NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Rasvjeta - timer
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Htjela bih kupiti timer za rasvjetu, a posto se nimalo u to ne kuzim, svaki prijedlog i savjet mi je dobrodosao. Zanima me kakav timer kupiti, da li mehanicki ili digitalni? Od koje firme, itd.? Kakva su vasa iskustva s njima? I gdje ih se uopce moze kupiti? Hvala.

Pisano: 08.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Rasvjeta - timer
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nitko ovdje nije podijelio svoja iskustva, pa sam kupila jedan najjeftiniji timer za 20 kn u Baumaxu, pa sad šta bude. Za sad radi točno, a dalje vidjet ćemo. Nije neki novac, pa ajde rekoh da probam :).

Pisano: 12.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Rasvjeta - timer
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Oprosti, zadnjih tjedan dana sam bio u guzvi pa sada odgovaram po prioritetu dok ne nadoknadim sve.
Digitalni timer je u svakom slucaju bolji jer je tocniji, ima vise opcija (npr. mozes isprogramirati postepen prijelaz duzine trajanja osvjetljenja da simuliras prijelaz godisnjih doba) i u slucaju nestanka struje ima bateriju koja pamti vrijeme i program. Mehanicki/analogni timer staje cim nestane struje i onda ga moras ponovo podesavati na tocno vrijeme. Jedina prednost analognih timera je sto su obicno jeftiniji od digitalnih. Ja koristim oba tipa kako na kojem smjestaju.
Sa timerom po 20 kn iz Bauhausa i Baumaxa ni ja ni kolege akvaristi nemamo bas pozitivna iskustva. Na pocetku rade ok, no s vremenom sve vise grijese, gube kontakt i znaju zujati glasnije od filtera.
Od digitalnih timera imam pozitivna iskustava sa timerima iz Bauhausa: LINK po 60-80 kn. Nedavno sam nabavio i dva Commel timera koji se prodaju u Pevecu i Plodinama isto po 60-80 kn: LINK, cine se kvalitetno i za sada sam zadovoljan.
Ali realno gledano ako ti nece ovaj analogni raditi probleme nema razloga da ga mijenjas.

Pisano: 12.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Rasvjeta - timer
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ok za odgovor, nema frke. Mislila sam na ostale članove isto da malo podijele iskustva s timerima. Pročitala sam dosta o njima na susjednom forumu, ali nigdje nisam pročitala neke preporuke koju firmu i to. Za sad ću ostaviti ovaj pa nek radi dokle će raditi. Kažem nije neki novac (20 kn=cca dvije kave, hehe)... Pa kad rikne kupit ću jedan od ovih. Bolje da uzmem neki preporučeni nego da kupujem napamet. Hvala na linkovima :).

Pisano: 12.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Rasvjeta - timer
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa sad paziti na marku timera ti je dosta relativno s obzirom da vecina njih dolazi iz Kine. Jako velik broj tvrtki kupuje timere od kineskih proizvođaca i preprodaje ih pod svojim brandom. Ako bolje gledas naci ces i kod nas nekoliko istih modela koji se prodaju pod drugim brandom.

Pisano: 13.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Rasvjeta - timer
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ma ja sam došla u Baumax i ono... timera ko u priči, ovakvi, onakvi, firma ova, ona, cijene od 20 do 280 kn. Pitala sam prodavača, preporučio je neki za 178 kn, kojeg kao svi u zadnje vrijeme kupuju. Nisam ga uzela, jer mi se to čini puno love za timer, i htjela sam pričekati da vidim kaj ćeš ti reći i preporučiti. Kupila sam taj obični samo iz razloga da kad odem na posao više ne moram svaki dan mami govoriti: idi upaliti ili isključiti kornjači "sunce" (hehe). Ah ta Kina... da i ovaj moj za 20 kn je iz Kine. Držat ću se ja ovih linkova koje si stavio, pa ću kupiti jedan takav kad ovaj jeftinjak rikne.

Pisano: 13.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Rasvjeta - timer
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vjerujem da su i digitalni iz Baumaxa dobri, ali smatram da je za posten digitalni timer koji ce te sluziti duze vrijeme dovoljno izdvojiti do 100 kn.

Pisano: 14.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Rasvjeta - timer
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Tak si i ja nekak mislim

Pisano: 16.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum