NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Voda za kornjace
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima! Evo novi sam na ovom forumu pa cu zapoceti odmah sa jednim pitanjem! Prije neki dan dobio sam na poklon dvije male kornjacice (nemam pojma koja su vrsta) i citajuci na ovom forumu saznao vise manje sta im treba! Dao sam se na posao i kupio im grijac,dao staklaru da mi izreze staklo za akvarij (Š100xV40xD40 Š-širina,V-visina,D.dubina),kupio lampe...
E sad bih vas pitao,posto dolazim iz istre i tu je voda puna kamenca dali ja njima mogu stavljati vodu iz šterne koja se puni s oklnih krovova,tj voda je kisnica! Gdje na forumu mogu postavit sliku svojih malih zvijeri pa da mi netko kaze o kojoj se vrsti radi? Unaprijed hvala na odgovorima!

Pisano: 08.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Voda za kornjace
#2
Početni član
Početni član


See User information
Mislim da sliku mozes postaviti u ovoj temi.... ;)
Za vodu sam sigurna da ne sme direktno sa cesme da se stavi u akvarijum......zbog kamenca....
A destilovana voda se moze kupiti u pet shopu...Koliko sam obavestena....;)
Ili stavis da voda odstoji jedno 24h da bi se kamenac izgubio...i tek onda stavis kornjacama...
A to za kisnicu,ne bih znala... ;)

Pisano: 08.10.2008
Turtle power!
Turtles in a half-shell
Splinter taught them to be ninja teens
Leonardo leads, Donatello does machines
Raphael is cool but rude
Michaelangelo is a party dude
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Voda za kornjace
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao!
Kao prvo ne bi ti savjetovao da sam lijepis akvarij ako nemas iskustva...100l vode po dnevnom boravku je grozan pocetak hobija.
Mozes koristiti kisnicu ako si siguran da ne sadrzi stetne spojeve. Slike mozes postaviti ovdje ili u galeriji.

Vodovodna voda se isto moze koristiti, samo onda moras u nju stavljati akvaristicko sredstvo za pripremu vode zbog klora/kloramina i teskih metala.
Vodovodna voda se isto moze ostaviti da odstoji u sirokoj plitkoj posudi 24 sata da iz nje ishlapi klor, a ne kamenac.
Destiliranu vodu nije dobro niti potrebno koristiti.

Pisano: 09.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Voda za kornjace
#4
Početni član
Početni član


See User information
Evo akvarij je spreman ,istestiran i napunjen s vodom!
Ne curi nigdje i dosta je cvrst!
Napunio sam ga s cca 12 cm vode stavio grijac i zagrijao vodu! Napravio sam improvizirano kopno i jutros preselio male zvijeri unutra!
Jedino neznam koliko im vode treba stavit jer su male male jos, cini mi se kao da se muce da dodju do zraka! Na kopno bas i ne vole ici,valda dok ne skuze da je to to!
Imam jos jedno pitanje! Koliko dugo treba svijetliti UV lampa a koliko ona lampa sta ih grije! Dal cijeli dan ili samo odredjeno vrijeme!Dali lampe mogu bit upaljene istodobno obje ili se treba kombinirati!
Evo link na sliku pa ako netko zna neka mi kaze koja je to vrsta!
http://img95.imageshack.us/my.php?image=10102008370dd8.jpg

Pisano: 10.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Voda za kornjace
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Koliko dugo se akvarij susio? Kolika je debljina stakla? Ako je akvarij napravljen od 6mm stakla trebao bi se susiti barem 6 dana, ako je od 8mm 8 dana itd. U fugama silikona ti ne smiju biti zracni mjehuri jer ce se oni od pritiska siriti i akvarij bi mogao popustiti.

Kornjacama slobodno mozes staviti i dublju vodu (20-25 cm), nece im biti previse (ali tek kad budes siguran da je akvarij ok). Samo onda moras napraviti novo kopno.
Kornjacama treba vremena da se priviknu na novu okolinu. Prvo ce izlaziti na kopno kad nikog nece biti u prostoriji, a kasnije ce se priviknuti na ljude. Da bi kornjace uopce htjele izlaziti van temperatura kopna mora biti nekoliko stupnjeva toplija od temp. vode.
Trajanje osvjetljenja ovisi o dobu godine. Po zimi rasvjeta moze goriti 8-10 sati dnevno, a po ljeti i do 13 sati dnevno. Tijekom godine je pozeljno postepeno izmjenjivati trajanje osvjetljenja kako bi simulirali godisnja doba.
Kako bi kornjace imale svoj ritam neovisno o tebi za dnevno paljenje i gasenje svjetla najbolje je koristiti timer.
UV lampa mora sadrziti UVA i UVB spektar. Lampa za grijanje i reptil lampa moraju goriti zajedno da bi se kornjace mogle suncati, s time da lampu za grijanje mozes ugasiti par sati prije gasenja glavne rasvjete.
Vrsta je Trachemys scripta scripta, zutouha kornjaca.

Pisano: 10.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Voda za kornjace
#6
Početni član
Početni član


See User information
Staklo je 8 mm i ljepljeno je sa SIKA silikonom tj brtvilo i ljepilo! Nema stetnih stvari u silikonu, pustio sam ga 24 sata da se stisne pa nasuo vodu u akvarij! Napunio sam punoga al sam ga obljepio sa dack tepe za svaki slucaj! Stajao je sa tom trakom jedan dan tj 24 sata nakon cega sam traku skinuo te je jos dva dana bio bez trake! Nije pustao nigdje a izdrzao je i pun vode,jos sam ga pokusavao i rucno navlacit da vidim dal ce popustit i sve je bilo ok tako da sam odlucio ga prebacit u kucu! Sad je ostao polklopac za napravit i onda uredjenje akvarija! Zanima me od cega se sve moze napravit kopno! Dal se di moze vidit slike akvarija pa da pokupim kakvu ideju!

Pisano: 10.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Voda za kornjace
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Trebao si se prije bolje raspitati o nacinu ljepljenja i samoj konstrukciji akvarija jer si napravio tocno one greske koje se u praksi izbjegavaju. Akvarij se mora pustiti da se dobro posusi, sve do unutrasnjosti fuga jer se u protivnom mogu unutra pojaviti mjehurici. Pri ljepljenju se koriste posebni visoko elasticni silikoni namjenjeni za akvaristiku. Za ove dimenzije i namjenu ti je bilo sasvim dovoljno staklo od 6 mm.
S obzirom da ne planiras puniti akvarij do vrha u njemu nece djelovati jake sile pa mozda sve dobro zavrsi. Pozorno prati stanje akvarija. Ubuduce se dobro raspitaj jer brzopletost i nestrpljivost ce ce te skupo kostati i zadavati ti glavobolje u ovom hobiju.

Postoji mnogo mogucnosti kako napraviti poklopac, savjetujem ti da posjetis akvarij.net/forum i u rubrici "Uradi sam" pokupis par ideja. Vazno je da poklopac ima ventilacijske otvore jer inace kornjace mogu imati problema sa disnim putevima radi previse vlage. Isto imaj na umu da ces morati postaviti reflektoricu za grijanje u taj poklopac pa predvidi mjesto.

Naslagano kamenje ili komad drva ti mogu posluziti kao kopno. Ako zelis mozes napraviti i kopno od stakla ili pleksiglasa. Za ideje pogledaj galeriju ove stranice i progooglaj pojam turtle tank.

Pisano: 11.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Voda za kornjace
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zaboravio sam jos napomenuti da ispod akvarija moras staviti plocu stiropora da dno ne bi puklo.

Pisano: 11.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Voda za kornjace
#9
Početni član
Početni član


See User information
Evo danas sam se poigrao malo sa akvarijem tj sa poklopcem! Ubacio sam 2 neonke jedna obicna i jedna koju sam uzeo u zoo shopu i iznad kopna sam stavio zarulju za grijanje! Zanima me koliko blizu ili daleko mora bit ta zarulja od kornjaca da se ne sprze! Lampa je od 50 w a sad je udaljena ca 15 cm od kopna!
Ubacio bi u poklopac i neke LED diodice za vecernje osvijetljenje,dali im to smeta? Nebi bila bas pre jaka svijetlost!
I jos jedna stvar ,imam neki filter Atman At-f304 koji radi ok dok mu ne stavim one neke nastavke,sa nastavcima pocne zujat,dal to tako mora biti ili??

Pisano: 13.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Voda za kornjace
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da li si u pet shopu kupio akvaristicku neonku ili reptil neonku?
Temperatura kopna mora biti par stupnjeva visa od temperature vode. Po mom iskustvu 50W je na samo 15 cm previse. Uzmi termometar, stavi ga kopno i ostavi pola sata pa ocitaj temperaturu. Ako je pre toplo odmakni zarulju od kopna ili stavi slabiju zarulju. Za tocniju regulaciju mozes koristiti potenciometar.
Nije potrebno kornjacama raditi moonlight rasvjetu. Iz estetskih razloga mozes, ali to ne bi trebalo goriti cijelu noc da kornjace imaju mir.
Pretpostavljam da su ti nastavci nekakvi zracni difuzori za ribe. Nema potrebe da to koristis.

Pisano: 14.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum