NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






help....
#1
Početni član
Početni član


See User information
bok svima....

relativno sam nova u držanju kornjaca, zapravo imam par pitanja...

na dvoristu sam pronasla nasu barsku kornjačicu i bila je ozlijeđena te sam u uzela sebi i pokušala joj pomoći, i uspijela sa, ali prije tri dana je ponovno prestala jesti. pročitala sam u vašim forumima da im treba davati piletinu i meso kako bi ojačale. kupila sam joj i racice kao dodatak. trenutno je u malom akvariju, ali ima svjetlo i kopno. pokušala sam ju što bolje smjestiti, s obzirom na mogućnosti.

e sad prije par dana dogodilo mi se to da je moja mama puno hrane bacila u akvarij i da je ona to sve pojela, radilo se o piletini, svježoj. pa želim samo pitati dali je moguće da se kornjačica prejela pa zbog toga dudi ili se trebam zabrinuti??? ne jede i samo spava ili stoji na istom mjestu. do tada je bila prilično živahna i stalno je plivala ili premještala kamenje po akvariju.... molim vas pomagajte... vi ste mi zadnja šansa....

Pisano: 18.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: help....
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
koliko je kornjača velika i kako je bila ozlijeđena?
kako si ju liječila?
koja je veličina smještaja u kojem ju držiš i što imaš od opreme u akvariju?

Pisano: 18.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: help....
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Pod "barska kornjaca" mislis na vodenu kornjacu opcenito ili doslovce na europsku barsku kornjacu, Emys orbicularis?

Pisano: 19.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: help....
#4
Početni član
Početni član


See User information
mislim na našu čančaru, ali nema veze, uginula je... hvala na pokušajima... kada sam ju pronasla, imala je ozlijeđenu nogicu i oštećen oklop, pomoću antibiotika sam izliječila upalu koju je imala zbog nogice,i ona je nakkon nekog vremena zacijelila a oklop je usljed puno sunčanja i vitamina sam nakon nekoliko mjeseci zacijelio, iako su se skroz vidjele ozlijede... držala sam je u akvariju od 10 l, imala je kopno složeno od kamenja sa velikom pločom na njima, i uv lampu, koju kupiš u pet centrima, baš za kornjače. hranila sam ju stvarno po uputama i nastojala da sve ima. ali eto, još uvijek ne znam zbog čega, ali je uginula, sutra je trebala ici veterinarinaru, koji je rekao da nista ne zna o kornajčama, ali da ce pokusati.... e da i okop joj je bio promjera 5 cm, bas sam ju neki dan mjerila... hvala na pokusaju pomoci....

Pisano: 19.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: help....
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Napravila si ogromnu gresku jer si tretirala kopnenu kornjacu kao vodenu kornjacu. Cancara (Testudo hermanni) u zivotu rijetko kada ulazi u vodu i tada je voda dovoljno plitka da moze disati. Ova vrsta kornjace ne zna niti ne moze plivati.
Druga stvar canacara je 100% biljojed. U prirodi mozda jednom mjesecno slucajno pojede puza ili crva. Njeni probavni organi ne mogu probavljati proteine animalnog podrijetla bez da se uniste i s vremenom otkazu. Glavna hrana ovih kornjaca je mediteransko bilje i trave.

Pogresno si identificirala vrstu, ako si vec imala mogucnost trebala si nam se odmah javiti i pitati, ovako si uz najbolju namjeru unistila kornjacu...

Pisano: 19.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: help....
#6
Početni član
Početni član


See User information
mozda sam ju pogresno identificirala, ali ova kornjača nije voljela kopno, bila je na kopnu samo za sunčanje, i stalno je plivala, i ronila, i nije joj ništa bilo, a jela je sve, a piletina joj je bila specijalitet, i to samo jednom tjedno... moguce da ipak nije cancara, stvarno je voljela vodu??? i bila je kod mene stvarno dgo, da ne voli vodu, ili da ne smije u vodu, ne bi li se to ranije pokazalo, dugim boravcima na kopnu, a pronasla sam ju ozlijeđenu na kamenu uz rijeku, uz Karašicu... a i svi su mi rekli, uključujući i veterinara da je vodena...

Pisano: 19.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: help....
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information

Pisano: 19.07.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: help....
#8
Početni član
Početni član


See User information
najsličnija je onoj drugoj slici, ali ima žute crtice po oklopu i točkice po tijelu također žute boje....

Pisano: 19.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: help....
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako je najslicnije drugoj, to bi trebala da je barska kornjca. Ova prva je cancara.

Pisano: 20.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: help....
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: vanjakovac
najsličnija je onoj drugoj slici, ali ima žute crtice po oklopu i točkice po tijelu također žute boje....


Onda se ipak srecom radilo o barskoj kornjaci. Ipak je steta sto se nisi ranije javila.

Pisano: 20.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum