NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






pretjerano zijevanje
#1
Početni član
Početni član


See User information
kornjaca mi pretjerano zijeva mislim da bi mogla bit upala pluca sta da radim?

Pisano: 15.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: pretjerano zijevanje
#2
Zdravo, moja kornjaca je imala slican problem pre nekoliko godina( problem sa respiratornom infekcijom) pa evo par saveta sta da uradis.. Dobro bi bilo kad bi dao informacije o smestaju..litraza akvarijuma, rasveti, ishrani, grejacu koji imas.. da li tvoja kornjaca pliva ukoso? Da li pri tom zevanju ispusta piskave zvuke i kao da se bori za vazduh?Da li su joj nozdrve ciste ili izlazi sluz..za prvu pomoc bi trebao da je utoplis.. voda na trideset a kopno na trideset I pet stepeni I da pratis stanje..

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pretjerano zijevanje
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosli na forum!

Slazem se, za pocetak moramo znati u kakvim se uopce uvjetima kornjaca nalazi jer kornjacu uopce nije moguce lijeciti ako nemas pravilne uvjete.

Na gornja pitanja bi jos dodao:
Da li kornjaca provodi puno vremena na kopnu?
Da li normalno prihvaca hranu ili je odbija?
Da li je bila izlozena propuhu?
Da li imas poklopac na akvariju?

Napisi nam od kuda se javljas kako bi te eventualno mogli uputiti veterinaru za kornjace u tvojoj blizini.

Pisano: 17.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pretjerano zijevanje
#4
Početni član
Početni član


See User information
Cao,
i meni treba pomoc po ovom pitanju, moj Dusko je pre nekoliko dana poceo da puno vremena provodi na kopnu i non stop se sunca, ima dve lampe, jednu obicnu koja greje i jednu UVB 20 sa 5%. Temperatura vode mu je 26 , i ima grejac. Takodje kada je na svom ostrvcetu poceo po malo da zeva, inace normalno jede , ali je postao lenj. Ako mu hranu ne dam bas ispred njega i ne pomuci se da je pronadje.
hvala svima unapred.

Pisano: 16.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pretjerano zijevanje
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Malo je neobicno da se kornjaca razboli u pravilnim uvjetima, da li imas svu potrebnu opremu cijelo vrijeme ili si je tek nedavno nabavila? Kolika ti je konkretno temperatura kopna? Da li na akvariju imas poklopac i da li se slucajno akvarij nalazi na propuhu, blizu prozora koji je cesto otvoren itd.? Vazno je da otkrijemo sto je tocno uzrokovalo problem.

Da li vecinu vremena drzi oci otvorene ili preferira zmiriti?
Da li moze plivati i roniti normalno ili pliva u stranu ili stalno pluta na povrsini vode?
Da li otvara usta kao da zeli uhvatiti zrak kada je na suhom?
Ispusta li piskutave zvukove kada je na suhom?
Da li joj izlazi bijela sluz na usta kada je na suhom?

Sada je vazno da preventivno utoplis kornjacu. Prvo i osnovno treba podici temperaturu zraka i kopna na 35 stupnjeva. Tek nakon toga mozes povisiti temperaturu vode na 28-29 stupnjeva (zrak koji kornjaca udise mora biti topliji od vode). Kada po noci ugasis rasvjetu pokrij akvarij necime da drzi toplinu ako nemas poklopac.

U svakom slucaju ti preporucam da ju odvedes kod veterinara koji lijece kornjace s obzirom da ih u tvom gradu ima nekoliko:
1.dr. Popovic na Veterinarskom fakultetu
2.Veterinarska stanica www.alesvet.com
3.Dezurni veterinar: LINK

Pisano: 16.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pretjerano zijevanje
#6
Početni član
Početni član


See User information
Cao svima,
upravo sam sa Duskom dosla od veterinara, obzirom da postoje simptomi pneumonije uzet je bris oko usta , i nosa , i cekamo rezultat kako bi se odredio tacan antibiotik koji ce morati da prima injekciono. Za sada sam povecala temperaturu vode na 28, prekrila akvarijum i AD kapi svaki dan . Do sada sam mu davala kapi na tri dana . Takodje treba da uzima i vitamine u prahu koje uvaljam u hranu , i to svaki dan.
Problem se ocigledno vuce od ranije jer do kraja avgusta dok ovde nisam sve procitala i brzinom otisla da pribavim i lampu i novi akvarijum i filter i grejac toga nije bilo. Preko dana terasa i sunce a uvece kuca.
Sada su svi potrebni uslovi tu, imam aqvaball filter, grejac , lampu UVB 20 sa 5%, akvarijum od 30 l , sa oko 17 litara vode u njemu.
Sada cekam nalaz brisa i nadam se da ce sve biti ok.
Hvala puno svima na svemu sto su ovde napisali , verujte mi spasava puno zivotinja.
POzdrav

Pisano: 17.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pretjerano zijevanje
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sasvim je moguce da se bolest vuce od prije, jer gmazovi jako dobro skrivaju simptome i tek se u kasnijim stadijima bolesti lakse primijeti da nesto nije u redu. Jos ako si kornjacu drzala vani sigurno je koji dan bio hladniji pa je to pridonijelo sadasnjem stanju. Ubuduce sto manje diraj i uznemiravaj kornjacu, jer svakodnevno seljenje terasa-kuca je za nju bilo jako stresno. Ako zelis kornjace ubuduce po ljeti drzati vani trebala bi napraviti posten vanjski smjestaj u kojem ce moci provesti cijelo ljeto.
Nadam se da ce kornjaca biti dobro, javljaj nam kako napreduje lijecenje, sretno!

Pisano: 19.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pretjerano zijevanje
#8
Početni član
Početni član


See User information
Cao, evo ponovo Dusko i ja, pa dobili smo rezultat brisa, i u njemu se pokazala bakterija Klebsiella sp. i ovo su rezultati rezistentnosti: ANTIBIOGRAM :
Amoksiklav S
Tetraciklin R
Gentamicin I
Cefaleksin I
Enrofloksacin R
Trimethoprim-sulfo R
Doksiciklin R
Ceftriakson S
S-osetljiv, I-slabo osetljiv, R- neosetljiv
Komentar:
Napomena: Izveštaj se izdaje u elektronskoj formi i validan je bez pečata i potpisa.
crvenouha
Kako kaze doktorka , Amoksiklav ne sme da primi, pa je njena preporuka bila da krene sa terapijom Gentamicinom.
Tako je i uradjeno, doktorka je napravila gotovo homeopatski rastvor , obzirom na Duskovu gramazu.Manje od 50 grama. 1:200.0.08 ml . Primio je jednu crticu na spricu za insulin.
Primice tri injekcije na skaka 72 sata, a sve to zato sto im je metabolizam spor. Juce je dobio drugu bocu, ima jos jednu.
Meni izgleda bolje, vise ne zeva , ne bori se za vazduh, malo je zivahniji. Dajem mu takodje svaki dan ad kapi, i kao i pre vodu sam povecala na 28. Ne znam kako i kada da kasnije spustim temperaturu vode?
To je za sada . Javljam se kad prodje i treca terapija.
POzdrav

Pisano: 27.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pretjerano zijevanje
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Drago mi je da je kornjaca bolje! U koju si ambulantu na kraju vodila kornjacu?
Sto se tice temperature vode slobodno mozes ostaviti povisenu temperaturu sljedecih tjedan-dva nakon kure antibiotika za svaki slucaj.

Pisano: 29.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum