih jer to vise ovisi o pojedinoj vrsti. Od svih kornjaca sjevernoamericka sumska kornjaca Glyptemys insculpta je navodno najinteligentnija po pitanju rjesavanja problema, smatra se da su na razini stakora.

Citiraj:

Pisano od: PillowPants
ma mosusnu diram samo na muss, ona se jadna sama sebe boji. ali crvenouha mi se dala i maziti i po vratu i po nogama, tak da ne mislim bas da se osjecao kao plijen. hmm, al ako tako kazes, onda ok, ocito znas vise...


Dala se zato jer si je naucila na to. Ali stvar je u tome koliko si je izmaltretirala dok nisi postigla to zeljeno ponasanje. Kornjacama mazenje za razliku od sisavaca nije urođeno i pitanje je da li one uopce mogu to pojmiti kao takvo. Mislim gledaj, sto se mene tice ti ispred akvarija mozes postaviti plocu pa uciti kornjacu matematici ako smatras da ima koristi sve dok je ne uznemiravas i sve dok kornjaca ima pravilnu brigu

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: inteligencija
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ja za moje crvenouhe ne bih rekao da su inteligentne, više ukućana brine o njima, ne mislim da nas raspoznaju. Ne mislim da su društvene i da im treba kontakt. Kao što ste već zaključili, sve zavisi kako definišemo inteligenciju i kako interpretiramo ponašanje. Različite vrste se razlikuju po tim pitanjima...

Pisano: 22.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: inteligencija
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Citiraj:

Pisano od: darx
Evo moja zamjedba.
Npr. znao sam kopnenu staviti na stol i promatrao sam je.
Dođe do ruba stola i vrati se nazad i kruži, ali neće se baciti dole., dok vodene pojure...

Također kopnene nisu toliko plahe kao vodene.

Mislim da su kopnene inteligentnije... (ali i šeprtljavije)


Konjacama koje zive na kopnu je za razliku od vodenih urođen taj osjecaj i strah od visina, ja bi prije to nazvao uvjetom za prezivljavanje nego inteligencijom. Zar su cancare i ostali pravi kopnenjaci npr. manje inteligentni sto ne znaju plivati i sto ce se utopiti stavis li ih u vodu?
Cinjenicu sto kopnene nisu plahe kao vodene mozes objasniti na sljedeci nacin. Kada je kopnena kornjaca na suhom ona se nalazi u svom prirodnom habitatu. Kada s druge stranevodenu kornjacu izvadis iz vode, njenog prirodnog habitata gdje se ona osjeca zasticeno naravno da ce se vise bojati nego kopnenjak.
Ne mozes toliko generalizirati da su kopnene inteligentnije od vodenih jer to vise ovisi o pojedinoj vrsti. Od svih kornjaca sjevernoamericka sumska kornjaca Glyptemys insculpta je navodno najinteligentnija po pitanju rjesavanja problema, smatra se da su na razini stakora.



Nisam ovako razmisljao : )

Pisano: 23.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: inteligencija
#15
Regularni član
Regularni član


See User information
Ja mislim da su i vodene inteligentne koliko i kopnene jer kad ja stavim svoje na stol nežele dalje od ruba ali voli trčat po njemu e i korni možda zvući glupo ali šta je to kloaka.

Pisano: 31.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: inteligencija
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kreso
šta je to kloaka.


Izmetni/analni otvor životinje.

Pisano: 31.07.2011
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: inteligencija
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kreso
Ja mislim da su i vodene inteligentne koliko i kopnene jer kad ja stavim svoje na stol nežele dalje od ruba ali voli trčat po njemu e i korni možda zvući glupo ali šta je to kloaka.


Kornjace ne bi trebao vaditi iz njihovog smjestaja i pustati ih naokolo zato jer to tebe zabavlja. To je za kornjacu jako stresno i vrlo lako se moze ozlijediti ili razboliti (respiratorna infekcija, upala pluca...). Kornjače su gmazovi koji trebaju svoje uvjete i mir!

Pisano: 31.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum