NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 5 »


puno pitanja
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Imam vodenu crvenouhu kornjaču staru nešto preko godinu dana i zanima me štošta. :D
1. Hranim je samo račićima marke Friskies (rich in proteins), ponekad joj dam salatu i vitamine marke JBL Turtle Sun. Zelena salata je jedino što želi jesti od povrća, pokušala sam mrkvom i rajčicom, ali to ne želi jesti. Jesu li račići dovoljna dnevna hrana?

2. Također sam primjetila tamno smeđe mrlje po trbušnoj strani kornjače. Što je to?

3. Akvarij ima grijač, filter te poklopac, tako da joj je voda čista, a okruženje toplo, jedino što se stakla akvarija magle, mislila sam da je to zbog pretoplog okruženja, ali je temperatura unutrašnjosti akvarija tek nešto viša od sobne temperature koja je oko 22 stupnja. Zbog čega se stakla magle? Koliko često treba mijenjati vodu, bez obzira na filter?

4. Na oklopu ima naslage koje izgledaju kao kamenac, ali nisam sigurna. Što je to i kako to mogu očistiti?

5. Na internetu sam našla primjer umjetnog kopna, koje se prilijepi na bočnu stranu akvarijskog stakla, ima li toga kod nas?

6. Kolika treba biti razina vode u akvariju (kornjača mi je "debela" oko 5 centimetara)?

7. Kornjača mi na bočnim stranama glave ima slabašne naranđasto-smećkaste pruge (sa svake strane jednu), to znači da je to crvenouha?

Jede normalno, mnogo pliva i reagira na hranu žustrim plivanjem i remećenjem vode. :)))
odgovorite, molim vas. :)))

Pisano: 17.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Tu smo da pomognemo
1. Kornjacu hranis potpuno pogresno. Racici su samo komercijalna hrana koja nikako ne smije biti glavna hrana, samo poslastica. Kornjaca ne moze normalno zivjeti i razvijati se od toga. Prirodna hrana ove vrste kornjaca je meso! Obavezno procitaj ovaj clanak i promijeni prehranu svoje kornjace: LINK

2. Ne mogu ti sa sigurnoscu reci o cemu se radi, jasna slika bi pomogla. Moze biti vise stvari...sare na oklopu, alge, bolest oklopa...

3. Uz filter i grijac osnovna oprema za drzanje kornjaca je i pravilna rasvjeta. Potrebna ti je jos UVA-UVB rasvjeta za gmazove i lampa za grijanje.
Stakla ti se magle ili zbog lose ventilacije ili zbog neodgovarajuce temperature zraka u akvariju. Temperatura kopna i zraka kojeg kornjaca udise bi uvijek trebala biti visa od temperature vode inace postoji opasnost od respiratorne infekcije. Dakle, temperatura vode bi trebala biti 25 stupnjeva, a temperatura kopna i zraka u akvariju 30-35 stupnjeva. Kopno i zrak grijes pomocu lampe za grijanje/reflektorice koju postavis iznad kopna.
Poklopac na akvariju bi trebao imati dovoljno velike ventilacijske otvore jer previse vlage isto moze stvoriti problem sa disnim putevima. Uz podesavanje temperature zraka i dodavanja ventilacijskih otvora na poklopac rijesiti ces problem. Nemoj dugo cekati jer ovi uvjeti nisu bas zdravi za kornjacu.
Koliko cesto je potrebno mijenjati vodu ovisi o puno toga. O volumenu vode u akvariju, o kvaliteti filtera, o broju kornjaca u smjestaju itd. U malim akvarijima ispod 100 l volumena je potrebno tjedno promijeniti 1/3 vode i usisavati dno. Vise o odrzavanju akvarija imas ovdje: LINK

4. Naslage kamenca nikako ne mozes ocistiti bez rizika da ostetis oklop. U pravilnim uvjetima u kojima kornjace normalno rastu ne dolazi do ovog problema. Popravi uvjete svojoj kornjaci i problem ce se s vremenom rijesiti sam od sebe kada se kornjaca oljusti.

5. Komercijalna kopna za kornjace poput ZooMed Turtle Dock nisu dostupna na ovim prostorima. Mozes ih jedino naci u susjednim zemljama EU ili naruciti preko interneta. Ali ta kopna bas i nisu najbolje rjesenje, sama mozes napraviti puno bolje.

6. Minimalna dubina vode ovisi o velicini kornjace, ali sto je voda dublja to bolje. Mladuncima je dovoljna dubina od 15-20 cm, dok je odralim kornjacama potrebno minimalno 40 cm dubine za normalno kretanje.

7. U pet shopovima su dostupne razlicite vrste i podvrste koju vecina ljudi uopce ne razlikuje. Prema tvom opisu mislim da se radi o Trachemys scripta troostii (podvrsta iz iste vrste kao i crvenouha). Crvenouhe kornjace su vec nekoliko godina "banirane" iz prodaje u Hr. Ako mozes postavi sliku gdje se jasno vise sare na vratu i glavi pa cu ti moci tocno reci koju vrstu imas.




Koliko je velik akvarij u kojem drzis svoji kornjacu? Koliko je kornjaca velika (duzina oklopa)?

Pisano: 17.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
35x22x28 :-/ čitala sam i znam da je to premalo, a roditelji su kupili taj akvarij prije nekoliko dana i ne mogu ih sad tražiti da ga zamjene nekim novim :-/
oklop je dug između 6 i 7 centimetara.

Pisano: 17.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#4
Regularni član
Regularni član


See User information
možete li mi vi dati neku ideju o kopnu? mene je strah da mi se naslagano kamenje ne sruši..

Pisano: 17.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
Popravi uvjete svojoj kornjaci i problem ce se s vremenom rijesiti sam od sebe kada se kornjaca oljusti. - na koji da ih način popravim?
naslage kamenca nisu se povećale već neko dulje vrijeme, ali nisu niti otišle sa njenog oklopa.

Pisano: 17.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Taj akvarij je premalen za mladunca, a kamoli za kornjacu velicine 6-7 cm. U tome nema dovoljno prostora za kretanje, moras joj osigurati veci smjestaj. Ako nemas drugog izbora premjesti je u vecu plasticnu posudu/lavor/kadicu za djecu sa potrebnom opremom. Akvarij prodaj preko oglasnika ili nekog akvaristickog portala i polako skupljaj novac za veci smjestaj.
Kornjaca je za sada jos mala, ali ocekuj da ce brzo narasti.

Ideje za kopno imas ovdje: LINK

Kako da joj poboljsas uvjete? Procitaj clanak o prehrani i pocni je pravilno hraniti, njoj treba meso, a ne racici. Osiguraj joj pravilnu rasvjetu (UVA-UVB lampu i lampu za grijanje) i premjesti je u veci smjestaj.
Nije problem sam kamenac na oklopu nego uvjeti drzanja u kojima se uspio nakupiti taj kamenac. Kada kornjacu pocnes normalno hraniti i kada joj pruzis odgovarajucu rasvjetu ona ce se poceti razvijati i rasti, stare plocice sa kamencom ce otpasti.

Pisano: 19.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#7
Regularni član
Regularni član


See User information
rasvjetu ću nabaviti, bolje sam je počela hraniti, a smještaj.. pokušat ću višom razinom vode, niti kadicu ne mogu kupiti jer se moji roditelji ne slažu s time da joj treba veći smještaj, a niti nemam gdje tu kadicu staviti, tako da smještaj za sada ostaje ovakav, nažalost.
možda da je više puštam da hoda po sobi? Bi li to pomoglo?
znam da sam pitala u drugom postu, ali, koliko košta UVA-UVB lampa, a koliko lampa za grijanje? odmah iznad nje imam običnu stolnu svjetiljku sa štednom žaruljom, to nije dovoljna zamjena lampe za grijanje?
cijene lampi, moliiiiiiim Vas!

Pisano: 19.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#8
Regularni član
Regularni član


See User information
"...iznad nje..." - iznad kornjače, tj. akvarija

Pisano: 19.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Cijene lampi ti ja nemogu reci jer nezivim u Hrvatskoj.
Kornjacu nebi trebala nikako pustati da steta, niti je dirati bez razloga.
To nisu zivotinje koje vole da se diraju i da se vade iz svoje okoline.

Pisano: 19.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: puno pitanja
#10
Regularni član
Regularni član


See User information
Odi u Kalysto (žaruljoteka) u Ličkoj 31 u Zagrebu (iza NSB-a). Tamo će ti dati fluo cijev Sylvania Reptistar T8 15W i armaturu za nju za 140kn. Još ako lijepo zatrepćeš okicama dat će ti kabel besplatno i sve ti to sastaviti.

http://www.zaruljoteka.com/kontakt.php

tu ti piše broj. Nazovi ih i pitaj!

Sretno!

Pisano: 19.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum