NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (6 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Pomoc oko filtera...
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
pozdrav, imam nedoumica oko pravljenja filtera za malu kornjacu koja ce biti u 20L vode.
Imam pumpu Resun SP-800 i razmusljam se oko dva tipa filtera, spoljni kanister ili onaj stakleni sa pregradama koji ide iza akvarijuma.
Citanjem raznih foruma ovaj stakleni mi deluje sigurnije sto se tice izlivanja vode, dok kanister deluje prakticnije sto se tice smestaja filtera ali isto tako je i nezgodniji za ciscenje. Barem je to moje misljenje.
E sada ipak mislim da napravim ovaj stakleni jer mi je jeftiniji pa nece da me kosta puno da probam. Problem je u tome sto nikako ne mogu da nadjem podatke za dimenzije pregrada, kolika visina pregrada treba da bude, citao sam i to da pomocu njega moze da se nivelise voda u akvarijumu ali nigde ne mogu da nadjem sablon po kome se prave ovi filteri.
Meni konkretno treba za duzinu akvarijuma 45cm i visina vode 20 cm (sirina aq je 30cm) znaci ukupno 20L vode.
-Ako bi mogao neko da mi da smernice i sablone po kojim se odredjuje visina pregrada u filteru da bi u akvarijumu voda bila uvek 20cm i ako isparava (tada bi samo u filteru dopunjavao vodu)
Kao vodic mi je filter od @LordWereWolf
Smanjena slika

Pisano: 07.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc oko filtera...
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav,

ne znam niti koliko ti se za tako mali akvarij isplati sada ici lijepiti stakleni filter, jer ce ti sam akvarij kornjaca prerasti u roku od nekoliko mjeseci. Kod DIY projekata je uvijek rizik da ti ne uspije, ili da ti se filter ne ponasa onako kako si si to zamislio. Konkretno rad ovog filtera sa slike ti ovisi direktno o razini vode u akvariju, moras stalno nadolijevati isparenu vodu jer jednom kad ti se razina vode spusti ispod ove prve pregrade na desno filter prestane radti. Prouci ovu ovdje temu, tu sam dosta pisao i objasnjavao kako napraviti takav filter da ne ovisi o razini vode: LINK

Puno jednostavnije bi ti bilo uz pomoc te pumpe i plasticne kutije napraviti mali unutarnji filter pa ne moras brinuti o poplavama.

Pisano: 07.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc oko filtera...
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
Hvala @Kori na brzom odgovoru, sto se tice unutrasnjeg filtera razmisljao sam o tome, ali mi se ne svidja zato sto zauzima mesto u akvarijumu u ne deuje mi vizuelno lepo. zato je odluka pala iskljucivo na spoljni filter.

Pisano: 07.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc oko filtera...
#4
Regularni član
Regularni član


See User information
evo imam jos malo nedoumica oko ovog spoljnog filtera, ne mogu da provalim sta utice na visinu vode u akvarijumu, visina pregrade... visina prelivne cevi iz akvarijuma u filter ili nesto trece? i kako?

Pisano: 08.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc oko filtera...
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Spojni filter je na akvarij spojen po principu spojenih posuda. Dakle, kada ti je pumpa iskljucena razina vode u akvariju i filteru ce biti jednaka zahvaljujuci ulaznim "U" cijevima. Ovaj iznad filter sa slike ima pregradu skroz desno koja sluzi kao taloznik. Ona je svega par centimetara niza od predviđene razine vode u tvom sustavu. Ako ti određena kolicina vode ispari komora u kojoj se nalazi pumpa ce se polako prazniti i ako redovito ne nadolijevas vodu pumpa ce ti ostati raditi na suhom. A razina vode u akvariju ti se nikada nece spustati nize od te skroz desne pregrade.

Pisano: 09.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc oko filtera...
#6
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
ja nikad nebih napravio takav filter bez da ima rupa/otvor u akvariju za slobodan 'pad' vode do filtera. ne samo da pumpa moze pregoriti kod isparavanja, to je najmanji problem.. vec ti moze(citaj hoce kad tad) ova cijev za prenos vode preko rupa napunit zrakom i pocet stopat dok skroz ne presetane teci i onda ce povratna pumpa iz filtra preliti akvarij, a onda ce i pumpa ostat bez vode, ko slag na tortu za kraj . cak ni dvije cijevi nepomazu previse jer onda ista kolicina vode sporije ide kroz svaku, sve nakupine i mjehure teze izgurava pa se brze taloze u cjevi. to ti nije bas najsretnije i trajno rjesenje. a kako je kolega rekao bolje ispocetka napravit veci akvarij pa si miran, onda ako bas hoces takav filter ti moze biti unutar akvarija, imat poklopac i sluzit kao kopno kornjaci, i jos ga mozes skroz zamaskirat da se nevidi.

Pisano: 26.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc oko filtera...
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: stormed
ja nikad nebih napravio takav filter bez da ima rupa/otvor u akvariju za slobodan 'pad' vode do filtera. ne samo da pumpa moze pregoriti kod isparavanja, to je najmanji problem.. vec ti moze(citaj hoce kad tad) ova cijev za prenos vode preko rupa napunit zrakom i pocet stopat dok skroz ne presetane teci i onda ce povratna pumpa iz filtra preliti akvarij, a onda ce i pumpa ostat bez vode, ko slag na tortu za kraj . cak ni dvije cijevi nepomazu previse jer onda ista kolicina vode sporije ide kroz svaku, sve nakupine i mjehure teze izgurava pa se brze taloze u cjevi. to ti nije bas najsretnije i trajno rjesenje. a kako je kolega rekao bolje ispocetka napravit veci akvarij pa si miran, onda ako bas hoces takav filter ti moze biti unutar akvarija, imat poklopac i sluzit kao kopno kornjaci, i jos ga mozes skroz zamaskirat da se nevidi.


Pozdrav i dobro dosao na forum!

Sve sto si naveo je tocno, svaki DIY projekt je rizican i moze puno toga poci po zlu. Ali bez obzira na to neki su voljni riskirati kako bi ustedjeli. Busenje rupe i instalacija bulk heada u akvarij je dobar savjet, međutim nije svima dostupna dijamantna krunska pila da bi izveli tako nesto...
A opcenito ja sam protiv box filtera jer u akvariju zauzmu puno prostora kojeg i onako nema nikad dovoljno, ali su svakako bolja alternativa od poplave.

Pisano: 26.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc oko filtera...
#8
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
hvala ti na dobrodoslici. ma nisam ni mislio da sam busi staklo, ali i tako za diy moras dimenzije stranica narucit od staklara pa mislim da nije skupo da ti jos probusi koju rupu usput.
ni ja nevolim unutarnje filtere previse, ali ima dobrih ideja kako napraviti filter i kopno u jednome, ionako oboje trebas..sad kad bi svi imali dimenzije akvarija kakve trebaju odrasloj kornjaci mislim da bi se dalo ukomponirat neko kopno/filter pa da ostane dovoljno mjesta za plivanje, ako nista drugo, puno je bolja solucija nego mali filteri, hang on, itd..bar sto se filtracije vode tice.
-a za prijenos vode putem U cijevi mozda najbolje onda imat neku power head pumpu za vracanje vode, koja ima venturi pa malom cjevcicom spojit na vrh cijevi da vuce zaostajali zrak, samo onda taj dio vode neprolazi kroz filter

Pisano: 26.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc oko filtera...
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: stormed
hvala ti na dobrodoslici. ma nisam ni mislio da sam busi staklo, ali i tako za diy moras dimenzije stranica narucit od staklara pa mislim da nije skupo da ti jos probusi koju rupu usput.
ni ja nevolim unutarnje filtere previse, ali ima dobrih ideja kako napraviti filter i kopno u jednome, ionako oboje trebas..sad kad bi svi imali dimenzije akvarija kakve trebaju odrasloj kornjaci mislim da bi se dalo ukomponirat neko kopno/filter pa da ostane dovoljno mjesta za plivanje, ako nista drugo, puno je bolja solucija nego mali filteri, hang on, itd..bar sto se filtracije vode tice.
-a za prijenos vode putem U cijevi mozda najbolje onda imat neku power head pumpu za vracanje vode, koja ima venturi pa malom cjevcicom spojit na vrh cijevi da vuce zaostajali zrak, samo onda taj dio vode neprolazi kroz filter


Iz iskustva znam da ne busi bas svaki staklar rupe, u vecim gradovima ima mjesta gdje je to moguce, ali u manjim je to vec nazalost teze. Bas sam nedavno na jednom Srpskom forumu citao kako ih gadno oderu za te rupe: LINK
Ja sam davno radio box filtere, i opcenito je ispalo da ti ode najmanje 1/6 akvarija da bi izgradio filter sa dovoljno velikim volumenom i dovoljno velikim kopnom. Za velike akvarije su jedino pogodni vanjski filteri ili sumpovi.
Ovo sa venturijem je genijalna ideja! Samo, kako bi izveo ugradnju venturija u cijev (busenje rupe na ulaznoj cijevi) da sve bude potpuno vodonepropusno?

Pisano: 26.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc oko filtera...
#10
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
da, istina, ja sam iz zg-a pa nisam razmisljao da nema svuda., ovdje koliko se sjecam mislim da je oko 30kn bilo busenje rupe. samo i tu je tesko naci dobrog i postenog majstora koji te nezeli oderat.
-ima kod nas zadnji par god. kupiti ljepila koji savrseno ljepe pvc, otopi povrsinski sloj i spoj ostane tvrd ko var, cekic treba da razbijes, drukcije neide, znam vec :) stim se ljepe i akrilni akvariji mislim. samo ne ljepit gumenu cijevcicu od pumpe na U cijev, vec na nju prvo zaljepiti malu pvc cijev pa tu gumenu namontiras na to.

Pisano: 26.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum