NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
7 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 7

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


novi akvarijum
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ovako..citao sam na slicnoj temi i ja imam skoro pa isti problem.
Pravim novi akvarijum (100x50x50, debljina 6mm). Voda ce biti do 30cm tako da to dodje nesto manje od 150l. A staklo je tanko za toliko. Ukoliko stavim pojacanja da li cu biti siguran? A tenutno imamo 2 manja akvarijuma (6mm) i ja nisam ni razmisljao o debljem staklu. Akvarijum jos nije ni pocet da se radi ali je staklo placeno :S

Pisano: 25.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: novi akvarijum
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ja sam napravio istu grešku kao i ti

napravi akvarij tako da ti bude duži a niži znači npr 120x50x30 i napuniš ga do vrha s tima da napraviš poklopac i kopno, to ti se više isplati i u svakom slučaju bolje da si išao na 10mm
ali sada je gotovo...

Pisano: 25.02.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: novi akvarijum
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Ja imam isti takav akvarijum (100x50x50) i za takav po nekij tablici koju sam gledao treba ti 8mm (ako ga punis do vrha) ali ja sam dao malo vise para i uzeo 10mm za svaki slucaj. I ako puniš do 30 cm to će biti veliki pritisak na stalko i ako ga samo udariš sa nečim oštrim... biće poplave.
Bolje ti je ovo što je korektur rekao, ja bi isto uzeo takav da imam prostora za tu dužinu, jedino bi visinu stavio 50.

Pisano: 25.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: novi akvarijum
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
najbolje je uzeti visinu do koliko mislimo puniti, ja sam uzeo 50 cm visinu a punim do 40 cm, iako nisam imao mjesta za dužinu 130cm opet mi je žao jer taj ostatak stakla mi ništa na služi....

kod kornjača je važnija dužina nego visina...

Pisano: 25.02.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: novi akvarijum
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Tabby
Ovako..citao sam na slicnoj temi i ja imam skoro pa isti problem.
Pravim novi akvarijum (100x50x50, debljina 6mm). Voda ce biti do 30cm tako da to dodje nesto manje od 150l. A staklo je tanko za toliko. Ukoliko stavim pojacanja da li cu biti siguran? A tenutno imamo 2 manja akvarijuma (6mm) i ja nisam ni razmisljao o debljem staklu. Akvarijum jos nije ni pocet da se radi ali je staklo placeno :S


Pozdrav, probaj se dogovoriti za vecu debljinu stakla uz nadoplatu. Ne vjerujem da ce biti problem ako vec nisu rezali.
A ako planiras puniti akvarij samo do 30 cm onda ti je debljina 6 mm sasvim ok. Samo bi bilo dobro da stavis gornja uzduzna pojacanja, cak niti gornje poprecno ne bi bilo lose staviti:

Smanjena slika

Citiraj:

Pisano od: korektur
ja sam napravio istu grešku kao i ti

napravi akvarij tako da ti bude duži a niži znači npr 120x50x30 i napuniš ga do vrha s tima da napraviš poklopac i kopno, to ti se više isplati i u svakom slučaju bolje da si išao na 10mm
ali sada je gotovo...


To je dobar koncept, ali u tom slucaju također preporucam barem gornja uzduzna pojacanja za debljinu 6 mm.

Citiraj:

Pisano od: LordWereWolf
Ja imam isti takav akvarijum (100x50x50) i za takav po nekij tablici koju sam gledao treba ti 8mm (ako ga punis do vrha) ali ja sam dao malo vise para i uzeo 10mm za svaki slucaj. I ako puniš do 30 cm to će biti veliki pritisak na stalko i ako ga samo udariš sa nečim oštrim... biće poplave.
Bolje ti je ovo što je korektur rekao, ja bi isto uzeo takav da imam prostora za tu dužinu, jedino bi visinu stavio 50.


Danasnji tvornicki akvariji duzine 100 i dubine 50 se obicno rade od 8 mm debelog stakla sa pojacanjima, prije se cak radilo od samo 6 mm sa pojacanjima.
Kod određivanja debljine stakla jedino je vazno gledati duljinu akvarija i dubinu. Ako usporedis 100*50*50 cm od 8 mm i 100*50*30 cm od 6 mm kada se pune do vrha ovaj drugi ima cak nesto veci safety factor od prvoga.
Ali u svakom slucaju ako zelis sigurniji akvarij uvijek je bolje uzeti deblje staklo.

Pisano: 25.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: novi akvarijum
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kolika bi debljina stakla išla na 150*70*70 punjen do vrha?Vjerovatno 12mm sa ojačanjima?

Pisano: 26.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: novi akvarijum
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je ogroman pritisak, ja bi prije rekao 15 mm ili 2*8 mm, ali treba pitati nekog tko se bas bavi time. Ali nije mi bas jasno sto ce ti tolika dubina? Bez obzira na tvoju visinu takav akvarij bi bilo jako tesko odrzavati, ne bi mogao normalnim putem doseci cijelo dno akvarija. S druge strane, to bi bilo pre duboko za odoratuse.

Pisano: 26.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: novi akvarijum
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ma mogao bi i takav akvarij normalno čistiti.
Ali vjerovatno bi išao na visinu od 50 cm da mi ispadne manja cijena i da ide sa tanjim staklom,vjerovatno bi išlo tada 12mm.
Filipe,koliko su platio svoj akvarij za crvenouhe,sličnih je dimenzija kao i ovaj i koliko te koštao materijal za izradu poklopca?Vjerovatno bi i ja složio tako nešto.

Pisano: 26.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: novi akvarijum
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Cijena akvarija ovisi o trenutnoj cijeni stakla na trzistu, tako da bas ne mozes ocekivati slicnu cijenu akvarija sada i prije par godina. Tvoj akvarij bi također imao vecu povrsinu stakla i deblje staklo (iako bi ti uz duzinu 150 cm i visinu 50 cm 10 mm sa pojacanjima bilo dosta). Ja sam svoj platio oko 1500 kn, a nedavno kada sam sa prijateljicom narucivao akvarij slicne povrsine za mekooklopnu kornjacu cijena je bila oko 1700 kn. Najbolje bi ti bilo da pitas u Aqua-terri: LINK
Poklopac je bio oko 800-1000 kn, ali da se i jeftinije izvesti sa sperplocom ili cak Mediapanom.
Odlazimo polako u OT, ako zelis razraditi planove za svoj buduci akvarij otvori novu temu.

Pisano: 26.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: novi akvarijum
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala na odgovorima.Otvoriti ću temu ako ću slagati akvarij,ako budem biti će to na ljeto ili malo kasnije,imam raznih ideja.

Pisano: 27.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum