NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Drzanje vise kornjaca zajedno
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Imam crvenouhu kornjacu i sad razmisljam da joj ubacim jos jednu ali bih uzeo zutouhu posto mi se svidja sao ne znam da li je to pametno zbog toga sto su mi rekli da postoji sansa da mogu da se tuku kad porastu i onda je to problem ali koliko sam primetio ima ljudi koji drze vise kornjaca zajedno pa me zanima da li je pametno uzeti joj drugara i to zutouhog ili da joj uzmem jos jednog crvenouhog ili da joj mozda ne uzimam drugara.
Stavio sam ogledalce i ona je dosla kod njega i gurala glavom u staklo da li je to mozda pokazatelj da joj treba drustvo ili ne ??
Evo slike njenog doma od sutra i ako bih joj uzeo drugara koliki bi mi akvarijum trebao za dve odrasle kornjace??
Ova kornjaca je mala kornjaca ali sam citao da je bolje da imas akvarijum kao za veliku jer ces pre ili kasnije morati da kupis veliki pa sam ja ustedeo pare i iskoristio odmah veliki koji mi je uzgred ostao od ribica :)

Pisano: 25.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Drzanje vise kornjaca zajedno
#2
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
evo i dve slike :)

Dodaj datoteku:



jpg  Image049.jpg (503.90 KB)
952_4a6a6b26a7994.jpg 1600X1200 px

jpg  Image050.jpg (422.76 KB)
952_4a6a6b5764394.jpg 1600X1200 px

Pisano: 25.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Drzanje vise kornjaca zajedno
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Opet, bolje nemoj. Sve to izgleda bajno i sjajno dok su one male, ali vrjeruj mi nije bas tako cim odrastu. Za dvije odrasle kornjace ti treba jako veliki akvarijum koji mora da obezbjedi dovoljno prostora za obe, a to bi bilo barem 400l po meni. Dobro dobro razmisli pre nego sto se odlucis na takav korak. Vidim da si zapeo da nabavis dvije a bojim se da ces se kasnije pokajati.

Pisano: 25.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Drzanje vise kornjaca zajedno
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
i ja ti to preporucam jer crvenouha i zutouha ak nastanu iskre ostat ces bez jedne, a nemoj zutouhu s crvenouhom prvenstveno zbog cistokrvnosti i vrste jer bi mogao dobit hibridd koji bas nije pozeljan.ali probaj stavit samo crvenouhu pa vidi kak se slazu.

Pisano: 25.07.2009
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Drzanje vise kornjaca zajedno
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ajoj to ti je malo vode za kornjacu koliko vidim stavi bar visinu vode za 2 kornjacina oklopa nece se utopit.

Pisano: 25.07.2009
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Drzanje vise kornjaca zajedno
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Gonrok
Imam crvenouhu kornjacu i sad razmisljam da joj ubacim jos jednu ali bih uzeo zutouhu posto mi se svidja sao ne znam da li je to pametno zbog toga sto su mi rekli da postoji sansa da mogu da se tuku kad porastu i onda je to problem ali koliko sam primetio ima ljudi koji drze vise kornjaca zajedno pa me zanima da li je pametno uzeti joj drugara i to zutouhog ili da joj uzmem jos jednog crvenouhog ili da joj mozda ne uzimam drugara.
Stavio sam ogledalce i ona je dosla kod njega i gurala glavom u staklo da li je to mozda pokazatelj da joj treba drustvo ili ne ??
Evo slike njenog doma od sutra i ako bih joj uzeo drugara koliki bi mi akvarijum trebao za dve odrasle kornjace??
Ova kornjaca je mala kornjaca ali sam citao da je bolje da imas akvarijum kao za veliku jer ces pre ili kasnije morati da kupis veliki pa sam ja ustedeo pare i iskoristio odmah veliki koji mi je uzgred ostao od ribica :)


Ti mozes uzeti jos jednu kornjacu AKO si u buducnosti spreman na dva akvarija od 400l. Da li imas prostora, novaca i vremena za takvo sto? Nitko tebi ne brani da sad odmah uzmes kornjacu, ali to bi bilo neodgovorno ako joj ne mozes pruziti odgovarajuce uvjete u buducnosti. S obzirom da je ovo stranica koja se bavi pravilnim drzanjem kornjaca u zatocennistvu moramo ti to naglasiti.
Ako bi uzimao kornjacu ne bi imalo veze da li je ona razlicite podvste od prve kornjace, moze doci do istih problema.
Sto se tice drustva kornjacama drustvo nije potrebno jer u prirodi su samci, ne zive u skupinama. Kada u akvarij ubacis jos jednu kornjacu prvoj kornjaci samo stvaras konkurenciju za hranu i teritorij (kojeg u ovom slucaju ima jako malo makar se radilo i o akvariju od 400 l).
Za dvije odrasle kornjace bi ti trebao akvarij od 150 cm duzine, dakle nekih 400l. Ali pazi, to je idealan scenarij! Mogu se dogoditi sljedece situacije:

Ispadne da imas dvije zenke, moci ces ih drzati zajedno u 400l.

Ispadne da imas dvije zenke, jedna je dominantnija i agresivna, moras ih drzati odvojeno u 2 akvarija od 400l.

Ispadne da imas dva muzjaka koji se 90% nece slagati i tuci ce se, moras ih smjestiti u 2 akvarija od minimalno 300l.

Ako ispadne da imas muzjaka i zenku moci ces ih drzati zajedno, ali muzjak ce biti pre napasan. Zenka ce biti pod stresom, pa ces morati ubaciti jos jednu zenku i nadati se da ce je stanovnici akvarija prihvatiti. Dakle, akvarij od 400+ l, a mozda cak i dva ako pokusaj ubacivanja jos jedne kornjace ne uspije.

Koliko vidis stvari se dosta mogu zakoplicirati, potencijalne tuce i ozlijede bolje da ne spominjem. Svi smo prosli fazu da bi jos jednu kornjacu, ali moras realno gledati na svoje mogucnosti.

Sto se tice akvarija voda je pre plitka za tako velik i prostran akvarij. Napravi vise kopno i povisi razinu vode. Na dno postavi sljunak da kornjaca ima prirodnije staniste.

Citiraj:

Pisano od: trachemys
... a nemoj zutouhu s crvenouhom prvenstveno zbog cistokrvnosti i vrste jer bi mogao dobit hibridd koji bas nije pozeljan...


S obzirom da su kornjace u akvariju bez hibernacije nema sanse da dođe do oplodnje. Da i dođe do oplodnje jaja treba pravilno inkubirati. Problemi sa hibridima nastaju na velikim farmama kornjaca gdje ne moze sve biti pod kontolom. Brojni ljudi u zatocenistvu drze razlicice podvrste, pa cak i vrste zajedno bez problema.

Pisano: 25.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Drzanje vise kornjaca zajedno
#7
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Onda cu ja najbolje da ostanem sa samo ovom jednom kornjacom a vodu necu moci da joj stavim vise bar dok ne nadjem neko dobro ostrvce da moze da izdje a to nije tako lak posao jer cu morati da trazim bas mnogo odgovarajuci kamen mada je njoj trenutno super pliva nono stop jede za 3 kornjace ( za razliku od prosle koje mi je uginula i nije jela nista ) tako da cu probati sto pre da joj obezbedim bolje ostrvo a sto se veceg akvarijuma tice ne znam koliko mogu dug da je drzim u ovom jer bi mi odgovaralo da je drzim bar godinu dana dok malo sakupim pare za veci akvarijum jer akvarijum od 400 litara nije bas jeftin.
Evo vam slike da vidite sto sam nasao neke kornjace preko neta nisam skinuo sliku i sad mi krivo jedne dugovrate izgleda bar meni kao dugovrati dinosaurus :)

Dodaj datoteku:



jpg  Kinosternon_scorpioides_cruentatum_hatchling_1d.jpg (13.63 KB)
952_4a6b4446393c4.jpg 486X388 px

jpg  Mccordihatch.jpg (33.79 KB)
952_4a6b4452d7bef.jpg 398X241 px

Pisano: 25.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Drzanje vise kornjaca zajedno
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
A kojih je dimenzija ovaj akvarij?

Zmijovrate kornjace (Chelodine) imas kod nas u galeriji: LINK

Pisano: 25.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Drzanje vise kornjaca zajedno
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Koje su dimenzije akvarijuma? Trebalo bi da ti godinama bude dovoljan taj tvoj od 100l, ali je jako bitna dužina i širina. Bitno je da ona ima mesta za plivanje u dužinu. Dubina treba da bude minimalno dupla dužina kornjače kada se uspravi vertikalno ispruženih nogu i glave. Gledaj i to koliko će ti trajati akvarijum kad budeš postavljao kopno, da se posle ne iznenadiš i kornjači postane preplitka voda.
Pogledaj po galeriji, ima različitih rešenja za kopna, a imaš i OVDE ...
Možeš skinuti sa malog akvarijuma kopno pa ga postaviti u ovaj na odgovarajućoj visini, zalepi silikonom za stranice i ispod postavi neki "stub" da osiguraš kopno. To može da ti koristi, što da ne... dok se ne snađeš i dobiješ odgovarajuću ideju Imaš već kopno, nema veze što nije od stranice do stranice aq, ako ga dobro pričvrstiš.

Pisano: 26.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Drzanje vise kornjaca zajedno
#10
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Zanima me ova mala crna ako neko zna koja je vrsta i da li moze da se nabavi negde i cena koja je otprilike jer mi se mnogo svidja :)
sto se tice ostrva bacam se u potragu cim bude lepo vreme posto trenutno pada kisa kod mene :)

Pisano: 26.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum