NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






dobro vece zelim svima
#1
Početni član
Početni član


See User information
mislim da sam se uvalila u problem i bojim se da je ozbiljan...
prosli tjedan sasvim nenadano udomila sam kornjacicu, crvenouhu,po mojoj amaterskoj procjeni jos je mlada iako se nebi kladila u to sobzirom u kakvim uvjetima sam ju zatekla.
uzela sam ju od jednog djecacica 10-12 god ne vise kojem su roditelji kornjacicu kupili da mu ispune zelju, no njemu je dosadilo brinuti o njoj jel navodno previse smrdi..ali to sad nije vazno, da nebi jadnica zavrsila negdje u rijeci uzela sam je skupa s tom groznom kutijetinom od 10-tak l koju je djete samo pravilo, jedva je imala toliko vode da joj noge budu u njoj,previše hrane i izmeta je svuda plivalo...
ovo vam sve pisem da bi mi mozda znali na racun podataka savjetovati sto da radim,naime kornjacica je 3-4 dana hlapljivo jela davala sam joj piletinu i ribu od povrca nisam nista, a sad vec treci dan nece nista da jede,pomalo ju zanosi u koso kad pliva nekada vise,nekada manje,a nekada uopce,
kad joj skroz blizu pridjem kao da stenje (neznam kako bi taj zvuk opisala kao sitno pucketanje) tiho i ne konstantno, ponekad dok stoji mirno na mjestu pravi kretnje tijela kao da stuca takodje ne uvijek i sto mi je njgorije od svega nece nista jesti ni milom ni silom samo stoji na kamenu i grije se pod sijalicom, glavicu drzi uspravno,tu i tamo zapliva i oci su joj uredu,zapravo nema vanjske vidljive povrede

nekada davno u djetinjstvu sam imala i ja jednu pa otprilike sam znala sto joj treba, otisla sam u shop kupila vitamine, narucila sam pripadajucu lampu za kornjace a stari akvarij koji dugo nije bio u upotrebi je otisao na popravljanje
grijac sam joj vec stavila i obicnu zarulju da ju grije, ali nisam se sjetila po noci kad je grijanje slabije da joj pokrijem tu kutiju s necim
jesam li ju ja razboljela zar je moguce da ju razbolim u par dana sto je kod mene? znate li mi reci što bi joj moglo biti,kako da joj pomognem imali uopce sanse pomoci joj?
sad nemam druge nego cekati da mi narucene potrepstine dodju nisam racunala na udomljavanje pa ni nemam nista pripremljeno za nju
sad me hvata panika,kako da ju prisilim jesti bojim se da nakon svega ne ugine jadna od gladi

hvala na odgovorima

Pisano: 23.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dobro vece zelim svima
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla!

Za pocetak moram reci da je jako lijepo sto si spasila kornjacu.
Po opisanom (plivanje u koso, ispustanje zvukova) kornjaca nazalost ima upalu pluca. S obzirom da je bila u losim uvjetima vjerovatno je vec bila bolesna kad si je uzela, samo jos nije pokazivala simptome. Postoji mogucnost da je hladniji zrak od vode uzrokovao pogorsanje. Temperatura zraka u akvariju bi uvijek trebala biti malo visa od temperature vode. Po danu stavi dovoljno jaku zarulju da postignes to, a preko noci poklopi akvarij (ostavi rupe za zrak/ventilaciju).

Koliko je kornjaca velika? Velike kornjace se u slucaju upale pluca vode veterinaru na injekcije antibiotika, ali s malima je teze. Kornjaca nece uginuti od gladi, moze jedino uginuti ako bolest napreduje.

Pisano: 25.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dobro vece zelim svima
#3
Početni član
Početni član


See User information
evo ovako kornjacica nije velika ima oko 6 cm promjer oklopa,pitala sam koliko je stara djete mi je reklo da ima do 2 god(prodavaci su ga uvjerili kad su kupovali da je 1godinu) ali mislim da je to nemoguce prije bi bilo da ima par mjeseci eventualno godinu,mozda se varam ali..

posljednje dvije veceri ju pokrivam cak i po danu je ostavim pokrivenu da joj bude sto toplije samo dijelom tako da ima ventilaciju za zrak,
e sad od grijaca voda dosta isparava i cjedi se po staklu jel je pokrivena, nije mi to trenutno estetski problem vazno da njoj odgovara pa neznam smeta li njoj ta vlaga/sparina koja se stvara od isparavanja?
juce sam ju svako malo promatrala da vidim ponasanje, stalno je na kamenu pod zaruljom prije nije imala svjetlo pa mi izgleda kao da je "otkrila ameriku" pa sad uziva, ne djeluje mi klonuto i kad joj se priblizim prati me pogledom neznam jel to vazno ali zakljucujem po tome da je skoncentrirana prati stvari koje se desavaju oko nje, ali ne silazi s tog kamena i da imam osjecaj da stenje samo kad joj pridjem kao da se uplasi

sama sam ju vracala u vodu da vidim kako pliva i cini mi se da je manje u koso iako je jos malo zanosi nekad vise nekad ne, jedanputa sam ju samo vidjela da je jako zijevnula, nema nikakvih iscjedaka,povracanja..samo jednostavno nece jesti, pokusala sam joj kapnuti vitamine direktno u usta ali nema sanse da ih otvori pa sam odustala da ju ne maltretiram
dali je moguce da se je prejela pa da ju muci stomak.. davala sam joj da jede koliko hoce 3 puta na dan, bilo mi ju je zao jel je prije jela samo racice pa sam joj dala da se malo oporavi

spominjes mi veterinara, to bi bilo idealno ali bojim se nemoguce za naci nekoga tko bi me primio s kornjacicom
imas li kakav prijedlog kako bi joj i sama mogla pomoci,neki lijekovi? da se nebi stanje pogorsalo,ako ne uspjem naci nekog strucnog
mislis li da bi joj samo to grijanje sad moglo pomoci da se oporavi i sto mi predlazes da joj još od opreme nabavim

oprosti bas sam te izbombardirala s pitanjima

Pisano: 25.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dobro vece zelim svima
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Para je opasna i upravo uzrokuje upalu pluća.....neutraliziraj paru....Kornjaća starosti preko 2 godine se hrani svaki drugi dan,...nije dobro da se kornjaća prejeda...upala pluća traje dugo kod mene je bolovala mijesec i pol.....Pozdrav

Pisano: 25.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dobro vece zelim svima
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kad se kornjaca drzi u nepravilnim uvjetima zakrzlja, sasvim je moguce da ima 2 godine.

Ne bi trebalo biti puno kondenzacije preko dana uz visoku temperaturu zraka. Bilo bi dobro kada bi izmjerila temperaturu vode i zraka.

Nije dobar znak da je kornjaca stalno na kopnu. Tesko je na daljinu sa sigurnoscu reci sto je, samo mogu predpostavljati na temelju onoga sto mi kazes. Ako npr. cujes da kornjaca ispuhne zrak prilikom uvlacenja glave u oklop kada se prepadne to je sasvim normalno, ali ako kornjaca ispusta piskutave zvukove dok dise to nije normalno. Kornjaci nikad nemoj davati meso (i ostalu proteinsku hranu) u izobilju jer instinktivno maksimalno iskoriste svaku priliku za hranjenje. I u prirodi ce se kornjaca koji puta prezderati, ali onda nece imati prilike jesti par dana ili sl. U zatocenistvu ti moras paziti na kolicinu.

Sada ti ne preostaje nista drugo osim promatrati situaciju i pravilno odrzavati temperaturu. Nastoj sto manje uznemiravati kornjacu. Ako se stanje pogorsa moras brzo reagirati. U slucaju da se radi o zavrsnom stadiju upale pluca injekcije antibiotika jedino mogu pomoci kornjaci. Problem je u tome sto je kornjaca pre mala za injekcije, tesko je dozirati pa je to zadnja mogucnost (uz uvjet da imas veta koji zna sto radi).

Od opreme ti treba grijac, lampa za grijanje, UVA-UVB lampa (neonka) i filter.

Javljaj i dalje kakva je situacija, nadam se da ce se kornjaca oporaviti.

Pisano: 25.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dobro vece zelim svima
#6
Početni član
Početni član


See User information
hvala vam na savjetima uciniti cu kako ste mi rekli pa cemo vidjeti svakako vam javim kroz par dana stanje a kako poglavnik kaze da je bolovala mjesec i pol moram se oboruzati strpljenjem a pokusati cu se raspitati po veterinarskim stanicama bili me tko primio ako bi se nedaj boze pogorsalo
izmjeriti cu temperaturu vode i zraka pa vam javim
pozdrav

Pisano: 26.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dobro vece zelim svima
#7
Početni član
Početni član


See User information
da se javim kako sam i obecala
vise nije stalno na kamenu iako se vise sunca nego sto ide u vodu, vise je nisam vidjela da pliva u koso i ne zijeva pri uzimanju zraka, samo ponekad pocne jako napirivati vrat kao da pokusava nesto progutati
i dalje ne jede, evo vec 7-8 dana , svaki dan ju ponudim necim ako nece vise taj dan ne nudim
neznam dali ovo mogu nazvati poboljsanjem no eto trenutno je tako

Pisano: 01.03.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum