NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Pomoc, nadena crvenouha kornjaca s puknutim oklopom!
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Bila sam kod drugarice,i ona mi je pricala kako su ona i njena rodica nasle crvenouhu kornjacu i da su je cuvali u akvarijumu(akvarijum je bio pooooovelik,ogroman).Htjela sam da je vidim a ona je rekla da je pobjegla prije jedno 1 mjesec.Ja nakon 2mjs,sam otisla tamo,ali ne kod nje,i nsla sam je ona je ogroomna nikad vecu nisam vidjela.Mislim da je zenka.Malo manje od polovine oklopa joj je pukao.To je kod one skole u Sarajevo na Malti,kos skole Malta.Tu ima jedan zoo shop s jednim jako dobrim covjekom.Kad sam otisla kod njeg i ispricala mu za kornjacu,rekao mi je da je pustim i da je ne diram.Rekao je ta joj je to jedan pas oklop raspukao.Htjela sam da je uzmem,da je spasim ali mi je on rekao da ima 10000xy bolesti.Al mi je takooooo zaoooo....Pa sam je uzela i stavila u taj aq.I nasula vode al novi problem ne znam gdje sad s njom.Stvarno je ne mogu kod sebe a niko nece kornjacu s puknutim aq.Ostavila sam je ispod balkone jede stare napustene kuce!Da li ima nade za ju.Ako da sta da joj radim.Mozeli joj oklop ikad zarasti?

Pisano: 02.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc, nadena crvenouha kornjaca s puknutim oklopom!
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Tu kornjacu hrani njena rodica,ali ona nema ni 10 godina,njeni roditelji bi je .... da znaju s kakvom"bolesnom"kornjacom ona provodi vrijeme.
Kornjaca ima cak i grijac....Kak mi je ta rodica rekla da je grijac "na baterije" pa joj tu malo ne vjerujem.Da li je to moguce?

Pisano: 02.01.2010
Emina
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc, nadena crvenouha kornjaca s puknutim oklopom!
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
sad ja nisam skužio je li ona kod tebe ili kod nje, i kako ona uopćejede ako ja vani kod neke stare kuće na suhom.... mislim da se sad pati i da joj nema spasa....

Pisano: 02.01.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc, nadena crvenouha kornjaca s puknutim oklopom!
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako si već rešila pomoći crvenouhoj bolesnoj kornjači na ulici u sred zime, a nemaš uslova udomiti je, uzmi je lepo staviti u frižider na jedan dan, zatim u zamrzivač na 2 dva dana, da joj prekratiš muke... pašće u hibernaciju, zalediće se, umreti, sa mnogo manje mučenja nego napolju.

Pisano: 02.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc, nadena crvenouha kornjaca s puknutim oklopom!
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: stanikic
Ako si već rešila pomoći crvenouhoj bolesnoj kornjači na ulici u sred zime, a nemaš uslova udomiti je, uzmi je lepo staviti u frižider na jedan dan, zatim u zamrzivač na 2 dva dana, da joj prekratiš muke... pašće u hibernaciju, zalediće se, umreti, sa mnogo manje mučenja nego napolju.


Zalosno, ali verovatno istinito

Pisano: 03.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc, nadena crvenouha kornjaca s puknutim oklopom!
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: IvAn95
Citiraj:

Pisano od: stanikic
Ako si već rešila pomoći crvenouhoj bolesnoj kornjači na ulici u sred zime, a nemaš uslova udomiti je, uzmi je lepo staviti u frižider na jedan dan, zatim u zamrzivač na 2 dva dana, da joj prekratiš muke... pašće u hibernaciju, zalediće se, umreti, sa mnogo manje mučenja nego napolju.


Zalosno, ali verovatno istinito


Ne znam da li je istinito, al' to je moje iskreno mišljenje, ako već nema ustanove koja brine o udomljavanje kornjača. Da je kornjača lokalna vrsta bilo bi, mislim, u redu ostaviti je u prirodi, pa šta joj bog da. Šteta što nema nikoga u blizini da je udomi. Nije mi baš najjasniji taj dobri čika iz zoo-šopa. Nelogično mi je da nema topli ćošak u svojoj radnji.

Pisano: 03.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc, nadena crvenouha kornjaca s puknutim oklopom!
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Najlogicnije i najbezbolinje za tu kornjacu jest da se na miru ubije....Rijeci covjeka:Ja-Pa mozete li je zadrzat kod sebe makar za nekoliko dana?Covjek:Ne ta kornjaca je bolesna i puna bakterija!Ne bih da mi zarazi ostale zivotinje!A i moja radnja je mala....zao mi je..."

Pisano: 07.01.2010
Emina
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc, nadena crvenouha kornjaca s puknutim oklopom!
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
"Dobri čika"

Pisano: 07.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc, nadena crvenouha kornjaca s puknutim oklopom!
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
dobri cika ocigledno nema pojma ni za sta....emina nazovi zoo centar na Grbavici mozda oni mogu pomoci,mozda je udome....kakve ti je gluposti sve napricao....

Pisano: 08.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc, nadena crvenouha kornjaca s puknutim oklopom!
#10
Aktivan član
Aktivan član


See User information
hOCU ONAJ ALL I NEED IS LOVE.......?

Pisano: 15.01.2010
Emina
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum