NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Novi poklopac
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
imam ja doma neki lak za prefarbat protiv vlage ali sam bio lijen po nisam (:

Pisano: 14.06.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi poklopac
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: hologram
e da, jop jedno pitanje, jel se tu može isntalirati i štedna neonka?


Si mozda mislila na stednu (compact) zarulju, onu spiralnu?

Citiraj:

Pisano od: hologram
super, dao si mi dobru ideju...smislit ću neki pakleni plan preko ljeta....da bude spreman za jesen...
a da li se osb može farbati?
on kao je vodootporan materijal, znam jer sam ga stavljala u svoj pod doma. ali da li je baš toliko..?
inicijalno sam planirala foreks,,,ali vidjet ću još jer navodno je skup


Moze se farbati, ali je zbog grube povrsine OSB-a posao otezan. Poklopac na mom velikom terariju je isto od OSB ploca, lakiran crnim lakom za brodove. Sjecam se da sam crknuo dok sam popunio sve udubine, nikad kraja, trebalo je 4-5 slojeva laka. Moze se koristiti i bezbojni lak.
Bolje je reci da je OSB vlagootporan, jer ako se bas natopi vodom pocet ce se savijati.
Forex je super materijal, ali s njim je teze raditi nego s drvom i kosta. Postoji puno drvenih ploca koje se daju jako lagano oblikovati, npr. ja sam nedavno otkrio Mediapan. To je prakticki malo deblji karton, ali kada se slozi u konstrukciju i lakira imas cvrst, lagan i relativno jeftin poklopac.

Pisano: 18.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi poklopac
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
mislila sam na neonku kao što je na akvarijima za ribe jer bih napravila identičan poklopac sa rupom za sunčanje koja iznad ima lampu za sunčanje
zar nije mediapan ono od čega se radi namještaj?
ne bih htjela da je poklopac jako težak da ne skrši mene pri manipuliranju, ili akvarij..
;)

možda odlučim i za pleksi koji ima poporečna pojačanja jer bi se inače savio..iako, možda bi se i ovako savio...hm

Pisano: 18.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi poklopac
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Potrosnja standardne neonke ovisi o tome da li koristis klasicnu elektromagnetsku ili modernu elektronsku prigusnicu koja se puno manje grije i pritom manje trosi...

Da, rijec je o istom materijalu, samo sto su ovo tanke ploce od par mm bez glazure pa su cak i lakse od OSB ploca. Ali pri koristenju medijapana ili sper ploca je potrebno raditi konstrukciju od letvica koje bi to sve drzale skupa. Ako zelis bas ovakav poklopac onda je OSB definitivno najbolji izbor.

Pisano: 21.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi poklopac
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
e morat ću onda pofotkati rasvjetu koju imam pa da mi kažeš jel to potrošač ili štedljivac..vidišš tko bi rekao da je to tako...
svaka čast na informaciji budući inžinjeru
;)
danas sam gledala u nova forma komade pleksija pa sam skužila da su oni kao poklopac dobri eventualno za kozičnjake od 25litara
;)

Pisano: 28.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi poklopac
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nije to nikakva mudrost. Klasicne prigusnice mozes lako prepoznati (na slici 4 u pozadini), obicno imaju samo 2 spojne zice i relativno su teske. Uz njih se obavezno mora instalirati starter (to su ovi mali plasticni cilindri) koji se mijenja prilikom svake promjene neonke.
Skroz naprijed je jedna mala elektronska prigusnica, ova se s jedne strane spaja na napajanje, a ostale 4 zice idu na prikljucke neonke.
Ako imas tvornicki poklopac najvjerovatnije je unutra instalirana elektronska. I da treba napomenuti da klasicna prikusnica kosta par desetaka kn, dok je elektronska skuplja (100-200 kn).

Dodaj datoteku:



jpg  P7080131.JPG (94.58 KB)
427_4c35b262e5502.jpg 800X600 px

Pisano: 08.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi poklopac
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
da, ja imam doma obične prigušnice znam sigurno jer se na jednu vrlo često spečem jer ima diy poklopaca tipa alanford
;)
tnks

Pisano: 08.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum