NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Smještaj kornjača
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav , ljubitelj kornjača posjedujem dvije kornjače jedna crvenouha jedna žutouha zajedno već godinu dana .

Rezmišljam o izradi novog smještaja sa adekvatnom vanjskom filtracijom ...

ovo je trenutačni smještaj:

Smanjena slika

Smanjena slika

Smanjena slika

Od opreme imam uva/uvb rasvijetu , grijač te filter , naime oko filtera sam imao dosta borbe voda je vječitio bila prljava pa sam se odlučio rastaviti filter te ga ostaviti samo kao mješač vode i prebacio se na vatu koju čistim svako 2-3 dana.

ovo su njih dvije :

Smanjena slika

Smanjena slika






E sad da čujem prijedloge, kritike itd .... naime potrebna mi je pomoć oko odabira novog akvarija ( izrade ili kupovine ) te oko opreme . Dimenzije akvarija koje bi mi pasale su 80x30 visina nije bitna ( tih dimenzija mi je ormar na kojemu trenutačno stoje ) znam da bih veće bilo idealno ali onda ih nemam di staviti .

Prehranu koju za sada koristim jesu račići koje malo malo mješam sa nekim vitaminima koje kapam na iste ( nemogu se sada sjetiti kako se zovu ) , dosta često jedu i sirovu piletinu , voće i salate . Pokušao sam sa onim štapićima ( koji su kao kvalitetni ) ali imam problem da ih uopće neće jesti . živa borba je sa time tako da sam to izbacio

Još jednom Hvala

LP
Perki

Pisano: 14.05.2010

Editirano od perki on 14.05.2010 14:02:06
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj kornjača
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Mislim da ti je neophodan sto pre veci akvarijum i to od 250 l minimum...Pogotovu sto imas dve konrjace.

Pisano: 14.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj kornjača
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
za te 2 ti treba 400l, pošto nemaš mjesta 80x30x50 ti je 120l ako ga puniš do vrha, mislim da to nema smisla kupovati, jesi li razmislio da ih staviš u neku drugu sobu ili sl. gdje ima više mejsta?

meso je bitnije od račića, oni su samo poslastica i njih daš možda 1 tjedno....

Edit: i ako ti je ono iznad uvb lampa, trebao bi je staviti na 25-30 cm od kopna jer inače nema utjecaja

Pisano: 14.05.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj kornjača
#4
Početni član
Početni član


See User information
Da problem je u tome što stvarno nemam mjesta ih di držati drugdje nego tu di jesu ..... to je tako kad živiš u stanu

Što se tiče račića jedu onako jednom do 2 puta tjedno , više se baziram na meso i salatu,mrkvu .

Edit : lampa je na 32 cm od kopna mislim da im je to ok

Pisano: 14.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj kornjača
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, smjestaj im je za sada taman, ali ubrzo ce trebati veci.
Rasvjeta po svemu sudeci nije bas najbolje slozena. Lampa je previse udaljena od kopna da bi ga mogla zagrijati na potrebnih 30-35 stupnjeva. Ne vidim kakvu tocno lampu imas, ako se radi o reflektorici za gmazove ona ne sadrzi potreban UVB dio spektra, nego samo UVA. Pravilna rasvjeta mora kornjacama pruzati toplinu, UVA i UVB dio spektra.
Od ovakvog box filtera nazalost ne mozes ocekivati kvalitetnu filtraciju. Preporucam ti da procitas clanak o smjestaju, u sekciji o filtraciji je sve lijepo objasnjeno. Da bi kornjacama mogao osigurati kvalitetnu filtraciju moras razumijeti sam koncept, jer ne radi se samo o prolasku vode kroz vatu...

Smjestaj za vodene kornjace

Kada vec uzimas akvarij trebao bi uzeti akvarij postene velicine, jer 80 cm ce kornjace prerasti u roku od samo nekoliko mjeseci. Ja isto zivim u relativno malom stanu tako da sam u potpunosti upoznat sa nedostatkom prostora, ali isto tako dobro znam da se prostora uvijek nađe ako se dvoljno potrudis. Uvijek se da napraviti razmjestaj, izbaciti neki ormar i napraviti negdje drugdje policu za te stvari i sl. Sve ovisi o tome koliko si voljan zrtvovati svoj komfor. Realno gledano tebi nekoliko desetaka kvadratnih centimetara manje u stanu ne znaci puno, dok kornjacama koje cijeli zivot provode u akvariju to mnogo znaci.
Siguran sam da ako napravis razmjestaj nesto mozes smisliti. Jer koliko vidim po slikama u ovaj prostor ti stane akvarij od najmanje 100 cm. Potrudi se jos naci prostora da ti stane akvarij od 150 cm i miran si do kraja zivota!
Sto se tice prehrane:
Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Pisano: 14.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj kornjača
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
bog
i ja sam nova u ovome, oko godinu dana imam dvi crvenouhe. ipak, čini mi se d ati nije pametno davati novce za veći akvarij jer je premali kad ti te kornjače narastu a za sada bi ti bilo bolje da napraviš vanjsko kopno i poisiš razinu vode u tom tvom postojećem akvcariju pošto su još male. nisam baš shvatila kako ti to filtriraš sa samom spužvom. što se tiče prehrane kornjače ne smiju često jesti voće.

Pisano: 14.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj kornjača
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
bilo bi isplatljivije odmah uzeti veći akvarij jer kada ga prerastu opet ti ne gine i jači filter možda i jači grijač i sve iznova...
probaj na postojeći ormar ukoliko može podnijeti težinu, staviti debelu dasku poput onih za kuhinjsku radnu plogu pa će ti na dimenzije od 80cm ormara stati akvarij od 100cm ili više...
ako sada nemaš novaca, radije kupi neki rabljeni akvarij, ima ih već od 150kn pa uštedi da im osiguraš pošten smještaj nakon nekog vremena
što se prostora tiče, rijetki su oni koji ga imaju na pretek, samo usporedbe radi, živim u stanu od manje od 35 kvadrata a imam 2 akvarija zapremine ukupno 300 L, a znam da ću morati ići i na više od toga-...
to je sudbina nas kornjačoljubaca
;)
ako trebaš savjete samo čitaj ovaj forum jer tu žćeš sigurno naći odgovore na sva pitanja
;)

Pisano: 14.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj kornjača
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
da slažem se. pogledaj slike mog akvarija i kornjača u topicu konačno akvarij. kad sam ga ja kupovala mislila sam da je ogroman za njih a sad kad su unutra vidim da im je taman i da kad narastu ću ga morati puniti do vrha i nadograditi kopno još. stvarno ti kažem, nema ti smisla baciti novac na ništa. pošto su ti još male imaš vremena da skupiš novca i osiguraš im pošten smještaj. moje su pola godine živjele u plastičnom terarijiću dimenzija 60x40. strašno. u svakom slučaju morao bi imati bolju filtraciju. ako imaš kakav stari stol onaj što ima željeznu konstrukciju za potporanj i noge možeš na to staviti akvarij ako znaš na što mislim. imaš slike i sve na naslovnoj str na smještaj za kornjače pod vodene kornjače.

Pisano: 15.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj kornjača
#9
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
ja samo da pitam u veyi s vatom, prvi put to vidim,
ne razumem , ubaci se tu u akvarijum vata da precisca vodu?

Pisano: 19.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smještaj kornjača
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je cini mi se filter ugradjen u akvarijum. Isto kao oni prelivni sto se stave izvan ovaj je unutra. Evo imas ovde kao to izgleda:Kornjace.com

Pisano: 19.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum