NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Molim pomoć
#1
Početni član
Početni član


See User information
Najprije pozdrav svima! Dakle, zamolio bi one sa više znanja o kornjačama da mi daju pokoji savjet:

Imam doma jednu crvenouhu kornjaču staru 9 godina (godine brojim od kad je kod mene a došla mi je u ruke promjera oklopa 5 cm). Bila je potpuno zdrava ali se ovu zimu nešto razboljela: Naime kada je u vodi, ponekad zna iz čistog mira dignuti stražnji kraj prema površini a glava joj se spusti prema dolje tako da izgleda kao da želi stražnjim djelom izići iz vode. U tom položaju radi stražnjim nogama kao da želi na obrnutu stranu izaći izvan vode. U tom precesu iz korijena repa sa unutarnje strane tamo gdje bi po mojem znanju trebao biti analni otvor izbaci nešto što mi nalikuje na spolovilo a ona se ta stvar razcijepi kao cvijet i tako ostane dok kornjača još nekoliko trenutaka udara stražnjim nogama prema površini vode i ona se u jednom času sva strese 2 sekunde kao da ju stavim pod struju i nakon toga povuče onu stvar u sebe i opet bude normalna. Dakle ako znate mi pomoći, molim vas pomozite jer neznam što da radim.
Inače normalno jede one gamarus račiče i ponekad joj dajem živu ribu(Švertove) otprilike jedamput na tjedan , živahna je, problem je u tome što je stalno u vodi i sad radim na tome da joj napravim novi akva-terarij u kojim čče moći i izaći i biti u vodi. Od osvjetljenja ima običnu žarulju dok ne napravim novi akva-terarij. Vodu pročiščavaju dva filtera- jedan unutarnji i jedan vanjski a akvarij je dimenzija 55x35x30cm ima jedno drvo unutra. Od kemikalija kad joj čistim akvarij dajem u vodu: Nutrafin turtle clean,sera nitrivec,sera toxivec i nutrafin control waste.

Pisano: 04.07.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim pomoć
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Po tvom opisu kornjaca nije bolesna. To sto straznjicu dize u vis je normalno (kako si opisao). Hrani je malo cesce ribom, ne samo jednom tjedno. Hrani je sa raznoraznom hranom. Govedje srce, gliste itd. Pogledaj u opisu prehrane.
Problem koji kod tebe po tvom opisu vidim, je velicina akvarijuma. To je definitvno mal akvarijum za odraslu kornjacu.
Pored toga moras joj nuditi i kopno gdje se moze citava osusiti.
I naravno rasvjetu joj moras bolju postaviti, ne samo "obicnu" zarulju. Te stvari koje ubacivas u vodu su ti absulutno bezpotrebne. Najbolje sto mozes uraditi za kornjace, kao i ribe je ubaciti "Easy Life". Neznam jel se to ima kupiti u Hr, ali to ti je najbolje sto mozes dobiti za vodu. Sto je najvaznije to ti je bez ikakvih kemikalija. Ali ako nemas toga za kupiti, uzmi "Aqua Safe" to ti je sasvim dovoljno.
Toliko za sad, ako imas pitanja, izvoli.

Pisano: 04.07.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim pomoć
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
mislim da ti je kornjacea premala za 9 god . hrani je vise moja ima 7 mjeseci a tolika je
jel problem u meni ili .....

Pisano: 23.05.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim pomoć
#4
Početni član
Početni član


See User information
molim sve za pomoc,danas je bilo nevrijeme,i prije toga nevremena moja kornacica nela je bila ziva,i ostavila sam je samo,i nakon toga sto sam se vratila,bila je okrenuta na leđa,plutala je i nije se micala,noge su joj bile mlohave a glava spustena u nazad,znaci li to da je mene moja nela zauvjek napustila ili se samo uplašila pa se tako ponasa,recite mi ima li još nade????HVALA!

Pisano: 23.05.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim pomoć
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa da li tvoja nela reagira uopste na tvoje dodire?? Da li si je probala okrenuti??

Pisano: 23.05.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim pomoć
#6
Početni član
Početni član


See User information
mislim da za moju Nelu nema ili bolje receno nije bilo spasa,lezi nepomicno nogice su joj počele siviti sto znaci smrt,a vise ni ne reagira...jucer kada sam je nasla i okrenula reagirala je,ali ne zadugo...
hvala,ali eto nije mogla prezivjeti!

Pisano: 24.05.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim pomoć
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zao mi je! :(

Pisano: 24.05.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum