NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: Opekotine
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moguce je da se kornjaca nakratko prislonila na lampu, ali ne izgleda opasno i mislim da ce to proci samo od sebe. Prati stanje i javljaj nam.

Vazno je da kornjaca ne moze doci do lampe, moras ju drzati na sigurnoj udaljenosti. Ako treba stavi jacu lampu da dovoljno grije.

Pisano: 17.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Opekotine
#12
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Kupila sam onu kremu što ste rekli da se smije upotrebljavati, Dermazin, namazala sam je sinoć, i danas ću još, nadam se da će sve biti ok. Što se tiče žarulje, imam stolnu lampu u koju idu žarulje do 60 w i takvu sam i stavila. Ako stavim slabiju kornjača ne izlazi van, valjda joj je hladno. Kad sam stavila ovu od 60w isto neko vrijeme nije izlazila pa sam pretpostavila da joj je hladno, zato sam išla malo spustiti žarulju i nikad nije bilo problema sa opeklinama do sad. Ipak će žarulja biti podignuta višlje. Hvala na odgovoru, baš sam se bila uplašila da je nešto ozbiljno. Svakako javim ako bude neke promjene u njenom stanju. Hvala još jednom. Pozdrav

Pisano: 17.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Opekotine
#13
Regularni član
Regularni član


See User information
imas li stakleni termometar?
s njim ti je najbolje provjerit temperaturu suncalista :)

Pisano: 17.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Opekotine
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ja sam na aukcije hr kupila za 10 kn digitalni za kopno , inače koštaju cca 50kn
mene isto frka da se kornača ne skuri ili ne dehidrira dok je dugo na sunčalištu, ali valjda joj nece nista biti jer temoeratura ne prelazi 32 stupnja ( na kopnu)

Pisano: 17.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Opekotine
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: lumia
Kupila sam onu kremu što ste rekli da se smije upotrebljavati, Dermazin, namazala sam je sinoć, i danas ću još, nadam se da će sve biti ok. Što se tiče žarulje, imam stolnu lampu u koju idu žarulje do 60 w i takvu sam i stavila. Ako stavim slabiju kornjača ne izlazi van, valjda joj je hladno. Kad sam stavila ovu od 60w isto neko vrijeme nije izlazila pa sam pretpostavila da joj je hladno, zato sam išla malo spustiti žarulju i nikad nije bilo problema sa opeklinama do sad. Ipak će žarulja biti podignuta višlje. Hvala na odgovoru, baš sam se bila uplašila da je nešto ozbiljno. Svakako javim ako bude neke promjene u njenom stanju. Hvala još jednom. Pozdrav


Ta krema ce definitivno pomoci, samo ne znam da li ti se za tako malu opekotinu to isplatilo kupovati.
Imas li kakav poklopac?

Citiraj:

Pisano od: banana
mene isto frka da se kornača ne skuri ili ne dehidrira dok je dugo na sunčalištu, ali valjda joj nece nista biti jer temoeratura ne prelazi 32 stupnja ( na kopnu)


Ako kornjaca ne moze doci do lampe ne moze se opeci. Ako je kornjaca skroz zdrava ne moras se bojati da ce dehidrirati.

Pisano: 19.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Opekotine
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
o super sada mi je lakše,,nego bila sam zabrinuta jer se sjetim kako mi (ljudi) na plaži zaćorimo pa izgorimo i dehidriramo
;)

Pisano: 19.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Opekotine
#17
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Ma krema košta 27 kn. Ma sve se isplati samo da joj bude bolje. Inače, ranica je još uvijek vidljiva, nije bilo nikakvih promjena. Ako ste mislili na poklopac za akvarij, imam ga, u njega sam stavila uv neonku a na njoj piše da mora biti udaljena od kopna nekih 30 cm. Ako spustim poklopac na akvarij, onda imam razmak od kopna nekih 10 cm, tako da sam poklopac stavila na daske da bi dobila razmak od cca 25 cm. Akvarij je ionako postao premali za nju pa sam trenutno u osmišljavanju novog većeg akvarija. Budući da će ovog ljeta biti u jezeru (već sam Vas pitala za savjete o tom), imat ću vremena sredit joj novi veći smještaj. Samo ne znam gdje ću naći veći grijač za vodu, jer tražila sam u Pet centru u Osijeku pa nema, ima samo onaj do 60 l a taj već imam, mislim da taj nije dovoljan za akvarij od nekih 100 do 150 l . Evo sad sam izmjerila temp. kopna, iznosi 29°C a voda je 24°C

Pisano: 19.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Opekotine
#18
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
evo ovako izgleda to s poklopcem, malo drljavo al bilo mi je bitno dobiti taj razmak od kopna, a ništa drugo osim ovog mi nije palo na pamet

Pisano: 19.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Opekotine
#19
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
slika

Dodaj datoteku:



jpg  poklopac1.JPG (27.46 KB)
875_4bcc403b39a47.jpg 448X336 px

Pisano: 19.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Opekotine
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: lumia
Ma krema košta 27 kn. Ma sve se isplati samo da joj bude bolje. Inače, ranica je još uvijek vidljiva, nije bilo nikakvih promjena. Ako ste mislili na poklopac za akvarij, imam ga, u njega sam stavila uv neonku a na njoj piše da mora biti udaljena od kopna nekih 30 cm. Ako spustim poklopac na akvarij, onda imam razmak od kopna nekih 10 cm, tako da sam poklopac stavila na daske da bi dobila razmak od cca 25 cm. Akvarij je ionako postao premali za nju pa sam trenutno u osmišljavanju novog većeg akvarija. Budući da će ovog ljeta biti u jezeru (već sam Vas pitala za savjete o tom), imat ću vremena sredit joj novi veći smještaj. Samo ne znam gdje ću naći veći grijač za vodu, jer tražila sam u Pet centru u Osijeku pa nema, ima samo onaj do 60 l a taj već imam, mislim da taj nije dovoljan za akvarij od nekih 100 do 150 l . Evo sad sam izmjerila temp. kopna, iznosi 29°C a voda je 24°C


Aha, ok, ja se sjecam da sam je platio vise, vjerovatno se radi o velicini pakiranja.

Oprezno sa ovom postavom poklopca, kornjaca ti bez problema moze izaci van!

Tesko mi je povjerovati da u PC nemaju jacih grijaca. Sve jacine raznih proizvođaca su uvijek dostupne...jesi li pitala osoblje?

Pisano: 19.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum