NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
17 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 17

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Crvi Fobasi
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nasao sam u pet shopu konzervirane crve forbase,skupi su ali kornjaca ih odlicno prihvaca.Znam da su dodatak prehrani ali vjerojatno su dobri kao i hrana umjesto mesa.
Ne znam koja je kolicina dovoljna,u uputama pise koliko moze pojest u 5 minuta?!

Pozdrav

Pisano: 08.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Crvi Fobasi
#2
Citiraj:

Pisano od: Goran007
Nasao sam u pet shopu konzervirane crve forbase,skupi su ali kornjaca ih odlicno prihvaca.Znam da su dodatak prehrani ali vjerojatno su dobri kao i hrana umjesto mesa.
Ne znam koja je kolicina dovoljna,u uputama pise koliko moze pojest u 5 minuta?!

Pozdrav


Pozdrav,

Koliko ti je stara kornjača?
O kojoj se vrsti radi?

Istina,malo je neprecizan podatak na uputstvima.
Kornjaču nemoj hraniti do sitosti!
Ja se držim pravila koje mi je rekao kolega,a to je da čim kornjača prestane lupat nogama,ludovat (tj.kad prestane početni entuzijazam) hranjenje privodim kraju.

Znači na tebi je da kontroliras što i koliko će kornjača pojesti.

Trebaš nam reći o kojoj je vrsti riječ te koliko ti je kornjača stara,jer starost kornjače ovisi o tome koliko često hraniti kornjaču te kojom vrstom hrane.


Editirano od josip333 on 08.01.2013 22:50:57
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Goran007
Nasao sam u pet shopu konzervirane crve forbase,skupi su ali kornjaca ih odlicno prihvaca.Znam da su dodatak prehrani ali vjerojatno su dobri kao i hrana umjesto mesa.
Ne znam koja je kolicina dovoljna,u uputama pise koliko moze pojest u 5 minuta?!

Pozdrav


Fobasi su sami po sebi dosta masni i sadrze vecu kolicinu fosfora od kalcija sto ima negativan efekt na metabolizam kalcija. Za raznolikost prehrane su odlicni, međutim nisu zamjena za meso. Kod fobasa je pozitivna stvar sto sadrze puno manje kolicine proteina od mesa, te kornjaci ne sjedaju tesko na bubrege i jetru kao velika kolicina proteina iz mesa, no ipak je naglasak na fosforu i masnoci koji dugorocno ako se s njima pretjeruje mogu napraviti isto stetu. Umjerenost i raznolikost prehrane je u svakom slucaju kljucna.
Te konzervirane hrane obicno sluze u teraristici u slucaju da ne mozes doci do zive hrane. U Hr. zadnjih godina nikada nije problem doci do zivih fobasa, oni su jeftinija varijanta i kornjacu ce puno vise razveseliti nesto zivo nego iz konzerve.

Pisano: 09.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vjerujem da ce kornjacu vise razveseliti ziva hrana jer je lovi.Ne vjerujem da je zive fobase lako nabaviti,jer ih nigdje nisam vidio a pokusao sam i na internetu.
Mislio sam ubaciti crve par puta tjedno,kao obrok za taj dan.
Stara je oko godinu i pol,i zutouha je.

Pisano: 09.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Crvi Fobasi
#5
Citiraj:

Pisano od: Goran007
Ne vjerujem da je zive fobase lako nabaviti,jer ih nigdje nisam vidio a pokusao sam i na internetu.


Pa kolega Kori je bas naveo da u Hrvatskoj nije problem doci do zivih fobasa.
Od kuda se javljas?
Mogu se kupiti recimo preko webshopa teraristika.hr:Teraristika.hr/crvi fobasi
Preko tog web shopa moze se kupiti jos druge zive hrane...
A mogu se kupiti i u nekih pet shopovima.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kakva su tvoja iskustva sa zivom hranom?
Odnosno sa fobasima ili brasnarima?
Dali su neophodni kao dodatak prehrani,i koliko cesto je koristiti?

Pisano: 09.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Goran007
Vjerujem da ce kornjacu vise razveseliti ziva hrana jer je lovi.Ne vjerujem da je zive fobase lako nabaviti,jer ih nigdje nisam vidio a pokusao sam i na internetu.
Mislio sam ubaciti crve par puta tjedno,kao obrok za taj dan.
Stara je oko godinu i pol,i zutouha je.


Teraristika.hr ima najbolji izbor zive hrane, a i vecina pet shopova koji prodaju zivotinje i opremu za teraristiku obicno imaju u ponudi nesto od zive hrane "iza pulta", samo treba pitati. Jos jedna opcija je da da nađes druge terariste iz tvog grada koji mozda imaju svoj uzgoj i prodaju zivu hranu jos jeftinije.
Osobno ne bi davao fobase i brasnjare cesce od 1x svakih 2 tjedna jer postoje puno bolje zive hrane za kornjace od toga, to je povremena poslastica koja pridodaje raznolikosti prehrane. Puno zdraviji izbor zive hrane za kornjace su ribe zivorotke (goppy, molly, plati, švert, gambusia), vodeni puzevi i ostali vodeni organizmi sa popisa, njih bi recimo bilo ok davati na tjednoj bazi. No kako imas zutouhu kornjacu naglasak treba biti na biljnoj hrani, sada dok je jos mlada bi je trebala polako poceti prihvacati, no kada skroz odraste trebala bi jesti 80-90% bilja kako bi ostala zdrava.

Pisano: 09.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kori hvala na odgovoru,znam da se u odrasloj dobi hrana vecinom bazira na biljnoj hrani,to mi je i problem.Vec sam o tom pisao proslu zimu,glede povrca preko zime je mrsava ponuda.Gdje cu kupiti 5 vrsta salata? Mogu je hraniti jedino sa mrkvom.Salate i ako kupim ne znam jesu li zdrave.Ne znam kako nitko ne poteze to pitanje o povrcu preko zime,ili svi hrane kornjace mesom i mrkvom?
Ako mogu dobiti konkretan odgovor vezano za povrce bio bih zahvalan,o vodenom bilju drugom prilikom.
Hvala

Pisano: 10.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Šta se vodenog bilja tiče.... Vodena leca, kuga i rigolist će ti uspjet u nikakvim uvjetima. I šta je najvažnije brzo se mnozi... A za vodenu salatu osiguraj adekvatnu rasvijetu i nećeš je se moć riješit....
Ja osobno držim vodenu kugu u plastičnim bocama od 5 litara, na sobnoj temperaturi uz prozor. Iz akvarija s guppy-jima jednom u dva tjedna dolijem malo vode. I u svih sedam posuda uspjeva ko luda.

Pisano: 10.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvi Fobasi
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: zokisharp
Šta se vodenog bilja tiče.... Vodena leca, kuga i rigolist će ti uspjet u nikakvim uvjetima. I šta je najvažnije brzo se mnozi... A za vodenu salatu osiguraj adekvatnu rasvijetu i nećeš je se moć riješit....
Ja osobno držim vodenu kugu u plastičnim bocama od 5 litara, na sobnoj temperaturi uz prozor. Iz akvarija s guppy-jima jednom u dva tjedna dolijem malo vode. I u svih sedam posuda uspjeva ko luda.


Hvala na odgovoru,nisam se nikad bavio sa uzgojem biljaka,izgledalo mi je komplicirano.
Gdje si nabavio biljke?

Pisano: 11.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum