NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   2 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3) 4 5 »


Re: puno pitanja
#21
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Juni
hvala, danas ću to kupiti. :)

kornjači sam promijenila vodu u četvrtak, tj. prije dva dana, a stvaraju se mjehurići na površini vode. od čega je to?
kako da operem akvarij ako treba mijenjati samo 1/3 vode? stvara mi se kamenac na staklu, pa to želim oprati. zašto se ne smije promijeniti cijela voda? zbog dušikovih bakterija u filteru?


Moguce da se mjehurici stvaraju zbog masnoce na povrsini. Usmjeri izlaz ih filtera tako da mreska povrsinu vode.
Tvoj akvarij je malen (ima pre malu kolicinu vode) da bi bilo moguce mijenjati samo 1/3 vode tjedno, mislim da ces ga morati temeljitije cistiti, to moras sama procjeniti. Nemoj nikad dopustiti da voda dobije neugodan miris.
U vecim akvarijima se ne mijenja cijela voda zbog dusikovih bakterija i bioloske filtracije, ali stvar je u tome da se velik akvarij sa postenim filterom nikada ne zamaze do te mjere kao mali akvarij. U malom akvariju se mala kolicina vode jako brzo zasiti stetnim spojevima koje bioloska filtracija jednostavno ne stigne sanirati. Jos jedan razlog zasto kornjacu nije dobro drzati u maloj kolicini vode.

Kamenac mozes cistiti na razne nacine...ziletom, tvrdim silikonskim priljepkom, sredstvom za spustanje ph vrijednosti vode...sve o ciscenju i odrzavanju mozes pronaci ovdje: LINK

Citiraj:

Pisano od: korektur
ovi mjehurići su sasvim normalni prođu za 1 dan ako ne i prije... cijelu vodu nije potrebno svaki put mijenjati pogotovo ako imaš dobar filter i puno vode... ja cijelu vodu svakih 30 dana mijenjam, a 1/3 vode svaka 1-2 tjedna... kamenac možeš na najlakši naćin sastrugati s žiletom( ne doslovno uzmeš žilet i skidaš, još ćeš se zaklat)... ja imam nešto kao britvicu za brijanje, nije namjenjeno za brijanje, ugl. izgleda kao ono za skidat snijeg ili led sa stakla auta samo na vrhu je žilet... sad neka ti još neko objasni do kraja ili da neki bolji savijet ...čao...


Kao sto sam vec objasnio, u malim akvarijima koji put nemas izbor nego sve izokrenuti jer se jednostavno previse zamaze.

Ti sa 300 l ne moras mijenjati svaki mjesec cijelu vodu, dovoljno je da mijenjas samo 1/3 uz usisavanje dna svakih dva tjedna.

Pisano: 21.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#22
Regularni član
Regularni član


See User information
znači, nije loše za kornjaču ili za filter da 1-2 puta tjedno promijenim cijelu vodu i očistim akvarij?

kupila sam sipinu kost. na naljepnici iza piše da je to za oštrenje i kraćenje ptičjeg kljuna (druge sipine kosti nije bilo), također piše da sadržava kalcij. jel to dobro za kornjaču? ako jest, kako koristiti tu sipinu kost? ona se mrvi? stavlja se u vodu? ili kako?

kupila sam također Tetra ReptoSafe takućinu koja neutralizira klor i teške metale iz vode. je li to uredu? trebam li to stavljati u vodu nakon svake promjene vode? šteti li to kornjači? treba li pričekati prije nego što vratim kornjaču u vodu?

Pisano: 21.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#23
Regularni član
Regularni član


See User information
e da. :)
imam jednu želju. :)
kori, bi li mogao uploadati slike svoj akvarija i kornjača? :) zanima me kako izgleda. :)
ako nije problem. :)))

Pisano: 22.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#24
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Juni
znači, nije loše za kornjaču ili za filter da 1-2 puta tjedno promijenim cijelu vodu i očistim akvarij?

kupila sam sipinu kost. na naljepnici iza piše da je to za oštrenje i kraćenje ptičjeg kljuna (druge sipine kosti nije bilo), također piše da sadržava kalcij. jel to dobro za kornjaču? ako jest, kako koristiti tu sipinu kost? ona se mrvi? stavlja se u vodu? ili kako?

kupila sam također Tetra ReptoSafe takućinu koja neutralizira klor i teške metale iz vode. je li to uredu? trebam li to stavljati u vodu nakon svake promjene vode? šteti li to kornjači? treba li pričekati prije nego što vratim kornjaču u vodu?


Nije pozeljno pre cesto uznemiravati kornjacu, ali vaznije je da je kornjaca u cistom. Zato bi bilo najbolje da kornjacu prebacis u posudu sa vecom kolicinom vode.

Sipinu kost ocisti, odstrani one tvrde dijelove (leđa). Otrgni komad i ostavi ga da pluta u vodi da vidis da li ce je kornjaca htjeti gristi. Ako nece izvadi je da ne pocne truliti.
Sipinu kost mozes namrviti na komad mesa i dati ga kornjaci direktno u usta.

Bilo koje sredstvo za pripremu vode je dobro. To sredstvo bi se trebalo dozirati po uputstvima prilikom svake promjene vode.
Nakon sto stavis sredstvo samo ga rukom razmuti u vodi, trebati ce neko vrijeme da kemijska reakcija zavrsi, ali mozes staviti kornjacu unutra. Samo moras paziti na temperaturu vode, ona mora biti u granicama.

Citiraj:

Pisano od: Juni
e da. :)
imam jednu želju. :)
kori, bi li mogao uploadati slike svoj akvarija i kornjača? :) zanima me kako izgleda. :)
ako nije problem. :)))


Trenutno ne stignem, a i nije bas da imam volje...

Pisano: 23.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#25
Regularni član
Regularni član


See User information
"Trenutno ne stignem, a i nije bas da imam volje..."

okej, nema frke! samo sam pitala. :D

nije li sipina kost pretvrda za kornjaču? ja sam kupila tu kost i izgleda mi očišćena, cijela je bijela, ne mogu nikakav tvrdi dio otrgnuti. :/ sad sam joj je dala, gricka ju, valjda bude nešto uspjela. :) koliko joj često treba davatii sipinu kost?

kornjača ima dosta duge prednje kandže. iako je stara samo oko godinu i pol, mogu li joj odrediti spol?

Pisano: 23.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#26
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nema problema
Ako sama zeli grickati kost super. Ne postoji nikakvo pravilo koliko cesto bi se kost trebala davati, to je samo dodatak prehrani. Ako je dajes i jednom u mjesec dana to je ok.

Koliko je kornjaca velika?

Pisano: 23.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#27
Regularni član
Regularni član


See User information
dužina oklopa je oko 8 centimetara.

Pisano: 23.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#28
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Onda je jos pre mala da bi mogla utvrditi spol.

Pisano: 23.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#29
Regularni član
Regularni član


See User information
okej, a kad se može utvrditi?
i da, dal je ona dovoljno velika s obzirom na svoju dob?

Pisano: 23.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#30
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kada kornjaca dovoljno naraste i pocne sa spolnim razvojem. Za svaku kornjacu je individualno, ali sa nekih 15 cm se pouzdano moze odrediti spol.
Duzina oklopa 8 cm je ok za godinu i pol starosti.

Pisano: 24.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum