NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
17 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 17

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Koja je ovo vrsta?
#1
Početni član
Početni član


See User information
Izvinite sto nisam otvorio temu u odredjenom delu foruma, ali zaista ne znam koja je ovo kornjaca.

U kornjace nisam uopste upucen, ali danas sam na Savi video ovu kornjacu i uhvatio je jer nisam znao da li je to njeno prirodno staniste ili je neko bacio.

Evo slika pa ako mozete recite mi koja je vrsta i sta bi bilo najbolje za nju jer zelim da pomognem zivotinji.

Hvala unapred :D

Evo slika:

Smanjena slika

Smanjena slika

Pisano: 27.05.2010

Editirano od Kori on 27.05.2010 12:17:41
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koja je ovo vrsta?
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Radi se o Emys orbicularis, europskoj barskoj kornjaci. To je autohtona vrsta na ovim prostorima i strogo je zasticena. Kornjacu vrati u prirodu tamo gdje si je i nasao, to je za nju najbolje!
Ovu vrstu kornjace uopce nije niti moguce na duzi period drzati u akvarijskim uvjetima kao kucnog ljubimca. Ako zelis kornjacu uvijek mozes udomiti odbacenu crvenouhu kornjacu. Ljudi ih cesto uzimaju za kucne ljubimce bez da se prije informiraju, pa na kraju shvate da nemaju prostora niti uvjeta za drzanje.

Sto se tice slika, ovi crveni dijelovi koda moraju biti napisani malim slovima da bi sve radilo:

[URL=http://img97.imageshack.us/i/kornjaca.jpg/][IMG]http://img97.imageshack.us/img97/9052/kornjaca.th.jpg[/IMG][/URL]

Pisano: 27.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koja je ovo vrsta?
#3
Početni član
Početni član


See User information
Hvala na odgovoru. Planirao sam svakako da uradim ono sto je najbolje za zivotinju, a razlog zasto sam je zadrzao je taj da sam se bojao da je neko bacio u reku i da to nije njeno prirodno staniste.

Ja zivim u Sapcu, Srbiji, on je grad na reci Savi. E sad, jesi ti siguran da ona moze tu da opstane, da ce moci da se hrani onim sto je u Savi, da li ce je voda odneti u Dunav pa u Crno More (ako je barska, onda je cudno da je u reci koja tece i nosi je), znaci da li su njoj u Savi ispunjeni svi uslovi za zivot?

Ona je sada kod mene u fontani, fontana nije mala i ima oko metar, mozda i vise u precniku, a na sredini ima i gde da izadje ako ne zeli da pliva. Takodje sam je i pustao u dvoriste i tu je jela travu.

Ako moze bez vode da zivi bez problema, onda bih je mogao zadrzati u dvoristu koje je povece i ima dosta raznih biljaka gde bi mogla naci hladovinu i hraniti se. Jedna kornjaca koju sam nasao na ulici zivela je tu mesec dana dok se vlasnica nije javila, doduse tu kornjacu kada sam stavio u fontanu samo je potonula pa mislim da njoj nije ni potrebna reka/jezero.

Dakle, ako Vi kazete da je kornjaci dobro u Savi i da joj se nista nece desiti, ja cu je ostaviti u Savu, a ako mislite da ima nekih vecih opasnosti po nju, zadrzacu je u rekao bih dosta dobrim uslovima i onda cu je pustiti kada odem na jezero.

Cime se ona uopste hrani i da li da kupim u prodavnici hranu za kornjace pa da joj dam malo?

Svakako mi je u interesu da pomognem zivotinji i da uradim ono sto je najbolje za nju.

Pisano: 27.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koja je ovo vrsta?
#4
Početni član
Početni član


See User information
E sada sam procitao da moze ziveti u sporim rekama. Ipak, Sava je sada dosta brza i mislim da ce je za manje od jednog dana odneti do Dunava, koji je posle nosi u Crno more. Mozda je ipak bolje da sacekam malo jer sada nije problem da je drzim dok je lepo vreme i dok je u fontani, a onda da je odnesem u neko jezero kada budem isao?

Pisano: 27.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koja je ovo vrsta?
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
vrati je tocno na mjesto gdje si je nasao.

ne bi se trebalo dirat u prezivljavanje zivotinja u prirodi, osim ako nije vec poremeceno covjekovim djelovanjem.

ako joj je sudjeno da je rijeka odnese, tako ce i bit (iako se ne moras brinut za to). sudeci po slikama, lijepa je i zdrava, tako da mi se cini da joj je bilo dobro.
isto tako ne mozes znat da jezero koje ti ocijenis kao savrseno staniste za nju stvarno i je takvo.

pricekaj da jos Kori i TITO daju svoje misljenje, ali mislim da bi je trebao vratiti.

Pisano: 27.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koja je ovo vrsta?
#6
Početni član
Početni član


See User information
Vrati je di si je nasao!

Pisano: 11.07.2012
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogrije
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koja je ovo vrsta?
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ova tema je stara preko dvije godine...

Pisano: 12.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum