NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4) 5 6 7 8 »


Re: podloga za bilje
#31
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Sada kada sam video pojedine slike sto je anastasija0702 postavila, hteo sam samo da se nadovežem jednim pitanjem na sve ovo. Da li neko ima iskustva sa biljkom bambus (lucky bamboo) u akvarijumu? Pitam zato što sam do sada na internetu puno puta naletao na slučajeve da ih ljudi recimo gaje u akvarijumu sa ribicama. Da li ova biljka može da smeta kornjači i da li će je kornjača jesti? Btw ova biljka je jako korisna u prečišćavanju vode, pa mnogi recimo stavljaju po nekoliko komada u filter, jer je poznata po tome da smanjuje u znatnoj meri nivo amonijaka u vodi. Pa sad ako bi možda smetala kornjači, nije loša ni ideja da se stavi u filter. E sad, to sam video u akvarijumima sa ribicama, da li je neko slučajno ''eksperimentisao'' pa zajedno stavljao ovu biljku i kornjaču?

Pisano: 30.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#32
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ej bog
i mene je to zanimalonedavno. htjela sam je omotati oko cijevi koja mi vraća vodu u akvarij tako da mi s ecijev ne vidi ali mi je kori rekao da je ona jako otrovna pa sam odustala. volila bih čuti komentare na onaj link i da li se to stvarno može izvesti u slučaju kornjače. ja naravno ne bi stavljala da korijenje visi u vodi nego bi okačila kakav pitarić i izbušila rupice tako da ulazi voda a da kornjače ne mogu pojkesti biljku. već sam vam rekla da imam papirus samo sam čitala d ane smije na veliku dubinu više od oko 16 cm pa neznam kako bi je ubacila u vodu a da mi biljka bude u akvariju a ne da strši van.

Pisano: 30.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#33
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Iskreno ja sam sa ovom biljkom eksperimentisao i stvarno je držao u akvarijumu sa ribicama, što direktno u akvarijumu, što u filteru i iskreno nikakavih promena kod ribica nije bilo, čak je zaista voda bila ok, međutim ipak je kornjača nešto sasvim drugačije, pa ne bih smeo tek tako da ubacim biljku koja joj možda bude smetala...

Pisano: 30.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#34
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: anastasija0702
ok. staviti ću onda dio u posudi na blakon na sunce, tu bi trebala ići. stavila sam prije nekih sat vremena dio u akvarij i izgleda da im se ne sviđa. ja sam mislila ako bi nadograđivala da dignem sve samo gore tj i filter i poklopac jer filter se može dići skroz, sastoji se od jednog dijela plastike a unutra su još dva pretinca ona u kojima stoje mediji tako da bi mogla bez problema dignuti i filter na višu razinu. u biti mi najviše problema stvara poklopac i lampa i razmišljam da u budućnosti dam napraviti privatno poklopac sa lampama unutra. da li bi mi bilo isplativije umjesto neonke staviti žarulju retil glo ili je cijena ista? pitam ako bi pravila novi poklopac da stavim one reflektorke i onda samo uvidam te žarulje,da li bi to moglo ići na obično grlo od reflektorke kao one za kuhinju? koliko bi me došlo privatno da dam napraviti samo staklenu nadogradnju sa pomičnim staklom naprid u dimenzijama 1000 x 460 cm?


A zasto bi gore dizala tezak filter kada ga mozes ostaviti na rubu akvarija, prespojiti pumpu originalno kako je bila i time izbjeci sve probleme?
Ne znam kolilo ti se isplati sada raditi skroz novi poklopac kad vec imas poklopac kojeg mozes modificirati.
Obicna Repti Glo reflektorica/zarulja ne isijava UVB dio spektra nego samo UVA tako da ne mozes samo njih koristiti. Neonke su skuplje, ali zato sadrze oba dijela spektra.
I nije u redu da stalno ides u offtopic, cinis forume nepreglednim. Vec si dovoljno dugo na forumu i trebala bi znati pravilno postati. Ovo je npr. tema o podlozi, a ne o bilju ili uređenju akvarija. Nemoj sad ovo shvatiti da se ja ljutim ili nesto, ali vec si na forumu dosta dugo i vjerujem da ces se zadrzati ovdje. Na neki nacin bi ipak trebala biti uzor novijim clanovima i postati prailno/pregledno




Sto se tice rasta kopnenog bilja u akvariju to je odlicna metoda filtracije. Prirodni vodeni habitati se upravo temelje na tome da biljke i alge trose nitrite, nitrate i ostale otpadne spojeve za svoj rast. Ja vec duze vrijeme pustam korjenje Scindapsus aureusa u jedan akvarij (unutra ima i puno Riccie) i stvar jako dobro funkcionira. Samo sto su sve ove biljke sa popisa u clanku otrovne, neke vise, neke manje. Za Papyrus ne znam.

Pisano: 30.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#35
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ok, ma ne ljutim se nego često imam više pitanja a mislila sam da je glupo imati 4 foruma ili više za bilje, podlogu, uređenje akvarija i sl. ako smeta slobodno prebacite u onu temu o uređenje akvarija sve moje postove.
pretpostavjam da su otrovne samo ako ih kornjače stvarno pojedu tj ako bi dobro zaštitili tako da do njih ne dođu, nema štete. kakvu podlogu stavljamo u te pitare tj npr da ja hoću saditi neku od tih bilja d ali da je posadi u zemlju pa korijenje samo spustim u doticaj s vodom ili je bolje samo u neku pliticu izbušenu staviti bilje i da u nju ulazi voda kroz neke rupice. d ali staviti šljunka u pitar sa tim biljem u tom sl ili pijeska možda?
ja imam papirus u pitaru sa zemljom a danas sam nabavila dracenu mislim da se tako zove.

Pisano: 30.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#36
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
evo konačno počinjem paziti na topic. zanima me da li će mi ovo bilje čistiti vodu pošto sam rupice napravila na dnu i stavila šljunka jer inače neće stoji uspravno pitar zbog gibanja vode. by the way ova manja kori mi je pojelča svu ricciu, srića i bog te sam ostavila dio u lavoru. koliko to brzo raste? čitala sam jako brzo?

stavila sam tu i jednu malu papirus palmicu unutra. neznam da li je potrebno da i sa strane probušim rupice ili?

Dodaj datoteku:



jpg  P7020428 [640x480].JPG (79.34 KB)
1045_4c2e315f49731.jpg 480X640 px

Pisano: 02.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#37
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Juce sam bio do jednog pet shopa gde sam video one male saksijice, pa sam ih pitao malo u vezi toga.
Rekla mi je ta zena da mogu cak staviti te hranjive podloge u najlon carapu i tu da zasadim biljku i onda samo da je zakopam u pesak. Videcu ili cu to uraditi ili cu pokusati da nadjem neke male saksijice.

Pisano: 07.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#38
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ja sma čitala da je jednom tipu koji je koristio zemlju sva voda dugo bila mutna tako da je nebi s kornjačama riskirala. neznam, ja baš nisam nešto stručna vjerojatno će kori što pametno reći.
ja se još oporavljam od šoka kako su mi pojele ricciu, srića imam je još u lavoru s vodom. ima li ikakva biljka koju one ne bi pojele????
ova viseća saksija oliti pitar je još uvik opstala u mom akvariju, nisu je pokušavale ni dohvatiti. stavila sam samo šljunak unutra jer nije stajalo uspravno i napravila sam rupice i sastrane da bolje čisti vodu.
vidila sam kupiti crvene puževe, oni isto ne bi mogli opstati s kornjačama?

Pisano: 07.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#39
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To nije dracena, više liči na filodendron. Kako si izabrala biljke, koji je kriterijum?


Pošto se i dalje ne držimo teme, preimenovaću je. "podloga za bilje" je sada "Bilje u akvaterariju". Postovi se ne mogu prebacivati, zato vodite računa.

Pisano: 07.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#40
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
kornjače će ti pojesti puževe...sa užitkom ;)

Pisano: 07.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum