NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Anonymous
Kornjača teško diše i izgleda kao da će......
#1
Pozdrav svima koji pročitaju..

Ovako, imam kornjaču već 15god i nikad nije bila bolesna..

Hrani se voćem i povrćem.. E sad, ja sam njoj nekidan dala kruha natopljenog vodom i navalila je na to.. Taj dan je također jela i jabuku, koju često jede..

I sad, next morning sam imala šta vidjeti, obavila je najveću “kaka“ nuždu nego ikad prije i to bijele boje.. Ok, ja sam pomislila da je to od te kombinacije koju sam joj taj dan dala, a i to je bio prvi put takvog mix-a prehrane, i naravno, odlučih to više nikad ne ponoviti..

A sad da prijeđem na stvar.. Prekjučer sam joj opet dala kruha sa vodom (inače uvijek jede salatu, paradajz, i slično), što je kao i prošli put jako brzo pojela, i od tada više nije dobro, točnije od jučer.. Cijeli dan je jučer prespavala, ali sam par puta čula teške uzdisaje, odmah sam znala da nešto nije u redu.. dok je danas bio pravi pakao, bila sam uvjerena da će krepati, jer je tako izgledala i još uvijek izgleda.. Nepomična je, teško diše, otvori usta, pa uzdahne, oči otvara, zatvara, a glava drži dolje, kao da je krepala.. A da ni ne napominjem da ništa nije jela, ni pila 2 dana.. Dosta puta danas kad je tako teško disala i otvarala usta, ja sam joj uspjela dati vode, nakon toga sam primjetila da bi bila malo bolje, digla bi glavu i otvorila oči.. Jutros je bila kao da je mrtva.. Sad je u svojoj kutiji i pokrivena je, čujem je kako svako malo tako teško diše, točnije uzdiše, ali u odnosu na jutros bolje izgleda..

Poruka je duža, ali bitno mi je da ste točno upućeni u njeno stanje, da mi precizno odgovorite, jer me jako zanima da li se kornjača može oporavit i kako ili je ovo nažalost njen kraj......

E da, kornjača je muško, primjetila sam da joj također malo viri “znate već što“ a to nikad prije nisaw vidjela.. Pročitala sam na vašem forumu da se početkom lipnja pare, a moja kornjača nema društvo, godinama je na balkonu.. mada ne vjerujem da je to razlog njezinom trenutnom stanju (već kruh), ali valja i taj dio napomenuti..

Unaprijed hvala na odgovoru..

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača teško diše i izgleda kao da će......
#2
Regularni član
Regularni član


See User information
triba pitat iskusnije ali moguće je da je od kruha jer to nije kornjačina prirodna hrana...

Pisano: 15.06.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača teško diše i izgleda kao da će......
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako zadnjih 15 godina kornjacu hranis vocem i povrcem postoji velika mocucnost da si zivotinji ostetila probavne organe jer je to potpuno pogresna prehrana za cancare (ako uopce je cancara?). Jos je apsurdnije kornjaci davati kruh, jer se sada ocito muci sa probavom istog, pogotovo ako su vec organi osteceni. Postoji i opasnost da joj se kruh zalijepio negdje u grlu. Jako je zalosno sto se nisi informirala o pravilnom drzanju kornjace kada vec imas pristup internetu, sada je upitno koliko je teska steta napravljena. Kornjacu bi u svakom slucaju trebala odvesti veterinaru specijaliziranom za gmazove i popraviti joj uvjete drzanja, jer ako ne znas osnove prehrane sumnjam da ista bolje stojis sa pravilnim smjestajem.
Ako se radi o obicnoj cancari (Testudo hermanni) uzetoj iz prirode tu kornjacu ilegalno drzis u zatocenistvu, to je strogo zasticena vrsta. Ispravna stvar koju bi trebala napraviti ako si iz HR je predati ju u AWAP (www.awap.hr) gdje ce dobiti odgovarajucu veterinarsku skrb i biti pravilno smjestena.
Ako ju zelis zadrzati procitaj ovu temu i ispravi greske jer se zivotinja u pogresnim uvjetima muci: LINK

Ako si iz okolice Zg. obrati se ovoj veterinarki za pomoc:

Citiraj:

Maja Lukač, dr.vet.med.
Veterinarski fakultet, Zavod za bolesti peradi s klinikom, Heinzelova 55, Zagreb
Radno vrijeme Ambulante za ptice:
ponedjeljak, srijeda, petak: 09:00-11:00 h
utorak, četvrtak: 16:00-18:00 h
Tel.: 01 2390 410
E mail: maja.lukac@vef.hr

Napomena: prije odlaska u ambulantu telefonom provjeriti u kojim terminima doktorica radi taj tjedan.

Pisano: 15.06.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum