NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Terarij
#1
Početni član
Početni član


See User information
Poštovanje forumaši :)
imam jedno pitanjce...
imam tri kornjače...(kalifornijske ...tako rekli u Pet shopu :)
1. 7 god-oko 18-19 cm
2. 6 god-oko 15 cm
3. 4 god- oko 12 cm
hranim ih gamarus onim račićima i onim kuglicama kaj se moze kupit za 12 kn....jednom tjedno dobiju neku zelenjavu...i jednom tjedno piletinu bjelo meso...
terarij im je napravljen od mjesta za suncanje i vode dubije 20 cm... velicina terarija 60x40, rasvjeta klasicna zarulja iznat akvarija
mene sad zanima...dal moram kupovat one prociscivace za vodu...grijače...neke posebne vitamine il tak nesto....(mozda ce mi netko rec da sam se kasno javio al bolje sad nego nikad ;)

P.S. vesele su u akvariju iako sam cuo da vole toplu vodu a ne vodu sobne temp.

Lp Seltronic

Pisano: 14.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Terarij
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobrodosao na forum!

Kornjace koje imas su vjerojatno crvenouhe, postavi sliku pa cemo ti znati reci. Kalifornijske kornjace je pogresan i nesmislen nacin, jer u prirodi te kornjace ne obitavaju na zapadnoj obali SAD-a, vec na jugoistocnoj.
Sto se tice prehrane, ne hranis svoje kornjace lose, ali ima mjesta poboljsanju, procitaj sljedeci clanak:

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Akvarij ti je jako malen, pogotovo u odnosu na broj kornjaca koji imas unutra. Za pravilan smjestaj tri odrasle kornjace bi ti trebao akvarij 150 cm duzine, oko 400 litara. Kornjace također mozes drzati u velikoj plasticnoj posudi (kalup vrtna jezerca, kaca za most itd.), to je puno jeftinija solucija od akvarija navedenih dimenzija.
Osnovna oprema za drzanje kornjaca u akvariju je akvarijski grijac, lampa za grijanje kopna (to imas), UVA-UVB rasvjeta za gmazove i filter. O svemu tome bi ti mogao jako dugo pisati, pa ti savjetujem da procitas sljedeci clanak i onda pitas sto ti nije jasno:

Smjestaj za vodene kornjace

Tvoje kornjace mogu zivjeti 30-40 godina ako ces se dobro brinuti za njih, tako da nikad nije pre kasno da im sredis odgovarajuce uvjete! Kornjace i nakon nekoliko godina pogresnih uvjeta i dalje mogu imati lijep i dug zivot

Pisano: 15.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Terarij
#3
Početni član
Početni član


See User information
evo slika mojih ljepotica :)
http://imageshack.us/f/268/slatkicer.jpg/

Pisano: 18.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Terarij
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako mozes postavi sliku cijelog smjestaja. Kornjace izgledaju dobro!

Pisano: 18.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Terarij
#5
Početni član
Početni član


See User information
nadovezao bi se na temu sa par pitanja!imam 2x crvenouhe kornjace obadvije zenke koje su kod mene malo vise od 1,5 god (kupljene kao minijaturna stvorenja koja su sad vec narasla na nekih 10,5 cm u precniku) i trenutno se nalaze u akvarijumu 35x33x65cm tacnije to im je zimski habitat a ljeti provode vrijeme u bazenu!supruga i ja smo im sad napravili suhi dio kopna koji se nalazi na akvarijumu (improvizirano dok se vrijeme ne popravi) tu se nalazi lampa za suncanje koja je savrseno funkcionisala dok je u akvarijumu bilo drvo sto ce reci da su se tada kornjace suncale ali nije bilo prostora za obadvije, a sad kako im je napravljen ovaj novi dio terarija uopste nece da izadju tacnije dodju do pola puta i samo se vrate u vodu sta bi mogao biti razlog??!isto tako me interesuje nasao sam na raznim forumima da ne bih trebao stavljati pjesak u terarij pa da li se to odnosi i na ovaj dio za suncanje!???doduse imam jos puno pitanja i nejasnoca ali polako istrazujem forume pa pokusavam naci odgovore!

Pisano: 15.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Terarij
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: boco
nadovezao bi se na temu sa par pitanja!imam 2x crvenouhe kornjace obadvije zenke koje su kod mene malo vise od 1,5 god (kupljene kao minijaturna stvorenja koja su sad vec narasla na nekih 10,5 cm u precniku) i trenutno se nalaze u akvarijumu 35x33x65cm tacnije to im je zimski habitat a ljeti provode vrijeme u bazenu!supruga i ja smo im sad napravili suhi dio kopna koji se nalazi na akvarijumu (improvizirano dok se vrijeme ne popravi) tu se nalazi lampa za suncanje koja je savrseno funkcionisala dok je u akvarijumu bilo drvo sto ce reci da su se tada kornjace suncale ali nije bilo prostora za obadvije, a sad kako im je napravljen ovaj novi dio terarija uopste nece da izadju tacnije dodju do pola puta i samo se vrate u vodu sta bi mogao biti razlog??!isto tako me interesuje nasao sam na raznim forumima da ne bih trebao stavljati pjesak u terarij pa da li se to odnosi i na ovaj dio za suncanje!???doduse imam jos puno pitanja i nejasnoca ali polako istrazujem forume pa pokusavam naci odgovore!


Pozdrav i dobro dosao na forum!

Bazen je predpostavljam na otvorenom, koliko je tocno velik? Zimski smjesaj je kornjacama sada vec relativno malen, razmislite o vecem ili ih preko zime pocnite stavljati u kontroliranu hibernaciju.
Moguce je da se kornajce jos nisu navikle na promjenu. Dajte im vremena, na novo kopno ce vjerojatno poceti izlaziti kada necete biti u blizini. Moguce je da nesto nije dobro slozeno, da se kornjacama sklize pa se ne mogu penjati ili da im ne odgovara temperatura kopna (trebala bi biti 30-35 stupnjeva).

Imate li jos nesto od opreme (grijac, filter, UVA-UVB lampu)?
Sa cime sve hranite kornjace?

Pijesak ili bilo kakava podloga nisu nuzno potrebni u akvariju, ali za kornjace je svakako prirodnije da imaju podlogu. Pjescano kopno je potrebno samo odraslim zenkama za polaganje jaja, vase kornjace su sada jos pre mlade (cak pre mlade da bi im odredili spol).

Pisano: 17.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Terarij
#7
Početni član
Početni član


See User information
eh znam i ja da je ovaj akvarijum premal za njih dvije al prije iduce zime zbog finansijskih razloga necemo biti u mogucnosti da nabavimo novi pogotovo zato sto to zahtjeva dodatna ulaganja (bolji filter za pocetak) tako da ce do proljeca morat izdrzat ovdje onda sele u bazen koji je napolju a koji ove godine planiramo iskoristit da napravimo vjestacko jezerce al o tom po tom!sto se tice samog akvarijuma u njemu je bilo povece drvo koje smo izvadili da bi dobili na prostoru za plivanje!od dodatne opreme za akvarijum imamo unutrasnji filter altman at-f102
termometar
dvije lampe sobne za koje ne znam jesul uw ttu i jeste bilo moje iduce pitanje!ovdje udjem u prodavnice rasvjete i niko nema uw lampe sijalice ili neonke zapravo mislim da ni oni sami ne znaju!sto je najgore kupio sam drzac za neonku i ultraljubicastu neonku koju nisam spojio jer sam gledajuci linkove po net-u skontao da to nije to :))))!ono sto me interesuje da li obicna neonka ili stedna sijalica sadrzi uw zrake????
za ovaj vanjski dio terarija (koji je improvizacija) cim se malo ovaj snjeg istopi idem na vikendicu da napravim kako treba jer nisam bas siguran da imam potrebnu temperaturu i definitivno jaca lampa!

bazen je kruznog oblika visine oko 90 cm ali nivo vode bude izmedju 70 i 80 cm a precnik bazena je malo manji od 4 m otprilik e u njega stane oko 6000l vode!

drug hvala puno
mi se stavrno trudimo da im napravimo sto vise mozemo al i mi tek ucimo i prikupljamo informacije sta je najbolje pa onda shodno lovi to odradjujemo!

Pisano: 17.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Terarij
#8
Početni član
Početni član


See User information
ps. zaboravi napisat za ishranu standardno ih hranimo friskasovom hranom za kornjace gammarus ili povremeno serinom hranom za kornjace povremeno im ubacimo komadice svjezeg mesa, pokusali smi i sa povrcem al nisu bas bile zainteresovane!

pokusat cu sad stavit par slika starog izgleda i novog izgleda akvarija plus kornjace i lampe!

Pisano: 17.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Terarij
#9
Početni član
Početni član


See User information
ne znam sto nece uploaduje slike aj probam drugcije pa ako uspijem dobro i jest!

Pisano: 17.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Terarij
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: boco
eh znam i ja da je ovaj akvarijum premal za njih dvije al prije iduce zime zbog finansijskih razloga necemo biti u mogucnosti da nabavimo novi pogotovo zato sto to zahtjeva dodatna ulaganja (bolji filter za pocetak) tako da ce do proljeca morat izdrzat ovdje onda sele u bazen koji je napolju a koji ove godine planiramo iskoristit da napravimo vjestacko jezerce al o tom po tom!sto se tice samog akvarijuma u njemu je bilo povece drvo koje smo izvadili da bi dobili na prostoru za plivanje!od dodatne opreme za akvarijum imamo unutrasnji filter altman at-f102
termometar
dvije lampe sobne za koje ne znam jesul uw ttu i jeste bilo moje iduce pitanje!ovdje udjem u prodavnice rasvjete i niko nema uw lampe sijalice ili neonke zapravo mislim da ni oni sami ne znaju!sto je najgore kupio sam drzac za neonku i ultraljubicastu neonku koju nisam spojio jer sam gledajuci linkove po net-u skontao da to nije to :))))!ono sto me interesuje da li obicna neonka ili stedna sijalica sadrzi uw zrake????
za ovaj vanjski dio terarija (koji je improvizacija) cim se malo ovaj snjeg istopi idem na vikendicu da napravim kako treba jer nisam bas siguran da imam potrebnu temperaturu i definitivno jaca lampa!

bazen je kruznog oblika visine oko 90 cm ali nivo vode bude izmedju 70 i 80 cm a precnik bazena je malo manji od 4 m otprilik e u njega stane oko 6000l vode!

drug hvala puno
mi se stavrno trudimo da im napravimo sto vise mozemo al i mi tek ucimo i prikupljamo informacije sta je najbolje pa onda shodno lovi to odradjujemo!


Ok, do ljeta nije strasno sto ce biti u malom prostoru, ljetni smjestaj je impresivnih dimenzija!

Od opreme vam nedostaje jos akvarijski grijac. Bez grijaca po zimi u akvariju temperatura nije dovoljno niska da bi kornjace usle u hibernaciju, a nije niti dovoljno visoka da bi mogle normalno funkcionirati pa je opasno da se ne razbole. Temperatura vode bi im trebala biti barem 23-25 stupnjeva.

Sto se UV rasvjete tice na njoj mora bas biti naznaceno da je to specijalizirana lampa za terarijske zivotinje. Na poseban nacin proizvodnje se postize da one isijavaju specificne valne duljine UVA i UVB dijela spektra. Obicne lampe ne isijavaju UV zracenje.
Lampa koja grije kopno (na 30-35 stupnjeva) moze biti obicna reflektorica, ali uz nju se onda mora ici posebna UVA-UVB neonka ili stedna zarulja. No, ako kornjace cijelo ljeto provedu pod pravim suncem UV rasvjeta za zimu nije toliko kriticna koliko je akvarijski grijac. Ako mozes hrani kornjace granulama poznatih proizvođaca koje sadrze vitamin D3, Sera je ok.

Slike ti moraju biti odgovarajuceg formata i velicine da bi ih mogao uploadati. Ovdje imas upute: LINK. Ako ne uspijes salji na kori688@yahoo.com pa cu ja uploadati.

Pisano: 19.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum