NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Pomoć
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima. Pre par dana sam kupio crvenouhu kornjacicu, malu i dosta sam se informisao na internetu o uslovima koji su joj potrebni. E sad, kada sam je kupovao, prodavacica mi je dala samo plasticni terarijum i hranu koja se navodno sastoji od larvi komaraca i tako nečeg. Meni je to delovalo nekako socijalno pa sam joj sutra kupio dosta veći, pravi akvarijum i 2 vrste neke hrane, valjda račića i tako toga i UV lampu.

E sad moje pitanje je: Od kada sam je kupio, stalno se zabija u ćoškove i ispod nekog bilja plastičnog što sam joj kupio i ne pomera se satima. Takodje kupio sam joj ostrvo iznad kog sam postavio UV lampu ali NIJEDNOM je nisam video da se popela da se osuši i osunča malo od kada sam je doneo. Ja sam probao 1-2 puta da je stavim, al posle 10 sekundi samo sklizne natrag u vodu. Dal je to sve normalno ili šta?

Takodje što se hrane tiče, nigde ne piše količina koju bih trebao da joj dam? Svuda piše hraniti je jednom ili 2x dnevno, ali kako da znam koliko da joj dam?

Pisano: 08.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć
#2
Moderator
Moderator


See User information
Dobrodošao na forum,
kao prvo nisi napisao odakle si , ubaci to u nick piše u pravilima o registraciji.
Kornjača je pod velikim stresom zbog promjene okoline i selidbe. Trebat će nekoliko dana da se privikne na novi smještaj. Dugo vremena će se skrivati, ali to je normalno, samo ju nemoj vaditi po rukama.
Inaće kornjača je mesojed. Pileće meso, iznutrice, tipa srce i jetrica/džigerica, možda junetina , ali sve u sitnim komadićima i sirovo, slatkovodna riba, crvi fobasi ili brašnjari, i to ovako: dok je mala svaki dan , dok se ne nauči jesti i dva puta dnevno, a kasnije jednom dnevno, sa godinu dana svaki drugi dan i tako....
Povrće i bilje će doći kasnije na red.
Granule mogu uz meso, ali račići nisu hrana, samo povlastica koju ne treba davati prečesto, jer su masni.
Dobro si postupio što si maknuo plastičnu kadicu i kupio stakleni akvarij, ali računaj da ne znaš šta si kupio mužjaka i ženku i da će ti s godinu dana trebati smještaj od bar 120 l po kornjači a kasnije i veći.
Na ovome forumu imaš u postovima i člancima sve o prehrani , držanju, bolestima itd, a pod uradi sam naš glavni administrator Kori objasnio je kako napraviti adekvatan smještaj za kornjaču. Samo primjera radi, ja imam ženku dužine oklopa oko 25 cm i skoro pa 3 kg. i to crvenouhu kornjaču. Sretno ti bilo, pitaj što te zanima u temi koja te zanima.

Pisano: 09.02.2013
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mala nadopuna... Uv lampa ti se kombinira s spot lampom za grijanje kopna. Tako da ti temperatura kopna bude cca 35 stupnjeva.

Pisano: 09.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Za pocetak procitaj sljedece clanke, unutra su osnovne informacije koje trebas znati o svom novom ljubimcu:

Crvenouha, zutouha i trostova kornjaca

Smjestaj za vodene kornjace

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Pisano: 10.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Pomoć
#5
Uglavnom ostaje nejasno koja je kolicina hrane u pitanju, samo koliko cesto. Ja sam citao ranije da se kornjacina glava uzima za parametar i da obrok tj komad mesa koji dajes kornjaci treba da bude velicine glave. Najcesce se moze naci savet ,,onoliko hrane koliko kornjaca moze da pojede za 2 minuta" koji mislim da je pogresan. Temperament kornjace se razlikuje, tako da imamo kornjace koje ujedaju vlasnika, i kornjace koje su toliko plasljive da nece da jedu dok je vlasnik tu. U tom slucaju bi znacilo da ako na primer imamo 2 kornjace u akvarijumu, od toga smo uzeli jednu mirnu i jednu agresivnu, jedna raste i uzima duplo vecu kolicinu hrane od ove druge.
Kornjacu bi trebalo hraniti srazmerno uzrastu i velicini a ne srazmerno agresivnosti. Moja npr pojede za 30 sekundi svu hranu koju joj namenim, po tom pravilu vezanom za glavu. I pokazalo se dobro, kornjaca raste pravilno, ne ljusti se cesto i ne deformise joj se oklop sto je slucaj kada je previse proteina zastupljeno u ishrani.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć
#6
Početni član
Početni član


See User information
Хвала свима на саветима, из Београда сам, пошто видим да нисам написао одакле сам.

Прошло је ево скоро месец дана од када имам корњачу и прочитао сам наравно пре набављања све чланке везане за црвеноухе. Корњача се супер понаша, није плашљива када је храним, плива, није апатична...

Елем, набавио сам јој поприлично простран акваријум, грејач, острво и лампу која има два светла, једно УВ, једно обично чини ми се.

Е сада, постоји ипак један проблем. То острво које сам јој купио има у себи једну шупљину, да кажемо као пећиница нека мала у коју корњача може да се увуче. И увлачи се поготово ноћу и проводи доста времена ту..Јел то неки проблем или...? Оно што ме највише забрињава је што СКОРО никада не излази на острво. Изашла је можда једном или двапут за све ово време да сам је ја видео, и то на кратко. Када је ја ставим, буде десетак секунди и побегне у воду.

Pisano: 06.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Pomoć
#7
Pozdrav,

Koju si UV lampu kupio?
Dali je to kopno novo?

Ako kornjača spava na kopnu,nema veze.U zatočeništvu ima puno takvih slučajeva,moja isto ponekad spava na kopnu...
Ako je to kopno novo,kornjača se možda još nije prilagodila na njega pa joj treba vremena.Drugo je da temperatura kopna možda nije dobra pa se kornjača ne želi sunčati na njemu.Temperatura kopna bi trebala biti 30-35 celzijevih stupnjeva,provjeri.

P.S.-neznam dali će moderatori/administratori preuređivati tvoj post ali bih te zamolio da pišeš na latinici.
Do daljnjeg za ostale članove:Prevoditelj

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć
#8
Početni član
Početni član


See User information
Neka UV lampa, šta ja znam, tipa 10-ak eura sam je platio, tako nešto... Al čini mi se da ne greje nešto specijalno.

Kopno nije novo, imam ga od kada sam i akvarijum kupio, od prvog dana dakle. I da, imam neke kao biljke plasticne, dve, kao ukras, STALNO se zavlaci pod njih i tako bleji. I u ovu pecinu non stop hoce da ide.

Pisano: 07.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum