NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Bolest zutouhe kornjace
#1
Početni član
Početni član


See User information
Postovani, moja zutouha kornjaca vec par dana odbija hranu, dise na usta, i povremeno ispusta piskutave zvuke. Velicine je oko 6 cm, a kod mene je 4 meseca. Cuvam je u akvarijumu, zajedno sa crvenouhom kornjacom, sa grejacem, na temperaturi oko 25 stepeni, sa dobrom filtracijom vode. Mozete li mi reci nesto vise o dijagnozi i lecenju ovakvih simptoma? S obzirom na simptome pretpostavljam da je respiratorna infekcija u pitanju. Hvala unapred

Pisano: 30.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Bolest zutouhe kornjace
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dali kornjače imaju mjesto za sunčanje?
Koje je veličine akvarij?

Pisano: 30.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Bolest zutouhe kornjace
#3
Početni član
Početni član


See User information
50x30x30 cm, imaju mesto gde mogu da budu na suvom, a od lampi imam samo obicnu neonku koja je ispod krova kojim je pokriven akvarijum. Planiram da nabavim i uv lampu. Potreban mi je savet, jer moram brzo da reagujem.


Pisano: 31.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Bolest zutouhe kornjace
#4
Početni član
Početni član


See User information
Veterinar mi je preporucio oksitetraciklin, od koga se pravi rastvor u kome boravi kornjaca.

Pisano: 02.08.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Bolest zutouhe kornjace
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako se radi o upali pluca, a po opisanom postoji mogucnost da je, kornjaci jednino mogu pomoci injekcije antibiotika. Kupanje u antibiotiku je nazalost beskorisno.

Prvo i osnovno sto trebas napraviti je utopliti kornjacu. Za pocetak digni temperaturu vode na 28-29 stupnjeva, i jos vaznije digni temperaturu kopna i zraka na 30-35 stupnjeva. Nedostatak lampe za grijanje kopna je potencijalni krivac zasto se tvoja kornjaca razbolila. Zrak u akvariju uvijek mora biti topliji od vode, ako si imala neonku koja slabo grije i drzala akvarij u klimatiziranoj prostoriji to moze biti krivac.
Također, ako se radi o akvarijkom poklopcu koji nema nikakve otvore za ventilaciju moguce je da je kornjaca razvila probleme zbog pre vlaznog i pre ustajalog zraka kojeg je udisala.
Ako si kornjacu vadila van akvarija i bila je izlozena propuhu to je isto jedan potencijalni uzrok.
Iznad kopna trebas instalirati lampu za grijanje kopna, obicnu reflektoricu / spot lampu. Ako na poklopcu nemas nikakve otvore za instalaciju takve lampe makni cijeli poklopac malo u stranu da napravis dovoljno velik otvor za tu lampu (usput imas i otvor za ventilaiju):

Smanjena slika

Ako tvoj veterinar nema nikakvog iskustva u ljecenju gmazova preporucam da se obratis ovom veterinaru za besplatan savjet, mozda ce biti voljan reci tvom veterinaru kako pomoci tvojoj zivotinji: LINK

Pisano: 03.08.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Bolest zutouhe kornjace
#6
Početni član
Početni član


See User information
Hvala na savetu. Temperatura vode je 28 stepeni, a krov ima otvore za ventilaciju. Jedino mi nedostaje lampa za grejanje.
Pricala sam sa drugim veterinarom koji nije pristao da kornjaci daje injekcije antibiotika jer je jos mala, ali mi je zato preporucio Enrocin kapi od kojih sam napravila rastvor odgovarajuce koncentracije i pocela da ih kornjaci dajem oralnim putem. 2x dnevno po 1-2 kapi.
Za sada je vidno bolje, normalno dise, jede, vise ne pliva u stranu. Jedino je malo mirnija nego uobicajeno. Planiram da jos par dana nastavim sa terapijom.:)
Imam jos jedno pitanje, da li se moze kupiti lampa koja ce ujedno sluziti i za grejanje kopna i zraciti UV zrake? Koja je cena na trzistu, otprilike?

Pisano: 04.08.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Bolest zutouhe kornjace
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Poanta je da ti zrak bude topliji od vode, ako je obratno pogodujes razvoju respiratorne infekcije.
Injekcije antibiotika se mogu davati i skroz malim kornjacama inzulinskom injekcijom, samo treba imati dostupne antibiotike malih koncentracija. Najmanja moja zivotinja koja je primala injekcije je imala samo 8 grama. Davanje antibiotika oralnim putem nije bas ucinkovito jer ne znas koju je kornjaca kolicinu zaista progutala. Ali ako djeluje svakako nastavi.

Na trzistu postoje lampe koje daju UVA+UVB+toplinu u jednome, to su specijalizirane lampe na zivine pare i metalhalidne lampe za gmazove. To je skuplji i kvalitetniji oblik rasvjete koji mozes pruziti svojim kornjacama, međutim te lampe isijavaju ogromnu kolicinu topline i ne mozes ih instalirati na 50x30x30 cm. Te lampe se moraju instalirati u viseca keramicka grla minimalno 35 cm iznad kopna. Dakle jedino da kompletno izbacis ovaj svoj poklopac s neonkom kojeg imas.
lampe na zivine pare su jeftinije i njih spajas direkno na gradsku mrezu: LINK
Za najkvalitenije metalhalidne lampe treba imati posebnu prigusnicu, zato su i skuplje: LINK

Sve o rasvjeti ima na naslovnici: LINK

Pisano: 05.08.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Bolest zutouhe kornjace
#8
Početni član
Početni član


See User information
Hvala Vam jos jednom. Za sada je ova terapija uspesna, kornjaca se dobro oporavlja.
Ubuduce planiram da im napravim dosta veci akvarijum, i da nabavim UV i spot lampu. Pozdrav

Pisano: 05.08.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum