NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Smještaj za 2 kornjače
#1
Početni član
Početni član


See User information
Ovako,imam 2 relativno male žutouhe kornjače i htio bi im kupiti nekakav terarij.Ja se stvarno ne razumijem u te filtere,rasvjetu...pa bih vas molio da mi kažete ako ima negdje u Zagrebu neki pet shop koji prodaje cijeli komplet.Ili bi mi netko mogao napisati koliki akvarij,koji filter,koju rasvjetu...pa da bar znam što da tražim.Ne mislim potrošiti puno do 1000kn.

Pisano: 10.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj za 2 kornjače
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dobrodošao, najbolje ti je malo pročitati postove po ovom forumu, a na jednom mjestu imaš puno informacija u ovom postu kojeg je napisao Tito

http://www.kornjace.com/modules/newbb ... ic.php?topic_id=3&forum=4


U svakom slučaju, uzmi što veći akvarij jer iako bi svi željeli da "kornjačice" ostanu male, one se vrlo brzo pretvore u velike kućne ljubimce...
;)
Sretno i pitaj nas što te bude zanimalo

Pisano: 14.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj za 2 kornjače
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kristijan22
Ovako,imam 2 relativno male žutouhe kornjače i htio bi im kupiti nekakav terarij.Ja se stvarno ne razumijem u te filtere,rasvjetu...pa bih vas molio da mi kažete ako ima negdje u Zagrebu neki pet shop koji prodaje cijeli komplet.Ili bi mi netko mogao napisati koliki akvarij,koji filter,koju rasvjetu...pa da bar znam što da tražim.Ne mislim potrošiti puno do 1000kn.


Pozdrav i dobro dosao na forum!

Nazalost ne postoji nikakav komplet, moras sam kupovati dijelove i sloziti si akvaterarij. Preporucam ti da za pocetak procitas sljedece clanke, ovdje mozes pronaci sve potrebne informacije za slaganje postenog smjestaja: Smjestaj za vodene kornjace

Ja ti mogu dati preporuku tocno koji grijac, filter, zarulju, samo se javi da pratis temu da ne pisem bezveze.

Pisano: 20.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj za 2 kornjače
#4
Početni član
Početni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Citiraj:

Pisano od: Kristijan22
Ovako,imam 2 relativno male žutouhe kornjače i htio bi im kupiti nekakav terarij.Ja se stvarno ne razumijem u te filtere,rasvjetu...pa bih vas molio da mi kažete ako ima negdje u Zagrebu neki pet shop koji prodaje cijeli komplet.Ili bi mi netko mogao napisati koliki akvarij,koji filter,koju rasvjetu...pa da bar znam što da tražim.Ne mislim potrošiti puno do 1000kn.


Pozdrav i dobro dosao na forum!

Nazalost ne postoji nikakav komplet, moras sam kupovati dijelove i sloziti si akvaterarij. Preporucam ti da za pocetak procitas sljedece clanke, ovdje mozes pronaci sve potrebne informacije za slaganje postenog smjestaja: Smjestaj za vodene kornjace

Ja ti mogu dati preporuku tocno koji grijac, filter, zarulju, samo se javi da pratis temu da ne pisem bezveze.


Pratim ja temu, ako bi mi mogao napisati bilo bi odlično.

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj za 2 kornjače
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
napisi koliko su velike kornjace :D ...
Lakse ce ti sklopiti akvarij kada znaju vise detalja .

I ako imas novca bolje uzmi odma neki veci akvarij od 250 l pa na dalje , ako sad uzmes manji morat ces ga mjenjati za godinu , tak da je biolje odma uzeti veci .

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj za 2 kornjače
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kristijan22
Pratim ja temu, ako bi mi mogao napisati bilo bi odlično.


Pet shopovi u kojima ces u Zg. naci vecinu potrebne opreme su:
Belugo, Bartola Kasica 10
Zoo Vili, Hrastin prilaz bb Utrine
Zoo City, Turinina 2a Sopot
Pet centar, Heinzelova ili Drvinje

A najbolje bi ti bilo naruciti sve preko webshopa www.teraristika.hr , umjesto dostave postom se mozes sastati osobno sa vlasnikom da ti preda robu. On ti moze nabaviti apsolutno sve sto ti treba, samo mu se javi na mobitel ili mail.

Preporucio bi ti da uzmes obican stakleni akvarij, sto veci to bolje. Mali akvarij od 60 litara ce ti trajat max. godinu dana, a nekih 100-120 litara bi ti mogao potrajati i 2 godine. Evo tu imas dobru ponudu akvarija, ovaj 80*40*40 bi ti bio ok: LINK (dakle, ovi isto rade sa teraristika.hr)

Zatim grijac JBL ProTemp S: LINK
Mozes uzeti 100W, no bolje bi bilo uzeti jaci grijac (200, 300W) tako da kada ces u buducnosti kupovati novi akvarij da ne moras kupovati novi grijac.

Zatim UVA-UVB rasvjetu mozes uzeti neonku ili compact stednu zarulju. Neonku je nesto kompliciranije i skuplje montirati jer treba poseban nosac, dok stednu samo pricvrstis u obicno grlo. Moja preporuka Repi Glo Compact 5.0 13W: LINK

Treba ti jos i filter. E sad o filtraciji bi ti mogao uzasno puno pisati tako da si najbolje pogledaj clanak o filtraciji u smjestaju na koji sam ti stavio likn u proslom postu. Najjeftiniji, ali i najneucinkovitiji su ti unutrasnji potopni filteri. Od unutrasnjih filtera su ti najbolji :
Eheim Aquaball 2210 ili 2212, Eheim PickUp 2010 ili 2012, Fluval 2plus ili 3plus ili 4plus, Tetratec IN600plus ili IN800plus. Za cijene i dostupnost ces se morati raspitati. Od ova tri tipa sto jaci model filtera uzmes to bolje. Ako zelis jeftinije proci mozes uzeti i neki kineski poput ATF 304 ili SIF 700, samo sto nemam iskustva s njima pa ne znam da li bi bio zadovoljan s njima: LINK
Trebati ce ti jos dvije obicne lampe sa E27 grlom, po mogucnosti sa keramickim, jedna za UVA-UVB zarulju, a druga za obicnu reflektoricu za grijanje. Onda jedan mali akvarijski termometar, oko 10 kn i ploca stiropora za staviti pod akvarij. Kako ces srediti kopno i urediti akvarij je na tebi.

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj za 2 kornjače
#7
Početni član
Početni član


See User information
Hvala puno.Jako ste mi olakšali kupovinu.

Pisano: 22.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj za 2 kornjače
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
i aquaterra ima dobru ponudu stakla, ja sam kupila njihov rabljeni akvarij 80*50*40 za 150 kn, samo ga je trebalo dobro oprati, pitaj da li im je ostao još koji...bilo je i drugih dimenzija...

Pisano: 23.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum