NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (16 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


PO: udomljavam dvije cancarice
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Udomljavam dvije cancarice iskljucivo onima koji poznaju ovu vrstu i imaju iskustva s brigom o cancarama. Koji imaju odlicne uvjete za njih, vrt i ogradu, zastitu od pasa i zlonamjernih ljudi. Udomljavam ih u paru jer su navikle biti u drustvu. Po mogucnosti u Zagrebu jer su tu navikle na klimu. Izlegle su se u mom vrtu u Zg. Pitome su, navikle na ljude. Zive u vrtu. Nisam sigurna kojeg su spola, jos je rano za odrediti. Stare su 2 godine. Prvu godinu nisu hibernirale, drugu jesu (4 mjeseca), a i sljedecih godina bi trebale zimi hibernirati u kontroliranim uvjetima. Hiberniraju u kutiji sa zemljom i liscem koja se nalazi u zatvorenom prostoru na temperaturi ne visoj od 8 C ni manjoj od 3 C. Vole jesti sve sa livade; maslacak, trputac, bijelu djetelinu, cikoriju, ponekog puza kojeg same uhvate... a fine su im povremeno i jagode, jabuke, kupus, kruske...
Ako je netko zainteresiran, neka mi se javi od ponedjeljka privatnom porukom pa cemo vidjeti dalje. Svakako bih zeljela provjeriti uvjete potencijalnih udomitelja. Kornjacice jos nisu registrirane u ministarstvu, a to bi svakako trebalo uciniti.

Smanjena slika

Smanjena slika

Na gornjim slikama su jos uvijek prljavci!

A na donjim se okupali za potrebe fotkanja:).

Smanjena slika

Smanjena slika

Smanjena slika

Smanjena slika

Pisano: 08.07.2011

Editirano od Kori on 19.11.2011 08:32:18
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: udomljavam dvije cancarice
#2
Moderator
Moderator


See User information
Fotke su ti odlične, pripremam za Akterfest u listopadu par fotografija s kornjačama, pa bih ih upotrijebila uz tekst o čančarama za prezentaciju posjetiocima. Može?

Pisano: 08.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: udomljavam dvije cancarice
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Kornjacice jos nisu registrirane u ministarstvu, a to bi svakako trebalo uciniti.


Da li su im roditelji iz uzgoja, imas li njihove rodne listove, CITES? Ili su roditelji prijavljeni u ministrastvu tijekom onog prijelaznog perioda dok su se cancare ulovljene u prirodi mogle legalizirati? Ako nemas nikakve papire ne mozes prijavljivati mladunce jer su ilegalnog podrijetla...

Pisano: 09.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: udomljavam dvije cancarice
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: cuki1
Fotke su ti odlične, pripremam za Akterfest u listopadu par fotografija s kornjačama, pa bih ih upotrijebila uz tekst o čančarama za prezentaciju posjetiocima. Može?


Moze, slobodno se posluzi fotkama.

Pisano: 11.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: udomljavam dvije cancarice
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Citiraj:

Kornjacice jos nisu registrirane u ministarstvu, a to bi svakako trebalo uciniti.


Da li su im roditelji iz uzgoja, imas li njihove rodne listove, CITES? Ili su roditelji prijavljeni u ministrastvu tijekom onog prijelaznog perioda dok su se cancare ulovljene u prirodi mogle legalizirati? Ako nemas nikakve papire ne mozes prijavljivati mladunce jer su ilegalnog podrijetla...


Sve svoje kornjace odavno sam prijavila u ministarstvo kad je to trebalo, ove su se naknadno neplanirano pojavile. Dakle, rodne listove roditelja, CITES, nemam, ali prijavu roditelja u ministarstvu imam. Ne zelim se baviti uzgojem i prodajom, samo mi je vazno udomiti u prave uvjete ove kornjacice. Mislis da je to problem?

Pisano: 11.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: udomljavam dvije cancarice
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ok onda, mislim da nije problem, bio bi problem da ih primjerice zelis prodati. U svakom slucaju preporucam ti da pitas u ministarstvu sto napraviti u ovoj situaciji.

Pisano: 11.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: udomljavam dvije cancarice
#7
Moderator
Moderator


See User information
U listopadu Akterfest nemoj propustiti

Pisano: 11.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: udomljavam dvije cancarice
#8
Početni član
Početni član


See User information
malo kasnim da se javljam na oglas
sa zadovoljstvom bi udomio kornjače
ako se još udomljavaju

Pisano: 19.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: udomljavam dvije cancarice
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nisam ni primjetila da su stavljeni oglasi na jednom mjestu pa zato nisam ni odgovarala prije:).

Ove kornjacice su jos kod mene, ali vec ima zainteresiranih pa cu vidjeti hoce li to proci ok. Ako ne, javit cu ovdje da je udomljavanje jos aktualno.

Inace, imam i odrasle muzjake koje bi udomila (oko 20 god stari), kod mene izlezeni, prijavljeni na ministarstvu, ako koga zanima.

Ali napominjem da ih ne dajem olako, nego samo u idealne uvjete nekome sa znanjem i iskustvom. Provjeravam uvjete.

Muzjaci su izrazito pitomi, imaju malo piramidalan oklop jer su nas lose savjetovali za prehranu kad su bili mali.

Stavit cu slike ovdje pa cete ih moci vidjeti.

Pisano: 29.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: PO: udomljavam dvije cancarice
#10
Regularni član
Regularni član


See User information
Ja bih ih udomila samo mi treba malo vremena da im uredim prostor. Kući imam 3 psa,3 vodene kornjače i 1 tarantulu.Imala sam jednu malu čančaru i pročitala na internetu puno o njima,tako da bih se znala brinuti za njih.Ja živim u Istri u prekrasnom selu Valturi u okolici Pule. Tako da bih ih rado udomila!:))

Pisano: 03.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum