NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
4 korisnika su online (4 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 4

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Crvi Fobasi
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Goran007
Kori hvala na odgovoru,znam da se u odrasloj dobi hrana vecinom bazira na biljnoj hrani,to mi je i problem.Vec sam o tom pisao proslu zimu,glede povrca preko zime je mrsava ponuda.Gdje cu kupiti 5 vrsta salata? Mogu je hraniti jedino sa mrkvom.Salate i ako kupim ne znam jesu li zdrave.Ne znam kako nitko ne poteze to pitanje o povrcu preko zime,ili svi hrane kornjace mesom i mrkvom?
Ako mogu dobiti konkretan odgovor vezano za povrce bio bih zahvalan,o vodenom bilju drugom prilikom.
Hvala


Na povrce bi bilo bolje gledati kao dopunu prehrani, pogotovo kod salata. Nema velike veze ako kornjaci dajes i 10 vrsta salata kada vecina vrsta sadrzi 90% vode i ima jako slabu sveukupnu hranjihvu vrijednost. Takvo bilje ne moze biti glavna hrana biljojedne vrste jer nece zadovoljiti osnovne potrebe. U zimsko vrijeme se u ponudi povremeno znaju naci matovilac, radic, rikola koji su puno bolji izbor od salata. Sve veci broj vlasnika kopnenih kornjaca u teglama na prozoru uzgaja hranu za svoje kornjace da se ne moraju oslanjati na kupovnu hranu, no za vodene kornjace je pametnije onda uzgajati vodeno bilje. Za pocetak mozes probati uzgajati navedeno jednostavnije bilje u posudama na prozoru samo dolijevajuci staru vodu od kornjace unutra, no u buducnosti kada ce kornjaca trebati vece kolicine hrane mozda ce ti se isplatiti imati biljni akvarij.

Pisano: 12.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Shvatio sam,zahvaljujem.
Za sad cu pokusati sa navedenim povrcem,radic sam koristio nije ga bas prihvatila,rikolu i matovilac nisam.
Izgleda mi jednostavno uzgoj bilja,ne znam dali ga drze po pet shopovima,ako ne bit ce mi problem.Na internetu isto nije moguce nista naci.Na kraju,moze prijedlog kako do vodenog bilja? Nebih ljude molio i trazio po forumima,ako negdje mogu kupiti,kupio bih.
Hvala

Pisano: 12.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Crvi Fobasi
#13
Citiraj:

Pisano od: Goran007

radic sam koristio nije ga bas prihvatila
ne znam dali ga drze po pet shopovima,ako ne bit ce mi problem.Na internetu isto nije moguce nista naci.Na kraju,moze prijedlog kako do vodenog bilja?


U Zagrebu većina pet shopova drži vodeno bilje.
Može se naći i po internetu,evo npr:Biljke , Biljke2
Treba gledati/paziti koje se vodeno bilje kupuje,jer nije sve dobro za kornjače.
Također dosta bilja ima u Zoo Villi-u:Popis , ja sam par puta kupio u Aqua-Terri te nemam zamjerki.
Što se tiče radiča probaj listić biljke staviti u komad mesa/ribe.Napraviš kao rolicu/buhtlu.Ja sam svoju kornjaču tako priviknuo i nema problema.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ovako. Rogolist sam kupio prije dosta vremena u pet centru....
Vodenu lecu sam dobio u belugu, a vodenu kugu i pistiu sam kupio u zoo city-u. Jedino pistiu nisam uspio uzgojit u akvariju.
E da i vodeni zumbul sam nabavio u pet centru tamo kod zapadnog kolodvora. Ljetos mi se vani u kanti lijepo razmnozio al nije podnio akvarij....

Pisano: 13.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Goran007
Shvatio sam,zahvaljujem.
Za sad cu pokusati sa navedenim povrcem,radic sam koristio nije ga bas prihvatila,rikolu i matovilac nisam.
Izgleda mi jednostavno uzgoj bilja,ne znam dali ga drze po pet shopovima,ako ne bit ce mi problem.Na internetu isto nije moguce nista naci.Na kraju,moze prijedlog kako do vodenog bilja? Nebih ljude molio i trazio po forumima,ako negdje mogu kupiti,kupio bih.
Hvala


Iz mog iskustva od vodenog bilja ovo jednostavnije poput vodene kuge, vodene lece i rogolista se rjeđe nalazi po pet shopovima, nisu bas redovito u ponudi. Potrazi, ali nema garancije da ces u skorije vrijeme naci tako da ti je najjednostavnije nabaviti preko akvaristickih foruma. Vecina ljudi danas prodaje svoje bilje, rijetko kad vise dijele tako da ce ti netko rado prodati, cak i poslati postom.
Ja bi ti rado poslao, no uz tri crvenouhe i jednog Pseudemysa koji je iskljucivi biljojed mi uvijek fali bilja.

Pisano: 15.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala na odgovorima

Pisano: 16.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pogledao sam na terraristici i pet centru,ali nisam nasao nista od biljaka sa popisa.Zoo Villi ne znam salju li postom,i oni su slabi u ponudi,Aqua Terru nisam pogledao.

Pisano: 19.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum