NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Dobro ajde sad ovako
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Posto vidim da nema nigde ili ja jednostavno ne mogu da nadjem, resio sam da otvorim novu temu po pitanju biljki ili algi koje bi mogle da se uzgajaju U akvarijumu a da ih kornjace nece pojesti ili unistiti (bar toliko da mogu da rastu ,da se stvori neki eko sistem ) da bi manje puta menjao vodu i da bi njima bio prirodniji osecaj u istom. Ajde Kori cekam te ! :D

Pisano: 20.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Dobro ajde sad ovako
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
U clanku na naslovnici imas ukratko o bilju: LINK (na dnu)
Sa odraslim crvenouhim kornjacama dugorocno mozes zaboraviti na bilo kakvo bilje u akvariju. Vecina odraslih kornjaca voli jesti vodeno bilje, one koje ne vole ga obicno iz dosade iskopavaju i unistavaju. Najvece sanse za opstanak iz mojeg iskustva ima Riccia fluitans, to je plutajuca biljka koja ima takvu građu da joj ne smeta lomljenje. Samo je problem sto za nju treba dosta svjetla i sto ce ti zastopavati usisnu cijev vanjskog filtera, nema garancije da kornjace i za nju nece razviti apetit.
Ako te zanimaju biljke koje ce vuci organske spojeve iz vode i pomagati odrzavanju morati ces ih smjestiti negdje izvan dohvata kornjaca, npr: LINK

Pisano: 20.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Dobro ajde sad ovako
#3
Bolje ne pokusavaj.. jedino neka vrsta mahovine a I to je pod znakom pitanja.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Dobro ajde sad ovako
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pa da , koliko vidim poslusacu s jedne strane Paju a s druge strane i Korija pa cu odratiti ovo sa visecim saksijama sa poluvodenim biljkama.

Pisano: 20.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Dobro ajde sad ovako
#5
A u akvarijumu ce ti za nekih mesec dana poceti alge. Vecina se muci I vodi bitku sa algama, kod mene su one napravile prelep zeleni tepih. Prezadovoljan sam, akvarijum super izgleda :)

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Dobro ajde sad ovako
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Pavle
A u akvarijumu ce ti za nekih mesec dana poceti alge. Vecina se muci I vodi bitku sa algama, kod mene su one napravile prelep zeleni tepih. Prezadovoljan sam, akvarijum super izgleda :)
Mislis alge koje same rastu u akvarijumu ? One su ti napravile tepih u akvarijumu ? UUUUUUUUUU ! A jel si ih ti kontrolisao kako rastu pa si tako dobio efekat tepiha ili su same odradile posao ? :)

Pisano: 20.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Dobro ajde sad ovako
#7
Samonikle :D kada imas dobro cikliran neubiljen akvarijum, bakterije za koje I pravis filter I sve ostalo kao produkt razgradnje amonijaka I ostalih izlucevina ostavljaju u vodi nitrite. Nitriti su inace djubrivo koje se I u poljoprivredi koriste( deda mi je doktorirao na tu temu pa znam). Kada nemas biljke, koje ne opstaju kod vlasnika kornjaca to djubrivo I svetlo naravno podsticu rast algi u velikom broju..kad bi ak bio pun biljaka hrana bi se trosila samim tim bi algi bilo manje. Alge rastu iskljucivo u zdravim akvarijumima, kada je voda hemiski cista. Inace ne bi rasle. To je I jedan od pokazatelja da je akvarijum zdrav. Ima ih vise vrsta pa znaju da budu jako ruzne ljigave itd al meni se zalokilo da budu boje trave. A kao tepih ispadnu zato sto se nahvataju po kamenju a sa stakla ih skines ziletom, tako da mora malo I truda da se ulozi al izgleda fantasticno. Bar nesto od biljnog sveta da imam.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Dobro ajde sad ovako
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Do jaja carski ti je to ispalo ....

Pisano: 20.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Dobro ajde sad ovako
#9
Ispasce I tebi samo ha dobro cikliraj

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Dobro ajde sad ovako
#10
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ocu ,evo tek sad sam u stvari skontao kako se ciklira i koliko vremena u stvari treba za tako nesto.

Pisano: 20.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum