NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Kako ste poceli....
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kao sto naslov kaze:

Kako i kada ste se poceli baviti teraristiko tj. kornjacam?
Sta vas je navelo da zavolite ovaj divni svet kornjaca ^^ ?

Pisano: 20.11.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako ste poceli....
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo, da budem ja prvi koji ce odgovoriti na ovo.
Ja sam imao nekih 7-8 godina, isao sam 2 razred osnovne skole.
Na televiziji prikazali kornjace i otac mi rece da ce mi kupiti ako ih hocu. Nesjecam se vise zasto mi je to obecao, ali neki povod je bio. Sjecam se jos da je spominjao da je dole se igrao snjima kad je bio mali. (Odrastao je u slavoniji, mislio je na Barske kornjace koje su tada bile u puno vecem broju nego sto su sada).

Sutra dan smo otisli u PetShop i kupio mi je dvije male crvenouhe.
Kao i vecina ljudi, tada sam i ja ih dobio u maloj plavoj plastiki sa palmicom.
mjesec dva kasnije je dosao prvi akvarij, dimenzijama 80x40 cm.
Sa debelim zeljeznim ramom okolo. Nedugo kasnije sam kupio i dvije zlatne ribice, to je bio moj ulazak u akvaristiku.
Onda sam si kupio prvo mekooklopnu, P.sinensis, pa drugu vrstu, pa se to vuklo tako, vise me zanimalo, postao clan u jednoj udruzi, pa u drugoj, tako dolazio sa ljudima u kontakt, sve vise ucio i citapo o njima, radio sa njima. I tako ta moj "opsesija" rasla sve vise. I ostala do danas dan.

Pisano: 26.12.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako ste poceli....
#3
Početni član
Početni član


See User information
Kod mene je to krenulo u 3 razredu.Moja frendica je nabavila kornjaču,a ja sam joj se divila.Kada sam dolazila kod nje,uvijek sam dolazila prvo kornjači i stalno sam se igrala s njom.Starci su mi je htjeli kupiti kornjaču,ali nismo baš bili nešto s novcima.Prije mjesec dana sam dobila dosta love za rođendan.Tako da sam jako zainteresirana za ta mala (i kada odrastu,velika) bića.Zato sam i došla ovdje da se malo raspitam o opremi,prehrani,...

Pisano: 27.12.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako ste poceli....
#4
Početni član
Početni član


See User information
Na Palicu nekoliko ulica od mene ima zoloski vrt,u zoloskom vrtu kornjace, od svih zivotinja pocnem njih sanjati...Maltretirala sam roditelje kad sam bila mala skoro svakog vikenda da me vode da vidim KROKODILE,ZMIJE I KORNACE.Tata je odlucio raspitati se u zooloskom o drzanju kornjaca, te smo kupili jednu. Bila sam prvi razred osnovne skole.Nikada lepsi akvarijum nisam imala,sam ga je uredio,imali smo akvarijum ako se dobro secam 200l, davno je drzao ribice u njemu, bila sam presretna!
Kako sam bivala starija preuzela sam brigu o njoj.
Zvala se KROKIKA i vise je na zalost nema.
SADA TRENUTNO IMAM DVE KORNJACE CRVENOUHU I MEKOOKLOPNU UZIVAM U NJIMA!

Pisano: 13.03.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako ste poceli....
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa bilo je owako:
Ja pre nego mstom sam imala kornjace imala sam swe i swasta.......pa jedno 2 godine nisam nista imala.Pa sam ubedjivala mamu da mi kupi papagaja ili hrcka.Ona je rekla da papagaj ne moze zato sto sam ih wec bila imala pa su puno imali perja koje mu je odpadalo.A za hrcka ona nije htela oni joj se ne swidjaju.Tati je bilo svejedno.Onda mi je mama rekla da mogu da imam ili kornjacu ili ribice.Ja sam sde odlucila da kupim kornjacU.Mi smo trazili po Pancevu nije nigde bilo...pa sam ja sa tatom otisala u BG tamo smo nasli.I uzeli jednu (crvenouhu).Onda posle 3,5 meseca sam kupila akvarijum i kupila jos jednu.Od dog dana kada sam kupila 1 kornjacu....ja sam postala velikiiii ljubitelj kornjaca!!!I kada sam je kupila nisam nista o njima znala,cak ni kako se hrene.Ali do sada sam dostaaaa o njima naucila.I stwarno sam jakoooo zadovoljna!!!I jakoo ih volim!!!!!!!!!


P.S. Moja tetka je imala 2 kornjace (crvenouhe) i posle2-3 meseca su nazalost uginule,mozda nije bila u dobrim uslovima.A i rekla je da im se meksao oklop.A moja prwa kornjaca je kod mene 7 meseci i ziva je i zdrava,a 2 je kod mene 4 meseca i 10-ak dana.I ona je ziva i zdrava.

Pozzz od Marine!

Pisano: 13.03.2008
Kornjace su naj najlepse ziwotinje na swetu!!!!
Hi,guys!
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako ste poceli....
#6
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
ja sam imala kotnjacu prije 5 godina koja je nazalost uginula
kupila sam je na moru
moj prijatelj je dobio dvije kornjace i tako se rodila moja ljubav prema njima
za svoj rodendan sam dobila jednu u plasticnoj posudici pa sam drugu kupila dan kasnije i sljedeci dan su dobile akvarijum
jako su mi zanimljive jer su zahtjevne a za mene ko da i nisu
prije njih sam imala cijelo zivotinjsko carstvo od ribica do hrcka
sada imam psa i kornjace

Pisano: 13.03.2008
lejla
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako ste poceli....
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:
Na Palicu nekoliko ulica od mene ima zoloski vrt


Ahhhh obozavam taj Zoo :) cesto idem u posjetu tetki i rodicama u Subotici i svaki put kada sam tamo obavezno svratim u Zoo :)

Dodaj datoteku:



jpg  DSCI0031.JPG (120.44 KB)
65_47dcdf39bb57b.jpg 640X480 px

jpg  DSCI0052.JPG (141.36 KB)
65_47dcdf5d68a3c.jpg 640X480 px

Pisano: 16.03.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako ste poceli....
#8
Početni član
Početni član


See User information
Oduvek sam volela kornjace jos kao mala...Ja mislim da je to jer sam bila luda za ninzda kornjacama crtanim...hehe...I danas sam...
Bila sam mozda 3,4 razred kad sam prvi put kupila ribice...I cuvala sam ih doooosta dugo imala ogroman akvarijum...Ali ne secam se kad i kako sam prestala da ih cuvam...A skoro sam dosla na ideju da odem u pet shopu i kupim stovrenja koja obozavam kornjacice...i evo sad ih cuvam i nadam se da cu jos duuugooo....

Pisano: 04.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako ste poceli....
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Eto mi smo se počeli baviti kornjačama potpuno slučajno, naime udomili smo jednu crvenouhu kornjaču prije cca 4 godine (susjeda je se htjela riješiti na bilo koji način! užas), i eto...sad muku mučimo da joj nađemo adekvatan (novi veći) smještaj u stanu!

Pisano: 07.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako ste poceli....
#10
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Pre jedno dva i po meseca skapirao sam da moja devojka ne zna kako izgleda kornjaca. Mislila je da je kornjaca zapravo jez. Onda sam joj jednog dana kupio majcu sa slikom kornjace. Kako je majca ,majca a zivo bice,zivo bice, objasnjenje nije pomoglo. Zato sam odlucio da joj za rodjendan kupim pravu kornjacu. I tako je moja devojka, Milica Cvetkovic, naucila sta je kornjaca a ja sam zavoleo male tiranine.... :)

Pisano: 02.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum