NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Nova gajba :)
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Akvarijum je 45x30x30, hauba je home made od pvc cevi, takodje i filter je home made :) voda je malo mutna jer je u fazi cikliranja...

Dodaj datoteku:



jpg  14.jpg (341.99 KB)
1745_4edb3e30bf736.jpg 1024X768 px

jpg  15.jpg (327.22 KB)
1745_4edb3e48376cf.jpg 1024X768 px

jpg  16.jpg (318.55 KB)
1745_4edb3e61cca34.jpg 1024X768 px

jpg  18.jpg (323.44 KB)
1745_4edb3e799c0a1.jpg 1024X768 px

Pisano: 04.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nova gajba :)
#2
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
ljepo si ti to slozio, jos ima i slap za luksuzniji smjestaj:) a zasto voda izgleda zelenkasta? jel od rasvjete il od algi? a jesu ti ovo tolpomjeri na stalku zaljepljeni? kornjaci je najbolje nabavit digitalni, tj. da ima sondu od plastike, da nemoze razbiti. znaju i stakleni grijac razbiti tako da bi toplomjer mogla vrlo lako

Pisano: 04.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nova gajba :)
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
nije loše, a i zanimljiv hang on home made filter imaš! :) Treba se sjetit pa napravit takav! Kako mi se čini na slici, imaš pumpu na dnu koja crijevom prenosi vodu na vrh kutije, pa se zatim voda slijeva prema dnu pa u akvarij! Fora!
Što će ti dva termometra jedan kraj drugog!?

Pisano: 04.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nova gajba :)
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjaca ima unutra sve sto joj je potrebno i ovaj smjestaj ce joj biti dovoljan vjerojatno za sljedecih godinu dana. Svaka cast na kopnu, filteru i rasvjeti, unikatni su :)

Ja bi ti samo napomenuo par potencijalno opasnih stvari.

Ukoliko je pumpa jaka mogla bi na svoj usis uhvatiti i utopiti kornjacu. Probaj kornjacu staviti trbuhom na usis pumpe i vidjeti da li ce se sama uspjeti osloboditi.

Manji drveni stapici na kopnu bi se s vremenom mogli odlijepiti i zavrsiti u probavi kornjace, redovito provjeravaj stanje da ne bi doslo do zacepljenja probave.

Staklene termometre makni jer ce ih kornjaca kad-tad razbiti i onda ces imati pun akvarij stakla.

Pisano: 04.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nova gajba :)
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
hvala na kritikama, sto se tice termometara planiram da ih menjam, a sto se tice tih malis stapica proveravam ih stalno, to je naj vise zbog dekoracije i da se sakrije plastika na kojoj je stavljena asura.
pumpa nije problem jer uvlaci odozdo, ima resetkicu tako da nisam primetio i kada je kornjaca bila manja da je "lepi".
voda nije zelena vec mutna, za nedelju dana u tesko da mogu alge da se razviju... sada je u toku ubacivanje sredstva za ubrzavanje cikliranja, pa dok se ne stabilizuje bice mutna :( malo ruzno izgleda ali sta je tu je :)
a da, dva termometra sam stavio dok sam privi put zagrevao vodu pa sam merio kako napreduje temperatura, mada je i sada 1 stepen manja nego pri povrsini....

Pisano: 04.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nova gajba :)
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ova mlijecna boja vode je tipican "sindrom novog akvarija", razbistriti ce se za koji dan ili tjedan.

Nazalost dva ista staklena termometra za akvarije gotovo nikada ne pokazuju istu temperaturu. Cak kada gledas u pet shopu pri kupnji vecina pokazuje razlicite temperature iako su svi na istoj sobnoj temperaturi. Tako da ti (uz dobar protok) to nema veze, temperatura vode je vjerojatno ista, samo su ocitanja razlicita.

Pisano: 05.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nova gajba :)
#7
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
meni bas izgleda zelena ko od algi, mozda zbog monitora..a moze ako se iz prirode uzme pa vec ima razmnozene, samo na podrucju kojem mi zivimo bojim se da bi vecina takvih voda bila gora nego vodovodna.
ja sam iz 2 mjesta mjerio bunarsku vodu, 20-30mg/l nitrata, duplo manje nego ova gradska, ali opet.. a sami nitrati nisu toliko otrovni ali su pokazatelj da voda ima druge, teze mjerljivije otrove u sebi.
a kad negdje naides na neko nase divno 'jezero', taman da pogledas kad ono., vesmasina viri iz njega.....

Pisano: 06.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nova gajba :)
#8
Regularni član
Regularni član


See User information
nisu to alge nego voda nije zaciklirana!
Trebao bi još samo na dno staviti neku šljunčanu podlogu!

Pisano: 07.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nova gajba :)
#9
Regularni član
Regularni član


See User information
razmisljao sam se za sljunak, ali je nezahvalan za ciscenje...
mislio sam da stavim neki rupicast kamen, ima vecu povrsnu pa tako i vise mesta za bakterije
Smanjena slika

Pisano: 07.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nova gajba :)
#10
Regularni član
Regularni član


See User information
ne moraš baš sitan šljunak, neke oblutke malo veće od kornjačine glave! Čisto da se kornjača može lakše kretat po dnu a da se ne kliže heh!
Ako budeš nastavio dodavat te kamenčuge kornjača ti neće imat prostora za plivanje! :)

Pisano: 07.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum